Hrvatski rukometaši izborili odlazak na Olimpijadu u Rio de Janeiru

Nakon vaterpolista i naši su najbolji rukometaši izborili plasman na Olimpijske igre u Rio de Janeiru nakon što je u odlučujućem susretu kvalifikacijskog turnira u Herningu pobjedila Norvešku 27:21 (14:7). Odabranici Željka Babića su briljantno otvorili utakmicu. Poveli su 5-0, imali 8-1, te 11-3. Norvežani su prvi gol na utakmici zabili u osmoj minuti, drugi u 13. minuti, a u prvih 20 minuta postigli su samo tri gola! Briljirao je Ivan Stevanović koji je u prvom poluvremenu sakupio 12 obrana! Hrvatska je u prvom poluvremenu imala devet golova prednosti, da bi u nastavku susreta mirno zaključila priču izborivši pete olimpijske igre nakon proglašenja hrvatske neovisnosti. - Čestitam svim igračima, stručnom stožeru, ljudima u Hrvatskoj koji vole rukomet, kao i svojim prijateljima, oni će se prepoznati, koji su stalno uz mene. Naši su igrači bili jako borbeni, pokazali su povjerenje, hrabrost, ljubav prema domovini. Poslije jedne loše utakmice pokazali su što znači živjeti za državu - izjavio je nakon utakmice hrvatski izbornik, naš sumještanin Željko Babić ...

Hrvatska je kvalifikacijski turnir u Herningu zaključila s dvije pobjede (Norveška, Bahrain) i porazom od Danske izborivši nastup na Olimpijadi u Riu gdje će loviti treće zlato nakon Atlante (1996) i Atene (2000). Na posljednjim OI u Londonu 'kauboji' su bili treći, dok su u Pekingu (2008) su bili četvrti.