Gata: 8. 'Mosor Grebbening’

8. Mosor Grebbening

U subotu, 20. svibnja 2014. vrhunac je trekerske sezone u Dalmaciji, počinje 8. “Mosor Grebbening”, najstarija i najpoznatija srednjodalmatinska trail utrka. Ovogodišnji “Mosor Grebbening” kreće iz Gata (a ne kao dosad iz Omiša), odakle će se više od 250 natjecatelja i rekreativaca razmiliti po mosorskim vrletima. Utrka je podijeljena u četiri dijela. Ultra u dužini od 35 kilometara, kao najzahtjevniji dio trekinga, startat će u osam sati na Klisu, dok će svi ostali poći iz Gata. Light staza (start u devet sati) duga je 22 kilometra, jogging ruta (10 sati) iznosi 11 kilometara, dok je za djecu predviđen trekingić od 1300 metara u središtu mjesta. Organizator je Planinarsko ekološka udruga “Gata”, a utrka se boduje i za Proljetni treking kup. Zapravo, ovo je finale Kupa ...

TREKKING KROZ POLJICA

8. 'Mosor Grebbening’

Piše: Vinko Vuković / Slobodna Dalmacija

Dosadašnje dvije utrke dale dva različita pobjednika, na “Imbertreku” je slavio Duje Lekšić Crv, dok je “Jesenice treking” osvojio Ante Pešić Golub.

Veliki dvoboj će, na žalost, i ovaj put izostati, jer se Crv oporavlja od iznimno zahtjevne utrke “100 milja Istre”, gdje je, ne zaboravimo, osvojio četvrto mjesto i bio najbolji predstavnik Hrvatske, tako da su Golubu otvorena vrata da obrani titulu neprikosnovenog kralja “Mosor Grebbeninga”.