Ulaganje u djecu i mlade dokazano je najbolje ulaganje u budućnost

Svjetski je dan djece. Obilježava se, a ponegdje i slavi, 20. studenoga. Upravo tog dana 1989. godine 196 država potpisalo je Konvenciju o pravima djece, čime su se obvezale svoj djeci jamčiti jednaka prava, štititi ih od diskriminacije i osigurati im pravo na razvoj i učenje. Naša se Općina Dugi Rat itekako brine za naše najmlađe. Dječji vrtić Dugi Rat s jaslicama, Osnovna škola "Jesenice", Narodna knjižnica Dugi Rat te brojne dugoratske uduge (Udruga izviđača, KUD Dalmacija, DVD Dalmacija, Udruga Tvornica,..) i brojni sportski klubovi i ostale inicijative koje okupljaju djecu i mlade, nositelji su širih društvenih nastojanja da ih usmjeravajmo u njihovom odgoju, obrazovanju i razvoju kako bi izrasli u zdrava, obrazovana, slobodna, misleća i sretna ljudska bića. Ulaganje u djecu i mlade dokazano je najbolje ulaganje u budućnost zajednice, naroda i svijeta. Naša Općina, a i šira okolica, jedne su od preostalih koji još uvijek imaju pozitivan prirodni prirast stanovništva, dakle još uvijek se u ovom bogom danom kraju rađa više djece nego što se umire. Lijepo je to znati u ovoj našoj Hrvatskoj koja iz godine u godinu gubi svoje stanovništvo, ne samo zbog sve starijeg stanovništva, već i  zbog novog vala ekonomskih migracija, jer jedan je život i mnoge mlade obitelji ne mogu čekati da čuvari pečata i statusa quo u HDZSDP-u konačno krenu u reforme i širom svima otvore prilike koje bi mogle rezultirati boljim životom i u Lijepoj našoj. U ovim teškim okolnostima lijepo je znati da naša sredina ipak natprosječno više od državnog prosjeka ulaže u djecu i mlade. Općina Dugi Rat veliki dio proračuna namjenila je financiranju odgoja najmlađih, uvijek je na usluzi našoj školi, knjižnici, ulaže u kulturu, sport i rekreaciju, a Grad Omiš se s pravom diči i s naslovom "Grad prijatelj djece", no i jedni i drugi mogu i moraju još i bolje. Za svoju djecu i mlade!

Piše: Mladen Banović

Povezani članci

Who's Online

We have 102 guests and no members online