III HNL: Žilić asistirao, Šarić zabijao

NK Omiš - NK Hrvaceivan šarićNK OMIŠ – NK HRVACE  3:0 (2:0). Nakon nezanimljivog otvaranja utakmice Hrvace su prve pokazale konkretniju želju za igrom. Polupriliku Jakova Marunice, poklonjenu pogreškom Nikole Tomića, otklonio je vratar Boško Baučić, a jednu izglednu kontru "dva na jedan", nakon odličnog proigravanja iza leđa domaće obrane, gosti iz Hrvaca su zakomplicirali. Omiš je na najbolji mogući način odgovorio u 20. minuti. Ivan Šarić, koji je nakon dugo traženja lanjske forme napokon proigrao i u Omišu, lijepo je na rubu šesnaesterca primio loptu, vješto prevario svog pratitelja, te efektno prebacio golmana Buljana za vodstvo 1:0. Domaći su se nakon pogotka trgnuli, počeli sustavnije kombinirati na polovici protivnika, no Hrvace su i dalje vrlo opasno prijetile iz kontri ...

III HNL - JUG

Omiš, 17. travnja 2010.
Stadion "Anđelko Marušić – Ferata"
Gledatelja 250.

NK OMIŠ – NK HRVACE  3:0 (2:0)

Sudac: Miho Trković (Grude) – 6,5
Strijelci: 1:0 Ivan Šarić u 20. min., 2:0 Šarić u 43.min., 3:0: Šarić u 87. minuti
Najbolji igrač: Ivan Šarić (Omiš)

Raspištoljio se Ivan Šarić

Piše: Mladen Banović

Bilježimo odličan prodor po lijevoj strani Jure Žilića koji je pred petercem iskosa odlično asistirao natrčalom Bašiću čiji je udarac blokirao Pavić.

Mrtvu priliku za izjednačenje imao je Stipe Kunac no pravodobno istračli Baučić je uspio i taj zicer nekako skrenuti u korner nakon kojega se opet "opasno živjelo" u domaćem šesnaestercu.

Kunac pretjerao s prigovorima

NK Omiš - NK HrvaceI kako to već u nogometu biva, kazna za promašaj je usljedila već u idućem napadu Omiša. Opet je u prodoru lijevom stranom bio Jure Žilić. Odlično ubačenu loptu "s očima" danas vrlo raspoloženi Ivan Šarić odličnim je udarcem još jedanput sproveo u mrežu. 2:0. Gosti su reklamirali da je Žiliću lopta pobjegla u korner, a u prigovorima je pretjerao kapetan Kunac koji je dobivši dva žuta kartona morao napustiti igru.

Početkom nastavka Šarić je imao priliku za hat-trick no umjesto mreže zatresla se stativa, a kada se pet minuta poslije nakon efektnih škarica zatresla, pomoćni sudac je već držao zastavicu u zraku signalizirajući prethodni prekršaj nad dobrambenim igračem Hrvaca.

Na drugoj strani Marko Bilandžić je nakon jednog prekida imao odličnu priliku smanjiti rezultat, no njegov udarac glavom otišao je u gol-aut. Doista, gosti mogu žaliti za propuštenim prilikama u Omišu.

gool!Sitni vez kroz obranu Hrvaca u 87. minuti su opet istkali dugopraćani u dresu Omiša. Jure Žilić je osvojio jednu već izgubljenu loptu, produžio je za Ivana Šarića koji ju se sa desetak metara neobranjovo zabio pod prečku. Vratar Buljan uspio ju je tek dotaknuti.

Hat-trick Šarića!

Hat-trick mladog dugoraćanina koji se u Omišu dugo tražio u igri, da bi se na proljeće – raspištoljio. Četiri pogotka u zadnje dvije utakmice postigao je mladi napadač, no veseli i dobra kombinatorika nogometaša Omiša u drugom dijelu.

Sve u svemu, lijepa je to najava boljih nogometnih dana na ušću Cetine.