Dućani i Jeseničani većinom ne plaćaju komunalnu naknadu

bajnicedućeČitam danas u Slobodnoj da i Supetarske općinare "muče" isti problem kao i ove naše - naplata komunalnog duga. Kad već naše vikendaše častimo s nultom stopom poreza na stanove i kuće na odmor, red je barem da se Općinari potrude naplatiti komunalna dugovanja i tako barem donekle popuniti dio proračuna iz kojeg se financiraju komunalni zahvati i intervencije u mjestima naše općine. Ta dugovanja u Supetru su se popela na više od 4,6 milijuna kuna, od čega je za dva milijuna kuna nastupila apsolutna zastara, piše Ivica Radić u Slobodnoj, što znači da su ta sredstva nepovratno izgubljena. Istodobno za dugovanja vrijedna 1,2 milijuna također prijeti velika opasnost da zbog zastare “odu u vjetar”... A koliko je nama novca otišlo u vjetar umjesto u općinski proračun? "Štedljivi" Bračani su se barem zabrinuli, a vjećnicima Općine Dugi Rat problem komunalnog duga, s obzirom što je javnosti poznato da se radi da se ovaj problem smanji i nije baš neko prioritetno pitanje. Od načelnika Roglića saznajemo da je od strane Općine Dugi Rat angažiran odvjetnički ured koji se bavi naplatom komunalnog duga i sudskim putem, tužbama i ovrhama, kad već "redovne akcije" naplate komunalna naknade redovnim putem nisu polučile neki značajniji pomak nabolje, osim možda u samom mjestu Dugi Rat čiji su mještani puno svjesniji i odgovorniji prema sredini u kojoj žive, te u većem postotku redovito plaćaju komunalnu nakandu. U Dućama i Jesenicama, taj je postotak naplate manji ...


NEMA PARA, IMA PARA, NEMA PARA, IMA PARA,.. OVISI TKO PITA

Piše: Mladen Banović

zgrada općineOsobno, volio bih znati, a mislim da bi i neke od Vas zanimalo, o kojem je konkretnom iznosu dugovanja riječ? koliki su postoci naplate komunalne naknade po mjestima naše Općine?, što se učinilo (preko npr. mjesnih odbora) da se mještanima objasni potreba plaćanja te naknade? i da se mještanima omogući uvid kako, na koji način i gdje se ta sredstva troše? ...

Može li nas neki Općinski zaposlenik, ekonomist ili komunalni redar na primjer, upoznati s tim informacijama?

 

Who's Online

We have 347 guests and no members online