Rukomet (Ž): Orkanašice bolje od Zadranki

rukometašice OrkanaHRK Orkan - ŽRK Zadar 27:25 (17:14). Nakon teškog poraza na "domaćem" terenu, od vodeće ekipe prvenstva, i nakon dva vikenda pauze, u goste su nam stigle Zadranke. Kao što se može primijetit, vremena za pripremu je bilo dovoljno, a i vremenski uvjeti u tom razdoblju su nam bili naklonjeni. Na krajnjem rezultatu ove utakmice vidi se da smo dobro iskoristili to vrijeme (iako je moglo puno bolje) i nismo dopustili Zadrankama da nam oduzmu bodove... Početak utakmice bolje otvaraju gošće i u prvim minutama susreta stvaraju razliku od 2 gola (0:2, 1:3...), koju su u nekoliko navrata podigli i na 3 pogotka razlike (6:9, 7:10, 8:11), te ju uglavnom održavaju većim dijelom 1. poluvremena. Zadnjih desetak minuta 1. poluvremena podižemo tempo, igramo čvršće u obrani i napadu, što je rezultiralo mini-serijom pogodaka ...

RUKOMET (Ž)

Solin, 8. 04. 2010.
GSD Bilankuša, gledatelja: 50
18. kolo 2. HRL - jug

HRK Orkan - ŽRK Zadar 27:25 (17:14)

Piše: Ivana Banović

rukometašice OrkanaZadnjih desetak minuta 1. poluvremena podižemo tempo, igramo čvršće u obrani i napadu, što je rezultiralo mini-serijom pogodaka, 3:0, te u 23. minuti poravnavamo rezultat na 11:11, a odmah zatim, u 24. minuti prelazimo u minimalno vodstvo (12:11).

Slijedećih nekoliko minuta igra se gol za gol, a onda, pred sam kraj prvog dijela utakmice, opet pojačavamo tempo svoje igre i do kraja poluvremena podižemo razliku na 3 pogotka!

Drugo poluvrijeme se uglavnom nastavlja igrom gol za gol te na taj način uspijevamo održavati svoju prednost od 2 ili 3 pogotka razlike. U nekim dijelovima 2. poluvremena Zadranke nam se uspijevaju približiti na samo pogodak zaostatka (18:17, 19:18, 24:23, 25:24) i u 57. minuti čak i izjednačiti rezultat, al smo uspjeli zadržati smirenost svoje igre i mirno priveli utakmicu kraju rezultatom 27:25.

rukometašice OrkanaU domaćem sastavu odlična je OPET bila Katica Grubiša na golu sa 17 obrana (Bravo Kate!!), dok je napad odlično odigrala Daniela Čulić (iliti Rake) sa 3 postignuta pogotka, te 6 asistencija i 3 iznuđena sedmerca, a među strijelcima najviše su se istakle Mirjana Ercegović s 8, Maja Tukić sa 6 i Antonia Voloder s 5 postignutih pogodaka!

Odličan posao su odradile i sve ostale igračice, kako u obrani tako i u napadu, te na taj način dale svoj doprinos ovoj pobijedi i novim bodovima... Bravo cure!

Kod gostujućih igračica, od strijelaca su se najviše istakle Jelena Pažin s 8, te Iva Bokanović i Martina Bilaver sa po 5 pogodaka.