Omiški gusari i s igračem manje izvukli neodlučeno protiv Hajduka

HAJDUK B - NK OMIŠ  2:2 (1:1). Omiš je izvukao bod u Poljudu u utakmici s B ekipom Hajduka koja se od ove godine natječe u III HNL - jug. Omišani su poveli već u 8. minuto preko Jukića koji je kaznio pogrešku vratara Grbića, koji je pokušao dodati loptu Domeju, ali je to učinio vrlo loše. Donedavni Orkanaš Jukić presjekao je dodavanje i mirno pogodio mrežu za vodstvo Omišana. Deset minuta kasnije Hajduk je uspio poravnati. Jukić je srušio u kontri Prskala u kaznenom prostoru, a s bijele je točke siguran bio Krešo Ljubičić. Do konca prvog dijela Maloku je propustio dvije stopostotne prilike pa se na odmor otišlo rezultatom 1:1. Već na početku drugog dijela Omiš je ostao s desetoricom igrača; Kuvačić je u 55. minuti u izglednoj situaciji za pogodak srušio Prskala i zaradio izravni crveni karton. Ipak, Omiški gusari su opasno prijetili i s igračem manje, ali Povijač pa Klarić nisu bili precizni nakon brzih kontranapada. U 65. minuti sutkinja Vesna Budimir poništila je pogodak Prskala iz zaleđa. A onda, 15 minuta kasnije debitant Domej zabio je svoj prvi gol za splitske bijele ...

GUSARI I S IGRAČEM MANJE IZVUKLI NEODLUČENO PROTIV HAJUKA

Split, pomoćni travnjak Poljuda. Gledatelja 400

Hajduk B - Omiš 2:2

Piše: Goran Knezović / DalmacijaNews
Izvor: DalmacijaNews

S lijeve je strane ubacio Balić, Domej najprije tuče iz voleja lijevom nogom, Baučić odbija, ali samo ponovno do Domeja koji s pet metara, ovog puta desnom nogom, trese mrežu Omišana za 2:1.

I kada se mislilo da je priči kraj, obzirom na brojčanu nadmoć i šanse "bijelih", Omiš je stigao do izjednačenja.

Igrala se druga minuta sudačke nadoknade kada je slobodan udarac za goste s 40 metara izveo Kolobarić, pred vratima Pivčević nadskočio strijelca Domeja, lopta pala pred Matea Vučemila koji pored Grbića zabija za 2:2.

"Bijeli" su čitav dvoboj dominirali, imali više šansi, na kraju krajeva i igrača više, no dva boda otišla su u nepovrat...

HAJDUK B: Grbić, Župan, Žile (od 63. Arkoful), Bosančić, Ljubičić (od 89. Sršen), Maloku, Hairlahović, Prskalo, Balić, Mastelić (od 73. Džoni), Domej

NK OMIŠ: Baučić, Tokić, Čorić, Kuvačić, Pivčević, Čobanov (od 75.Ercegović), Povijač (od 75. Kolobarić), Jukić, Vučemil, Klarić, Koštić (od 68. Perković)

Strijelci: 0:1 Jukić (´8.), 1:1 Ljubičić (`20. - 11m), 2:1 Domej (`80.), 2:2 Vučemil (`92.)

Sutkinja: Vesna Budimir (Split).