Jure Žilić zabio za pobjedu

Omiš - Konavljanin 1:0NK OMIŠ - NK Konavljanin 1:0 (1:0). U izjednačenoj utakmici III HNL jug u kojoj je domaćinu pripalo prvo, a gostima iz Ćilipa drugo poluvrijeme, pobjednika je Diegoodlučio pogodak orijanina Jure Žilića u 15. minuti iz slobodnog udarca. Više precizan nego jak udarac završio je iza leđa loše postavljenog Skaramuca. Prije toga je najnoviji omiški brazilac Diego (tri prethodna su otišla koncem jesenskog dijela prvenstva) stigao promašiti čak tri vrlo izgledne prigode. U nastavku su gosti preuzeli inicijativu, igrali povezanije na sredini terena i imali dvije, tri odlične prigode, a domaći su prijetili na refule, iz kontri. Tri nova boda su na kontu omiških gusara, premda su gosti, sudeći po pokazanome na terenu, zaslužili izjednačenje ...

Omiš - Konavljanin 1:0

Piše: Mladen Banović

Imali su domaći ivzrsnu priliku i za veće vodstvo, no Knezović se nakon prekida u petercu protivnika nije najbolje snašao. Od prilika, zabilježimo smo i dva slobodnjaka Jure Žilića koje je rješila obrana gostiju.

Konvaljanin je u drugom dijelu igrao bolje, s tribina je djelovao organiziraniji u sredini, s boljim protokom baluna, a i krila su im bila prodorna. No obrana Omiša je rješila većinu problema, ono što je prošlo, dvije "mrtve" prilike, rješio je vratar Vuković.

Anotnio PejkovicRecimo i par riječi o igri dugoraćana u dresu Omiša. Jurin potez je rješio utakmicu i time je najbitnije rečeno, Nikola Tomić je bio vrlo dobar i siguran u obrani, a od Antonija Pejkovića, koji je također bio solidan, očekivao sam ipak više (ne kontajući u ovo 'više' njegov - potez više :-).

Tri nova boda ostaju u Ribnjaku. Trener domaćih, Ante Rajković, na kraju može biti zadovoljan. Više bodovima, nego igrom. Toliko "temperamentno" je pratio utakmicu iz svog trenerskog prostora da je oko njega stalno morao dolaziti četvrti sudac, lipa Kriljanka Vesna Mladin.