Error
  • JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING

I proljetno Sunce igra za Omiš

Oko 350 gledatelja okupljenih u srijedu popodne na "Ribnjaku" za lijepog vremena moglo je uživati i u lijepim nogometnim potezima i u golovima. "Špina" se, istina, otvorila tek početkom drugog dijela, no ni u prvom dijelu, unatoč netaknutim mrežama, nije bilo dosadno. Igrala se 53. minuta. Prodor Pekovića po desnom boku, pogled u šesnaesterac, školsko ubacivanje i prekrasan, neobranjivi udarac mladog Jurčevića i domaći vode 1:0. Nepune dvije minute poslije jedna Tomićeva bezopasna "svijeća", lopta upućena skoro sa centra, u "suradnji" sa varljivim proljetnim suncem završila je u golu gostiju! Sunce je očito zasmetalo vrataru Tunjiću koji je traljavo reagirao, lopta se nezgodno odbila pri pokušaju hvatanja i neuhvatljivo otkotrljala u gol, na veselje iznenađene publike ...

III HNL Jug.
Omiš. Stadion "Anđelko Marušić Ferata"
Gledatelja: 350

NK OMIŠ - NK NERETVANAC  4:1 (0:0)

Tekst i Slike: Mladen Banović

Detalj s utakmice NK Omiša

Omiš je kontrolirao sredinu terena, dominirao, i gradio igru sve do pred kraj kad su zatvorili utakmicu i malo uspavali gledatelje. Neretvanac je pokušavao prijetiti iz protuudara, no domaća obrana s Vukovićem na golu je sve te pokušaje uspješno rješavala, a provukao im se samo Mihaljević u posljednjim trenutcima utakmice, postigavši tako počasni gol za goste.

Prije toga Omišani su zabili još dvaput. Nakon točnog ubacivanja vrlo raspoloženog mladog Frane Jurčevića gol je u 67. minuti postigao brazilac Diego Silva i tako menadžeru "naplatio" barem svoju trku i zalaganje.

Nedugo potom, nakon još jednog dobrog ubacivanja sa strane, u šesnaestercu Neretvanca najbolje se snašao "joker" Bilić i zabio za uvjerljivo vodstvo "gusara".

Spomenimo i još da će se u četvrtak, s početkom u 16:30 sati na "Ribnjaku" odigrati utakmica veterana Omiša i OSK.

Suci: Ivan Čačić (Zadar) - 7,5
Pomoćnici: Mikica Nobilo (Blato), Ivan Tucak (Radomić), Denis Raguž (Split)

Strijelci: 1:0 Jurčević u 53 min., 2:0 Tomić u 55 min., 3:0 Diego u 67 min., 4:0 Bilić u 74 min., 4:1 Mihaljević u 90 min.,
Najbolji igrač: Frane Jurčević (Omiš)