Orkan - Mladost 3:3

NK ORKAN - NK MLADOST 3:3. U 12.kolu 1.ŽNL u subotu na kišom natopljeni teren SRC Dalmacija istrčali su seniori Orkana odigrati dobro i zabiti gol više u susretu s Mladosti iz Prološca. I bio je pljusak i golova, čak šest, po tri u svakoj mreži. Uskoro opširnije...

Potop u Zadru

RK ZADAR 1954 - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 31:20 (17:12). U svetu nedjelju naši rukometaši su otišli na gostovanje u Zadar, na megdan s posljednje plasiranoj momčadi lige, ekipi koji se ljuto bori za opstanak i kojoj su bodovi očito bili imperativ u ovoj utakmici. Realno, nema se ovdje puno šta reći, Dragovoljci su, naravno, došli s namjerom da odigraju dobro i pobijede i kući se vrate pjevajući i tako lijepo završe prvi dio prvenstva kao viceprvaci, ali marljivi domaćini su imali na umu druge planove... Što reći o utakmici osim da su je Dugoračani odigrali loše. Nešto su trsili u prvom poluvremenu koje je završilo s 17:12 za domaćina, ali u nastavku. oko 40. minute sve se raspalo u igri Dragovoljaca. Danas angažiraniji i raspoloženiji domaćini idu na 10 razlike prednosti i praktički je utakmica bila riješena. Zaslužena pobjeda Zadra s 31:20. Potop gostiju. Čestitke domaćinu. Koju poruku poslati? Možda onu: zaboravit ovaj poraz šta prije i okrenit se treninzima i sljedećoj utakmici kod kuće protiv dobre i mlade ekipe BM 07. Nisu splićani James Bondovi, valja im to i pokazati idućeg vikenda.

Derbi: Omiš - Orkan 0:3

NK OMIŠ - NK ORKAN 0:3. Derbi lige, (dobro)susjedski derbi pripao je Orkanu. Zasluženo. Bravo momci! Čestitke igračima i treneru! Uskoro opširnije, a dotad, na fejsbuk stranicama Omiša pogledajte snimku utakmice...

Priko, GS Anđelko Marušić–Ferata, subota, 20.11. u 14 sati. Ajmo bili!
NK OMIŠ - NK ORKAN 0:3

Priko, GD Ribnjak, nedjelja, 21.11. u 13 sati
RK ORKAN - ŽRK SPLIT 2010 II 29:29

Priko, GD Ribnjak, nedjelja, 21.11. u 16 sati
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK RUDAR Adria Oil 24:24

Izrudarili samo bod

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK RUDAR Adria Oil  24:24 (11:13). Tvrda, borbena utakmica u svetu nedjelju na Ribnjaku. Na kraju, rekli bi neutralni gledatelji (a takvih je malo na Ribnjaku) realan rezultat. No krenimo redom... U goste je Dragovoljcima došla vrlo dobra momčad Mladog Rudara koja je iz nepoznatih razloga na Priko stigla samo s 10-tak igrača, takoreći nisu niti napunili zapisnik. Očito su ih ozljede ili nešto drugo pokosile.. Cijelo prvo poluvrime se igralo gol za gol, Dugoračani nisu odmah igrom pokazali zašto su ove jeseni pri vrhu tablice, golmani su se iskazali s par obranjenih zicera, a tek pred kraj poluvremena osokoleni gosti dolaze do dva gola prednosti te se na poluvrijeme odlazi sa pasivom od 11:13.
U nastavku utakmice umjesto buđenju lava koji spava, gledatelji svjedoče nastavku loše igre Dragovoljaca, koji u nastavku kreću s primjetnom nervozom. Gosti nemaju što izgubiti, igraju svoju igru kojom vješto (i efikasno!) dirigira igrač utakmice, iskusni Ratkajec i rezultat toga je još veći zaostatak domaćina. Igrala se 42.minuta, na semafru je svjetlilo upozoravajućih -4  i trener Marko Galiot Zele je pozvao timeout. Treba smiriti i ohrabriti "lude" glave. Riječi, savjeti trenera Galiota su očito urodili plodom te u narednih 10. minuta utakmice Hrvatski Dragovoljac smanjuje prednost gostju i dolazi na samo gol zaostatka. Sljedi ludilo u završnici...U 56.minuti veliki mladi as Stanko Marčić daje gol za vodstvo (jedno od rijetkih u utakmici), ludilo na terenu, šušur na tribinama... Ali tada seumjesto priželjkivanog raspleta vidjelo koliko iskustvo vrijedi. Dva gola u završnici utakmice daje najbolji igrač gostiju, Ratkajec, po meni i igrač utakmice, te minut i pol do kraja ispostavilo se postavlja krajnji rezultat utakmice. 24:24. Nerješeno. Remi. Na kraju, po meni, realan rezultat. Čestitke igračima i trenerima obe ekipe na tvrdoj i poštenoj, pravoj prvenstvenoj utakmici. Šteta gubitka bodova na domaćem terenu, ali mora se priznati gostima da su se svoj "bitcoin" više nego pošteno izrudarili u Ribnjaku.
Ajmo naši!

Orkan - Omladinac 1:3

NK ORKAN - NK OMLADINAC  1:3
I kao što bi rekao šjor Mirko (B)...  uskoro opširnije...

NAJAVA: Hoće li nogometaši Orkana povezati dva dobra rezultata, povezati dvije pobjede? Nakon pobjede u Vinjanima Donjim naši mladi nogometaši u subotu dočekuju trećeplasiranog Omladinca iz Vranjica. Ajmo naši!

Pronašli bužu za pobjedu u Buzetu

RK BUZET - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  26:28 (14:10).  - Ljudi moji, je li to moguće? - da parafraziram jednog poznatog barbu... Skupina mladih dugoratskih sportaša je otišla na rukometno gostovanje u Buzet, bez nekog presinga odigrati utakmicu na terenu gdje rijetko tko uzima domaćinu bodove posljednjih sezona. Ali kad se male ruke slože, vidjelo se i u subotu navečer, sve se može..
Utakmica je krenula gol za gol, sve do 10.minute kada Buzet stvara prvu osjetniju prednost, bježe nam na 6:3. Poslje našeg time-outa se ta prednost praktički održavala do 20-te minute kada se domaći golman ističe obranama, što se na rezultatu itekako vidijelo. U 25.minuti je na semaforu bilo neugodnih 14:7 po Dragovoljce. Zadnjih 5 minuta smo se sabrali, skupili glave te smanjili tu veliku prednost, tako da se na odmor otišlo s rezultatom od 14:10.
Drugo poluvrijeme ispala j praktički kopija prvog. Prvih par minuta gol za gol, a tada domaćini opet rade serije te na semaforu u 43.minuti svijetli praktički teško uhvatljivih 22:15. Trener Marko Galiot Zele zove time-out... Neznan koju je mudrost izbacio iz sebe, Sun Tzu, Konfučije, Dalaj Lama?,  ili nešto žešće, ne znam koje je riječi na nama upotrebija, ali poslje te pauze kao da je na parket istrčala neka druga momčad. I krenulo je.. Polako ali sigurno prednost domaćina se topila kao snijeg zalutao na dugoratsku plažu, da bi u 52. minuti na semaforu svjetlio samo gol prednosti 23:22. Sljedi ludilo... veteran Marko Maleničić Pajola s dva uzastopna gola poravnava rezultat, da bi se na terenu ukazao Mačak Dobroslav, pardon Ante Vukasović, koji se diže u eret i zabija za vodstvo Dragovoljca! Voda je u ušima domaćinima,ulaze u mini seriju izgubljenih baluna, Stipe Maleničić brani im i sedmerac, a 40 sekundi prije kraja, pogađate, ponovo se mačak Ante Vukasović diže i riješava utakmicu! Dobro, pala su još dva gola do kraja utakmice, ali ništa nije moglo ugroziti pobjedu Dugoračana..

Dugi Rat, SRC Dalmacija, subota, 13.11., 14h
NK Orkan - NK Omladinac 1:3
Ajmo naši!

Buzet, ŠD Buzet, subota, 13.11., 19h
RK Buzet - RK Hrvatski Dragovoljac 26:28
Dragovoljci su na dalekom gostovanju, kada putešestvije prestane čeka ih utakmica sa domaćinom. Ima li Buzet buža provjeriti će naši dalekometni pucači... Ajmo naši!
Ima buža u Buzetu! Pobjeda gostiju iz Dugog Rata! Čestitke treneru i igračima, i susjedu, predsjedniku Bibi!

Makarska, utakmica je odgođena!
RK Hoteli Makarska - RK Orkan

Mosor Grebbening 2021

U subotu, 13.11.2021. održana je Mosor Grebbening, utrka Dalmatinske trail lige, i to po iznimno teškim i kišnim uvjetima. Usprkos svim nedaćama po vrletima Mosora trčalo je skoro 130 natjecatelja u 3 dužinske kategorije. Na najprestižnoj i najtežoj kategoriji "Sivonja", slavio je Daniel Krstulović Opara sa samo nekoliko sekunda ispred Sanjina Vučana, a obojica su po teškim uvjetima išli ispod 6 sati! Kod žena slavila je Eva Tušar. Na "Tovar" kategoriji slavio je Boško Mandić i Gabrijela Petrušić, dok su Tomislav Ivić i Petra Kontić pobijednici najkraće "Pule" kategorije. Čestitke svima, a velike pohvale organizatorima. Kompletne rezultate možete vidjeti ovdje.