Izrudarili samo bod

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK RUDAR Adria Oil  24:24 (11:13). Tvrda, borbena utakmica u svetu nedjelju na Ribnjaku. Na kraju, rekli bi neutralni gledatelji (a takvih je malo na Ribnjaku) realan rezultat. No krenimo redom... U goste je Dragovoljcima došla vrlo dobra momčad Mladog Rudara koja je iz nepoznatih razloga na Priko stigla samo s 10-tak igrača, takoreći nisu niti napunili zapisnik. Očito su ih ozljede ili nešto drugo pokosile.. Cijelo prvo poluvrime se igralo gol za gol, Dugoračani nisu odmah igrom pokazali zašto su ove jeseni pri vrhu tablice, golmani su se iskazali s par obranjenih zicera, a tek pred kraj poluvremena osokoleni gosti dolaze do dva gola prednosti te se na poluvrijeme odlazi sa pasivom od 11:13.
U nastavku utakmice umjesto buđenju lava koji spava, gledatelji svjedoče nastavku loše igre Dragovoljaca, koji u nastavku kreću s primjetnom nervozom. Gosti nemaju što izgubiti, igraju svoju igru kojom vješto (i efikasno!) dirigira igrač utakmice, iskusni Ratkajec i rezultat toga je još veći zaostatak domaćina. Igrala se 42.minuta, na semafru je svjetlilo upozoravajućih -4  i trener Marko Galiot Zele je pozvao timeout. Treba smiriti i ohrabriti "lude" glave. Riječi, savjeti trenera Galiota su očito urodili plodom te u narednih 10. minuta utakmice Hrvatski Dragovoljac smanjuje prednost gostju i dolazi na samo gol zaostatka. Sljedi ludilo u završnici...U 56.minuti veliki mladi as Stanko Marčić daje gol za vodstvo (jedno od rijetkih u utakmici), ludilo na terenu, šušur na tribinama... Ali tada seumjesto priželjkivanog raspleta vidjelo koliko iskustvo vrijedi. Dva gola u završnici utakmice daje najbolji igrač gostiju, Ratkajec, po meni i igrač utakmice, te minut i pol do kraja ispostavilo se postavlja krajnji rezultat utakmice. 24:24. Nerješeno. Remi. Na kraju, po meni, realan rezultat. Čestitke igračima i trenerima obe ekipe na tvrdoj i poštenoj, pravoj prvenstvenoj utakmici. Šteta gubitka bodova na domaćem terenu, ali mora se priznati gostima da su se svoj "bitcoin" više nego pošteno izrudarili u Ribnjaku.