Parać donio preokret

detalj s utakmice Omiš - SplitNK OMIŠ - NK SPLIT 1:2 (1:0). Utakmica sa dva različita poluvremena odigrala se danas na Ribnjaku u Omišu. Više od 400 gledatelja okupilo se na tribinama stadiona "Anđelko Marušić Ferata" prisustvovati srazu nogometaša Omiša i Splita. U prvom dijelu Omišani su uspjeli parirati Splićanima na sredini terena. Imali su i prilika. "Domaći" brazilac Fabricio "zapucao" je jednu vrlo izglednu, a vrijedi posebno istaknuti i Stipu Jurčevića na golu Omiša, koji je samo u prvom dijelu sigurnim intervencijama otklonio dvije, tri gol-prilike napadača Splita. Igrala se 42. minuta. Nakon prekršaja gostiju pred peterac je loptu dvadesetak metara iskosa s lijeva nabacio Dražen Jurčić, a u skoku je najviši bio Vedran Kovačić koji ju je zakucao pod prečku, neuhvatljivo za Tihomira Buljata. Omiš je poveo ...

SPLIT ZAIGRAO U NASTAVKU

detalj s utakmice Omiš - Split

Piše: Mladen Banović

U nastavku sasvim druga priča! Split je krenuo puno odlučnije u drugi dio utakmice. Već u 48. minuti sjevnula je kontra Splita preko lijeve strane na kojoj je carevao hitri i visoki Igor Škorput. Njegovo proigravanje suigrača u naletu s desna već su svi vidjeli u golu, no balun je ipak vratar ili netko iz domaće obrane uspio skrenuti u korner.

Nedugo zatim, već u 51. minuti, balun je ipak završio u omiškom golu. Korner s desna, odličan ubačaj u gužvu u kojoj se između svih domaćih skakača najbolje snašao napadač Splita Joško Parać (koji je tek u nastavku ušao u igru). Trzaj glavom i balun je neuhvatljivo letio prema golu. Izjednačenje.

Splićanima se tako brzo isplatio angažiraniji pristup u nastavku. Pritisnuli su dobro domaće, čija se igra "raspala" na sredini, a brzanac Fabricio je ostao potpuno "odsječen" u napadu. Kakav kvalitetniji pokušaj proigravanja ili brzo iznošenje baluna iz obrane i protunapad nogometašima Omiša bi redovito zastao negdje "putem" na raskvašenom terenu.

No zato su se gosti razigrali, pogotovo već spomenuti Igor Škorput koji je sijao paniku iza redova domaće obrane u kojoj je daleko najbolji pojedinac bio kapetan Vedran Kovačić.

Da nije bilo Kovačića i golmana Stipe Jurečvića, koji je i u nastavku obranio Splićanima nekoliko čistih zicera, omišani bi u rezultatsku pasivu upali puno prije 72. minute kada je s(p)retni Joško Parać opet zabio! Pravi joker s klupe trenera Mile Nižetića. I to opet iz skoka, glavom. Spretno i dosta sretno! Lopta je nekog udarila, preskočila Jurčevića i zakoprcala se u golu.

Tek nakon vodstva gostiju Omiš se tek počeo malo trzati i stidljivo pogledavati prema golu protivnika. Krenuo se prema naprijed, no osim nekoliko ubacivanja i pokušaja na polovici gostiju ništa konkretnije i opasnije po gol Bulata nije se dogodilo.

Zaslužena pobjeda nogometaša Splita koji su i na omiškim trbinama imali solidnu podršku svojih navijača. Omiš može žaliti za evidentnim padom u igri u drugom dijelu, no kad se sumiraju sve prilike, može biti i sretan što je utakmicu završio s minimalnim porazom.

Strijelci: 1:0 Knezović u 42. min, 1:1 Parać u 51. min, 1:2 Parać u 72. min
Najbolji igrač: Joško Parać 8 (Split)
Sudac: Ivan Čačić (Zadar) 7.5