Omiški vaterpolo veterani drugi na turniru u Ukrajini

vaterpoloVaterpolo turnir veterana održan je 18. i 19. 4. 2008 U Lvovu (Ukrajina). Iz Omiša smo krenuli u sastavu: Krunoslav Čović, Tonči Vulić, Ivo Ćepić, Vanja Vlahović, Ivan Novaković – Šicer, Ivan Čikeš, Kruno Čikeš, Nardi Mladinić. Nakon putešestvija prvog dana turnira odigrali smo dvije utakmice. Omiš - Dinamo Kijev (Ukrajina) 5:5. Omiš - Pieštany (Slovačka) 7:2. Ovdje su nas ljubazni domaćini ponudili votkom i pivom jer su sutra trebali polufinalnu utakmicu odigrati s nama. Tu nam je večer čitava vanjska, šuterska linija bila pijana ...

Omiš - Lvov  5:4

Finale turnira smo izborili nakon produžetaka golom Krune Čikeša u posljednjoj minuti. Ovo je bila naša najbolja partija na turniru. Nakon toga, više nije bilo snage – neki su iza ove utakmice povraćali u svlačionici (nećemo ih imenovati, neka se sami prepoznaju. Manje piti!)

vaterpolo

Dinamo Kijev nas je u finalu glatko dobio iako smo ih prvu utakmicu bili nadigrali.

Finale:
Omiš – Dinamo Kijev  1:5

Osim navedenih, na turniru su sudjelovali Kilversum (Nizozemska) i Dinamo Užgorod (Ukrajina).

Kilversum

Golove za Omiš postigli su 4 I. Čikeš, 4 brat mu K. Čikeš, 4. Nardi Mladinić (pijančine sva 3), 3 I. Ćepić, K. Čović 2 te I. Novaković – Šicer 1; Vlahović i Vulić bez golova, s time da ih je jedan od njih dvojice primio 16, a drugi nijedan.

vaterpoloPrema općem mišljenju, iako nije službeno proglašen, najgrublji igrač turnira bio je T. Vulić koji je za svega nekoliko minuta u bazenu zaradio isključenje te žuti i crveni karton – ova dva kartona zbog konstantnih prigovora domaćim sucima za vrijeme polufinalne utakmice. Ali pravo mu budi – drugi će put razmisliti o svojim postupcima.

Možda je prerano najaviti da će se krajem ovog ljeta u Omišu održati međunarodni veteranski turnir, ali eto, vijest je vijest i čemu čekati s najavom.

U pauzi između utakmica svirat će Motorhead. Ako oni otkažu zamijenit će ih Matko i Brane.