FDK: Prva izborna večer 49. festivala dalmatinskih klapa Omiš 2015

Izborne večeri 49. festivala dalmatinskih klapa Omiš 2015. započinju u petak 10. srpnja, nastavljaju se u subotu 11., a završavaju u nedjelju 12. srpnja. Odvijat će se na Trgu Stjepana Radića, u klapskim krugovima znan i kao “mala pjaca”.  U petak na prvoj izbornoj večeri festivala s početkom u 21 sat nastupiti će seljedeće klape: Bošket (m) – Zagreb, Kuntenat (m) – Korčula, Kumpanji (m) – Blato, Kurjože (ž) – Podstrana, Jacera (m) – Šibenik, 6 Kapric (ž) – Zadar, Peružini (ž) – Pag, Bunari (m) – Vodice, Štorija (ž) – Kaštel Kambelovac, Tamarin (ž) – Vranjic, Dingač (m) – Korčula, Podvorje (m) – Kaštel Sućurac, Arti (m) – Lumbarda, Mriža (m) – Split i Sveti Luka (m) – Otok.

FESTIVAL DALMATINSKIH KLAPA OMIŠ 2015

Raspored klapa po izbornim večerima

Izvor: FDK.hr

Festival dalmatinskih klapa

1. IZBORNA VEČER – petak 10. srpnja, 21 sat

Bošket (m) – Zagreb       Marko Lelas
Kuntenat (m) – Korčula  Velebit Veršić
Kumpanji (m) – Blato      Emil Martinović
Kurjože (ž) – Podstrana  Mirko Radan
Jacera (m) – Šibenik       Filian Vuletić
6 Kapric (ž) – Zadar         Stjepana Lukašević
Peružini (ž) – Pag            Sanja Buljanović
Bunari (m) – Vodice        Filian Vuletić
Štorija (ž) – Kambelovac Jurica Karuza
Tamarin (ž) – Vranjic      Antonela Pilić Burić
Dingač (m) – Korčula    Goran Milošević
Podvorje (m) – Sućurac Rajmir Kraljević
Arti (m) – Lumbarda       Ivo Batistić
Mriža (m) – Split              Mirko Radan
Sveti Luka* (m) – Otok   Stipe Botica

Festival dalmatinskih klapa

2. IZBORNA VEČER – subota 11. srpnja, 21 sat

Stobreč (m) – Stobreč     Duško Tambača
Armorin (ž) – Zagreb        —–
Pinguentum (m) – Buzet  Sanjin Radović
Teranke (ž) – Pula           Danijel Dražić
Kampanel (m) – Zagreb  Emil Martinović
Fjoret (ž) – Tučepi           Tanja Topić,
Vinčace (m) – Novi Vinodolski Sveto Popović
Amfora (ž) – Dubrovnik   Mara Manjić
Adriaticum (m) – Šibenik Ivan Samodol
Činkvina (ž) – Split          Mario Markovina
Reful (m) – Split              —–
Stentoria (ž) – Daruvar   Romana Bakarić i Lida Farkaš
Braciera (m) – Bol          Srećko Damjanović
Kožino (m) – Kožino        —–
Zvizdan (m) – Posušje  Marko Tomasović

Festival dalmatinskih klapa

3. IZBORNA VEČER – nedjelja 12. srpnja, 21 sat

Munita (m) – Zadar     —–
Zrinski (m) – Vrbovec     Toni Zdunić
Komiža (m) – Komiža     Frane Kukoč
Basca (m) – Baška Voda     Jure Šaban-Stanić
Narenta (ž) – Mostar       Dragan Filipović
Morbin (m) – Donji Humac Vesna Vladislavić
Oršulice (ž) – Vodice      Ivo Lise
Ankora (ž) – Podstrana  Mirko Radan
Trebižat (m) – Trebižat  Ivo Lise
More (m) – Šibenik        Ana Gović Blaće
Diva (ž) – Široki Brijeg  Tomislav Sušac
Kaleta (m) – Zadar        Ante Rados
Škerac (ž) – Korčula      Velebit Veršić
Sebenico (m) – Šibenik  Ante Barbača
Krunik* (m) – Kučine    Mario Markovina

Festival dalmatinskih klapa

Povezani članci

Who's Online

We have 138 guests and no members online