Orkan je prvak i odlazi u kvalifikacije za 3.ligu

NK ORKAN - NK USKOK  2:1 (0:0). Završila je još jedna natjecateljska sezona Orkana u 1.ŽNL. Sezona u kojoj smo napokon mi prvaci! U utakmici posljednjeg kola u goste nam je došao odlična ekipa Uskoka s Klisa. Poveli smo pogotkom Ivana Šarića u 66. minuti, vodstvo učvrstili pogotkom mladoga Tea Zečića u 73. minuti nakon izvrsnog proigravanja Jukića iza leđa kliške obrane, a Uskoci su postigli počasni pogodak nakon kornera u 81. minuti preko Čelića. Orkan je prvak i pred ulaskom u 3.ligu koju je zadnji put izborio u sezoni 1998/99. Najviše truda u ovaj uspjeh uložili su igrači Orkana. Nećemo izdvajati nikoga posebno jer ovo je timski uspjeh, no jedno ime se najčešće mota po novinama i ne može ga se zaobići, a to je Ivan Šarić. Golgeter! Najbolji igrač u županiji. Što dalje reći.. Bravo za trenere Gorana Pekasa, koji nas je gurao do prvog mjesta te Anti Vitaiću kojem nije bilo lako na početku nastavka sezone no koji je nastavio Pekasovim stopama i doveo Orkana do naslova i pred ulazak u 3.ligu.  Hvala upravi NK Orkan, predsjedniku Josipu Tomiću i tajniku Marinu Klariću, koji su svoj trud, volju i vrijeme uložili kako bi Orkan dogurao do 3.lige. Hvala kondicijskom treneru i svim trenerima u pomlatku kluba, hvala našem dugogodišnjem domaru Stipi Vidakoviću koji je pazio na travnjak i održavao ga. Hvala navijačima koji su nas podržavali na utakmicama. Hvala Torcidi Dugi Rat na navijanju i svakoj bengalki koja je gorila za Orkan kao simbol pobjede. Hvala našem reporteru Nikoli Loziću koji je odlično odigrao svoju rolu komentatora. Hvala svima vama koji nas podržavate i volite Orkana. Sada nam predstoje dvije kvalifikacijske utakmice za ulazak u 3. ligu HNS-a. Dođite nas bodriti i u kvalifikacijama. Uskoro će se znati i protivnik.. Vidimo se u 3.ligi!

Izvor: FB NK Orkan, MB