Omišani se kasno probudili

NK OMIŠ - NK MOSOR 1:2 (0:1). Omišani nisu uspjeli napraviti iznenađenje protiv favoriziranih gostiju iz Žrnovnice koji su na kraju došli do sva tri boda. Prvi je zaprijetio Barbarić u desetoj minuti, ali otišlo je pored gola. Nekih deset minuta kasnije gosti su došli u vodstvo, ispala je obrana domaćih iz koje se Kordić izborio za udarac i pogodak, 0:1. U 32. minuti Barbarić je u novoj prilici, no Baučić odbija njegov udarac u korner. U 34. je Peković započeo akciju iz slobodnog udarca, Jurić skreće loptu koja dolazi do Šarića, međutim, nije bilo prave završnice ...

OMIŠ.  Stadion Anđelko Marušić "Ferata". Gledatelja 150.

NK OMIŠ - NK MOSOR 1:2 (0:1)

Piše: Ivan Vulić / Slobodna Dalmacija

Nedugo nakon što su se igrači vratili s pauze, gosti povećavaju vodstvo iz akcije u kojoj je Baučić najprije obranio udarac Kordiću, ali lopta se odbija do Barbarića koji iz svoje treće izgledne prilike zabija za 0:2.

Nakon toga Omišani su počeli prijetiti i to udarcima Bilića, te dva puta Tokića, no bezuspješno. U 77. minuti gosti ruše Kuvačića u svom kaznenom prostoru, Jukić pokazuje na bijelu točku, a sam Kuvačić je bio i uspješni realizator za 1:2.

U posljednjih deset minuta domaći su stvarali prigode, pucali su Klarić, Peković, Pivčević, a na samom kraju i Čorić, ali jak vjetar im nije išao u prilog, te se nije izrodilo izjednačenje.

Za NK OMIŠ su nastupili: Baučić (6), Bandov (5,5) (od 45. Bilić 5,5), Popović (5,5), Kuvačić (6.5), Pivčević (6), Tokić (6), Jurić (5.5) (od 71. Čorić -), Vučemil (5,5), Šarić (5,5) (od 75. Hrstić -), Klarić (6), Peković (6). Trener: Jure Žilić.