Omišani se proveli kao Crnogorci u Rimu

KorenatKorenatKORENAT – OMIŠ 11:4 (2:0, 1:1, 3:2, 5:1). U derbi utakmici 4. kola III HVL odigranoj nedavno na Oriju vaterpolisti KORENTA zabilježili su uvjerljivu pobjedu u susretu sa seniorima OMIŠA. Unatoč rezultatskoj razlici u konačnom rezultatu i ova je utakmica "vječnih" rivala svojim tijekom opravdala epitet derbija. Iako je Korenat vodio cijelu utakmicu s par pogodaka prednosti, ne može se reći da utakmica nije bila neizvjesna. Igrala su se dobre obrane, pogotovo je Korentova bila na visini zadatka, te nešto statičnijih napada nego obično. Domaći su poveli sa dva "projektila" Marina Bilića, u drugoj četvrtini u strijelce se upisao i pouzdani Stipe Kadić, uz odličnog Hrvoja Armandu ponajboljeg pojedinca utakmice. Omiš je smanjio iz kontre. "Pobjegao" je Buzdovanić i zabio za 3:1. U trećoj četvrtini i strijelci su proradili. Kadić opet zabija, Bilić pravi peterac kojeg sigurno realizira Sveto Dobrota, potom Grzunov pogađa, a za njim lukavo i Vuko. Korenat vodi 6:2. Iz školski izvedenog igrača više Dobrota sa prve stative zabija za 6:3. S tim rezultatom ekipe su ušle u posljednju, uzbudljivu četvrtinu …

VATERPOLO

DERBI III LIGE

Omišani u Oriju kao Crnogorci u Rimu

Korenat - Omiš

Tekst i fotke: Mladen Banović

U posljednjoj četvrtini je bilo baš svega. I lijepih poteza, efektnih golova, odličnih obrana, lukavih krađi lopte, kontri, ali i ružnijih strana vaterpola, par sudačkih pogrešaka koje su izrevoltirale tribine, dva brzopotezna kartona Zdravku Delašu, koja su trenera Korenta izbacile izvan igrališta, pa nekolegijalni potez Mije Ćalete, te malo "iskrenje" u igralištu između prenervoznog Košte i Odaka koji je brzom i smirenom reakcijom igrača obje ekipe zaustavljen u začetku…

No vratimo se mi vaterpolu. Goran Škarić smanjio je na 6:4, a iznimno raspoloženi Kadić uzvraća novim pogotkom za 7:4. Vuko je opet prevario Vulića koji je u par navrata izvrsno reagirao na udarce sidruna Delaša. No nije mogao ništa učiniti 3:37 minuta prije kraja utakmice, kada se i Delaš (napokon) upisao u strijelce.

Delirij u gledalištu nastao je kada se kapetan Ivica Kalina upisao u strijelce. Bravo Kale! Prodat ćemo te - u Portsmouth!

Konačan rezultat postavio je, a tko drugi doli Stipe Kadić. 11:4. Furiozna posljednja četvrtina Korenta dovela je do toga da su se Omišani u Oriju proveli kao Crnogorci u Rimu!

JUNIORI

KORENAT – OMIŠ  9:11

pomladak KorenatKORENAT – OMIŠ  9:11. No zato su juniori OMIŠA bili bolji takmac u utakmici s vršnjacima KORENTA. U predigri su pobjedili dugoraćane rezutatom 11:9. Oduševio je Ivo Pivčević (ali i potrošio ne baš zanemariv broj baluna!), a donekle razočarali naši "beštimaduri" Tona "CG stup" Bilić i Marin "svi sveci" Terzić.

Vodili su mladi dugoraćani veći dio utakmice, sve do posljednje četvrtine, kada je Pivčević s dva pogotka «odljepio» Omiš na 8:10, a Barišić povisio na 8:11. Konačnih 9:11 postavio je Marin Terzić lijepim udarcem izvana.

KADETI

KORENAT – OMIŠ 13:10

KorenatKORENAT – OMIŠ 13:10. U utakmici mlađih kadeta mladost Korenta je krenula vrlo uvjerljivo, da bi u trećoj četvrtini Omišani uhvatili rezultatski priključak. Trener Marino Bilić dao je priliku svim igračima sa prepune Korentove klupe.

U neizvjesnoj završnici mladi Korentaši su s dva pogotka prelomili utakmicu i potvrdili pobjedu.

A gdje su ostala izvješća?

U pripremi je izvješće s gostovanja KORENTA u Rogotinu, gdje su naši momci otišli u nešto oslabljenom sastavu, odigrali dobro, premda su mogli i bolje, i izgubili s golom razlike. Hmm… teško da bi uz prikazano suđenje šjor Bartičevića (npr. omjer isključenja 17:6 za domaćine) mogli i "računati" na išta drugo osim poraza.