Totalni preokret u posljednjih 5 minuta!

Orkan - GoškNK ORKAN - NK GOŠK (KG)  4:2 (1:1). To je nogomet! Luda, uzbudljiva, nepredvidljiva igra. Orkan je do pet minuta prije posljednjeg sudačkog zvižduka gubio kod kuće od vrlo dobrih Kaštelana rezultatom 1:2, da bi u samoj završnici nogometaši Orkana zabili čak tri gola odličnom mladom vrataru Gomiličana i pobjedili rezultatom 4:2. No krenimo redom. Poveli su Dugoraćani da bi Gomiličani izjednačili udarcem iz daljine. U nastavku su gosti i poveli iz prekida. Naoko bezopasan udarac nošen burom prevario je mladog Marina Terzića i balun se zakoprcao u mreži. Orkan je sve do završnice bio tekoreći bezopasan, nije uspio pritisnuti iskusnu zadnju liniju Kaštelana, sve se svelo na jalove pokušaje preko krila i kombinatoriku na sredini koju su česti GOŠK-ovci prekidali i učas razvijali svoje jednostavno odigrane i opasne kontre. Kao da se sve urotilo protiv Orkana. Bura je zapuhala jače, pao je i novi gol u domaćoj mreži no linijski sudac je opravdano pokazao na zaleđe. I taman kad su razočarani i pomalo promrzli navijači Orkana pomislili da je sve gotovo, da su bodovi odlepršali put Kaštela Orkan u završnici napokon uspjeva povezati u niz par napada i pred šesnaestercem pritisnuti goste ...

IV HNL

Koji preokret u Dugom Ratu!

Tekst i slike: Mladen Banović

Nakon par napada kojima je uspješno odoljela, pala je obrana Kaštelana. Nakon ubačaja iz kornera netko od domaćih odlično puca, loptu su svij vidjeli u mreži no spretni vratar Gomiličana vadi je iz samih rašlji u gužvu pred desnom stativom, gdje se najspretnije snašao Ervin Nazor koji ju je s par metara ubacio u gol.

Tata je zabio za Izjednačenje! Orkan i dalje napada. Koji minut kasnije prekršaj skoro na centru. Ovaj put Ervin ubacuje, igrači GOŠK-a dok lopta leti izlaze pokušavajući napraviti zaleđe, no netko je od gostiju zastao, lopta preljeće sve i pada među "crvene", Mate Hrstić je najspretniji, glavom joj mjenja smjer i balun tik uz desnu stativu ulazi u mrežu. Orkan  vodi 3:2. Koji preokret u par minuta!

Orkan - Gošk

I to nije sve. Gosti rade još jedan prekršaj na 22-25 metara. Mladi Jukić precizno pogađa ovaj put lijevi donji kut mreže Gomiličana koji dekoncentrirani razvojem događaja na terenu očito nisu baš dobro postavili živi zid. 4:2!

Čestitamo Orkanu na upornosti i na "njemačkom" mentalitetu. Jer, vidjeli smo to i u Dugom Ratu, utakmica se igra do zadnjeg sudačkog zvižduka, i kad te ne "ljubi" bura, borbenost i upornost ponekad zna naposljetku nagraditi božica Fortuna i to ne ona kojoj se prinose tiketi, već ona koja ište marljivost i ustrajnost!