III HNL: Primorac (B) - Omiš 3:2

nogometHNK PRIMORAC Biograd - NK OMIŠ 3:2 (1:0). Utakmica između Primorca i Omiša odgođena je s srijede za četvrtak zbog tragične pogibije mladog igrača Primorca Antonija Jajčanina. Utakmica je počela s minutom šutnje u čast mladom Antoniju. U desetoj minuti Marković gubi loptu, uzima je Šarić, ali Juričin brani veliku prigodu Omiškog napadača. U 20. minuti iz skraćenog kornera nakon centaršuta Moravčića na drugoj stativi Zoričić iz neposredne blizine glavom šalje loptu tik pored vratnice Baučića. Minutu kasnije Šiša pronalazi isturenog Žilića, koji izbija sam ispred Juričina, ali vratar Primorca odlično reagira te odbija loptu u korner. U 32. minuti Mišlov odigrava kroz sredinu za Geronima Viscovicha, koji prima loptu te preciznim prizemnim udarcem hvata vratara Baučića na krivoj nozi za vodstvo domaćina ...

GERONIMO!

HNK PRIMORAC Biograd - NK OMIŠ 3:2 (1:0)

Piše: Ivan Kolečko / Vox Glas Zadra
Izvor: Vox Glas Zadra

Biograd na moru.
Igralište Kazimir i Silvestar.

Strijelci: 1:0 - Viscovich 32 min, 2:0 - Moravčić 61 min; 3:0 - Kulečić 62 min; 3:1 - Šarić 83 min; 3:2 - Škarica 90+ min

U drugom poluvremenu gledali smo pravu golijadu, iako otvaranje nije nagovještavalo takav rasplet.

U 61. minuti vidjeli smo prvu pravu akciju i odmah zgoditak. Viscovich odlično pronalazi Tokića, koji je sam na desnom boku, prolazi po boku centrira, a akciju prati Moravčić i neometano prosljeđuje loptu u mrežu za povećanje vodstva.

Minutu nakon toga indentična akcija s različitim akterima, ali s istim ishodom. Sada Tokić gura loptu za Zoričića na desni bok, koji tada prolazi,te gura loptu za Kulečića, koji sam neometan pogađa za 3:0.

Ivan ŠarićU 80. minuti gosti izvode kontru, ali u završnici Šarić je neprecizan.

Tri minute kasnije Jurčević odlično pronalazi Šarića, koji izvrsnim udarcem smanjuje vodstvo domaćina.

U sudačkoj nadoknadi pored opuštene obrane domaćina Jurčević opet odlično pronalazi Škaricu, koji je precizan, te smanjuje vodstvo na mimimalnu razliku.

Igrači Primorca iako su se na kraju opustili zasluženo pobjeđuju, te ovu pobjedu posvećuju svom prijatelju i kolegi, tragično preminulom Antoniju.