Omiš – Zmaj (M) 1:1

NK OMIŠ - NK ZMAJ (M)  1:1 (0:1). Premda su obje strane mogle postići još pokoji pogodak, podjela bodova na Ribnjaku možda je i najrealniji ishod s kojim su zasigurno zadovoljniji gosti, odnosno momčad Srđana Mladinića Zuje. Gosti su bolje ušli u utakmicu, dvaput zaprijetili u osmoj minuti preko Godinovića, odnosno Rašića. Desetak minuta kasnije prva prilika domaćih, Koštić je uposlio Klarića čiji udarac odlazi preko gola. U 28. Makarani dolaze u vodstvo, Kožul je iskoristio grešku Knezovića da izbije sam pred Baučića i poentira za 0:1. Pred sam kraj prvog dijela, Gojak je pretrčao pola terena s loptom i Jurićem na leđima, na kraju je opasnost otklonio vratar domaćih Baučić. U nastavku su Omišani krenuli po izjednačenje ...

NK OMIŠ

Omiški gusari još uvijek bez prvenstvene pobjede

Piše: Ivan Vulić / Sportske Novosti
Izvor: Sportske Novosti

jure žilićU nastavku su Omišani krenuli po izjednačenje, prva opasnost dogodila se u 50. kada Bilić šalje opasnu loptu iz kornera, ali nitko se od domaćih nije snašao da je skrene u gol. “Plavi” su potom iskombinirali par dodavanja, lopta dolazi do Pekovića, međutim njegov udarac nije probio obranu.

U 58. urodio je plodom jedan od brojnih centaršuteva domaćih, Klarić je pronašao Hrstića u šesnaestercu, koji glavom prebacuje Franića i donosi Omišanima izjednačenje.

U 66. još jednom je ispala obrana “plavih”, Drušković je krenuo sam prema Baučiću koji je i ovoga puta bio siguran u intervenciji. U 81. Peković šalje oštru loptu iz slobodnog udarca, Žilić je bio u prilici da je skrene prema golu, ali bezuspješno.

Igralo se čak šest minuta sučeve nadoknade, međutim rezultat se nije mijenjao, što znači da su Omišani još uvijek bez prvenstvene pobjede.

Za Omiš su nastupili: Baučić, Tokić, Knezović, Bilić, Pivčević, Bandov, Povijač (od 68. Žilić), Jurić, Vučemil (od 45. Hrstić), Klarić i Koštić.