Šibenik - Omiš 4:0

Antionio PekovićNK ŠIBENIK - NK OMIŠ  4:0 (1:0). Autobus s Omišanima nije bio "parkiran" u šesnaestercu gostiju, nego je ostao kvaru na putu do Šibenika, pa je utakmica počela s dvadesetak minuta zakašnjenja. Na Šubićevac je stiglo i desetak gostujućih navijača, popularnih “Gusara”, ali na koncu nisu imali razloga za slavlje, jer su Šibenčani razbili omišku stinu. Iako je prvih 45 minuta bilo vjerojatno najgore odigrano poluvrijeme domaćina ove sezone na Šubičevcu. Šibenčani su bili potpuno sterilni izuzmemo li pokušaj Milinkovića glavom i Spahije iz velike udaljenosti. Omišani su se okuražili kada su uvidjeli da Šibenčani i nisu neki bauk. Tako je lijepu prigodu promašio Antonio Peković, a s razlogom se za glavu hvatao Vrkić, jer je njegov dobro odmjereni udarac završio na vratnici ...

III HNL

Šibenik. Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 150.

NK Šibenik - NK Omiš 4:0 (1:0)

Piše: Krešimir Gulin / Slobodna Dalmacija

NK OmišI kako to obično biva, Omišane je stigla kazna. Šibenčani su poveli “ni iz čega”. Točnije, ukazao se prvi strijelac lige Miro Slavica i iz blizine spretno zavukao loptu u Baučićev prvi kut

U nastavku puno razigraniji Šibenik. Svaku nađu Omišanima uništio je opet Slavica. Pecolaj je centrirao, Baučić istrčao u prazno, a golgeter “narančastih” pospremio loptu u praznu mrežu.

Treći gol pao je poslije najljepše akcije na utakmici. Maleš je ubacio s desnog boka. a Kendeš glavom zakucao u mrežu. Lijep je bio i Božnovićev pogodak. Veznjak domaćih je s dvadesetak metara ljevicom iz voleja pogodio malu mrežu.

Jednako kao i bodovi, Šibenčane mogu veseliti i riječi Ante Kulušića, dopredsjednika HNS-a, koji je kazao kako će iskoristiti sve pravne mogućnosti da s trećeligaškog juga dvije najbolje momčadi uđu u Drugu ligu.

Za NK OMIŠ su nastupili: Baučić(5), Radić (5,5), Kuvačić (5,5), Pivčević (5,5), Ribičić (5.5), Špaleta (6), Janković (5,5) (od 85. Ljuba -), Tokić (5,5), Koštić (5.5), Vrkić (6)(od 83. Bartulović -), Peković (5,5) (od 71. Bandov -).
Trener: Tonči Žilić.

Čovjek u crnom: Ivan Kaleb (Split) - 7.