Točno u podne: Javno izlaganje UPU ne zanima Dugoraćane, a što je još gore - ni investitora

Kao što već sigurno znate, u tijeku je ponovljena javna rasprava o prijedlogu urbanističkog plana uređenja (UPU) turističke zone "Dalmacija" u Dugom Ratu sa lukom nautičkog turizma. U petak, 30. ožujka, točno u podne u Općinskoj vijećnici održano je javno izlaganje o planovima. Osim izrađivača plana, načelnika, par djelatnika Općine i nekoliko vijećnika izlaganje urbanističkih planova najvrijednijeg prostornog resursa u našoj Općini nije zainteresiralo više nikog. Nitko nije došao. Čak se ni predstavnici investitora nisu udostojili pojaviti u Općinskoj vijećnici! Dobro, nisu baš ni morali, jer se prijedlog uređenja, logično, radio u suradnji s investitorom. Logično ili ne, sve će te lijepe planove naša Općina lijepo i platiti. To što planine šljake još stoje na istom mjestu, što od dogovora s resornim ministarstvom još nema, unatoč ćakulama, ni "D", a kamoli dogovora i dozvola za nastavak eksploa.. pardon, sanacije terena, to što bivši radnici Colliga, ili kako li se već zove najnovija investitorova tvrtka, i ovaj Uskrs dočekuju, sasvim prigodno, s mukom nevoljnika koji se iz mjeseca u mjesec vraćaju neobavljenog posla sa Zavoda za nezaposlene.., e to je već neka druga priča. Realna priča iz Hrvatskog realnog sektora. Ili je ipak riječ o opsjeni? ...

Piše: Mladen Banović

Ponovljena javna rasprava trajat će sve do 13.04.2011. U vrijeme trajanja rasprave planovi su izloženi na uvid u prostorijama Općine Dugi Rat, svakog radnog dana od 08.00 do 15.00 sati.

Ja ih još nisam otišao pogledati. A Vi?

Povezani članci

Who's Online

We have 236 guests and no members online