ŽRK Makarska - HRK Orkan 32:31

Seniorke HRK Orkan Dugi RatŽRK MAKARSKA - HRK ORKAN  32:31 (11:12). Prije svega velikom borbenošću i srcem ostavljenim na parketu, mlada Makarska svladala je puno iskusniji sastav Orkana. Danijelu Mistrić, najboljeg strijelca lige (15 golova večeras) domaće su igračice u prvom poluvremenu pustile šutirati, zatvarajući ostale, ali kako je sve djelovalo indisponirano (3 promašena sedmerca) rezultat je otišao na stranu Dugoraćanki ...

PLOČE – Sportska dvorana.
Gledatelja 50.
Suci: Nataša Lončarević i Zvonko Bulum (Metković).

ŽRK MAKARSKA - HRK ORKAN  32:31 (11:12)

MAKARSKA:

Letica, Muhtić 5, Guć, Sokol 7, Vujčić 3, Vrkaš 10(5), Delić 5, Knezović, Pejković , Židić 2, Tokić, Hodžić, Selak, Gudelj.
Trener: Mladen Bagić.

ORKAN:

Kačunić, Jelčić 1, Voloder 2, Čulić 1, Ercegović 5, Mistrić 15 (6), Grubiša, Zaratin 7, Laušić, Čepić.
Trener: Danijela Čulić.

HRK Orkan Dugi Rat

Sedmerci: Makarska 10(6), Orkan 6(6).
Isključenja: Makarska 14, Orkan 6 minuta.

Arhivska fotografija susreta Orkana i TrogiraU poluvremenu je dogovorena puno agresivnija odbrana, protočniji napad i vrlo brzo je Makarska, preko Sokol, Židić, Delić i Muhtić, povela s velikih pet razlike. Pridodala se i probuđena Marina Vujčić, i činilo se da je sve pod kontrolom.

Međutim, Mistrićeva je praktički u posljednjih 15 minuta sama igrala za Orkan, zabijala, ali to nije bilo dovoljno.

U posljednje tri minute pokušao je Orkan presingom, ali su Makarke (Ljilja Gudelj) obranile prednost i osvojile bodove s kojima u konačnici mogu značiti i konačno 3. mjesto!

Semafor:

4:2 (10), 7:8 (20), 8:11(25), 11:12(30), 14:13 (37), 17:17(40), 23:18(45), 26:21(50), 30:26 (54), 32:30(59), 32:31.

16. kolo:

Metković – Knin 49:27, Sinj – Vrgorac 44:16, Makarska – Orkan 32:31, Cetina – Dalmatinka 31:29, Zadar – Kaštela 22:30.