Biograd - Hrvatski Dragovoljac 33:32

RK BIOGRAD - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 33:32. Rukometaši seniorske ekipe RK Hrvatski dragovoljac u 20. kolu 1.HRL u nedjelju, 23.04.2017. su otišli u Biograd gdje su se u školskoj sportskoj dvorani s početkom u 20 sati susreli s istoimenim domaćinom. Biograđani su pri vrhu tablice lige, a Dragovoljci su željeli dobrom igrom u gostima osigurati ostanak u prvoj ligi.. Nažalost, u dobroj utakmici punoj tempa i dobrih poteza u uzbudljivoj završnici domaćin je bio s(p)retniji i zabilježio minimalnu pobjedu. Uskoro opširnije.. valjda.

Josip osvojio Regatu Sv. Josipa

Drugog dana Regate Svetog Josipa u Dugom Ratu činilo se da neće biti ništa od jedrenja. Nedjeljno jutro osvanulo je bez bave, bez vitra, ostavivši jedrilice naših mladih optimista na šljunku dugoratske plaže. Činilo se da će dan regatavanja propasti, a onda nam je iz Postira "priko mora" doplovio Mate Škarić i za sobom donio levanat po kojem su naši Laseri uspjeli odjedriti tri, a Optimisti dva nova plova. Regatu za Optimiste osvojio je mladi Josip Tafra iz JK Omiš, ove godine ponajbolji mladi jedriličar u svojem uzrastu, a kod Lasera 4,7 Ivan Jurić iz Marine Kaštela. Ubrzo nakon završetka regate kompjuter je izbacio i ukupni poredak regate na kojoj je sudjelovalo 55 mladih jedriličara u klasi optimist i 10-ak laseraša, a koju je uspješno kao i svake godine organizirala mala ali iznimno vrijedna i poduzetna ekipa iz JK Orišac Dugi Rat. Potom je Jerko Roglić, načelnik općine Dugi Rat, uz asistenciju Joška i Hrvoja Žilića iz JK Orišac podijelio pehare i nagrade najboljim jedriličarima dugoratske regate.

Regata Sv.Josipa: Čeka se zeru bave za novi plov

Jučer, prvog dana regate Sv.Josipa vitra ka u priči, jutros - ni za lijek. Mladi jedriličari optimistično se igraju na plaži čekajući na zeru bave koja bi napunila jidra i orisnula ih na pučinu u novi plov..

Zmaj (M) - Orkan 2:0

ZMAJ (MAKARSKA) - ORKAN 2:0 (2:0). U derbiju začelja Zmaj je na domaćem terenu pobijedio Orkan i tako prekinuo niz poraza. No, i pored toga i dalje je zadnji na prvenstvenoj ljestvici. Makaranima je ovo bila kvalifikacijska utakmica u borbi za opstanak, a ovaj trijumf mogao bi im biti prekretnica. Dugoraćani su već na otvaranju utakmice došli u priliku, u 2. minuti udarac Jukića obranio je Hodžić. Minutu iza toga prigoda za domaće, Antunovićev udarac završio je pored lijeve vratnice Orkana. Nakon toga igralo se između dva kaznena prostora bez izglednih prigoda. Prva zanimljiva situacija pred vratima Orkana dogodila se u 28. minuti, snažan udarac Petkovića odsjeo je na lijevoj vratnici Boška Baučića. Nakon pola sata igre Zmaj dolazi u vodstvo, udarac iz kuta izveo je Frane Grbeša, a lopta je na iznenađenje obrambenih igrača Orkana završila u mreži. U 40. minuti ‘crveni’ su povećali na 2:0, prvo ime susreta Grbeša solo akciju završava snažnim udarcem u gredu od koje se lopta odbija u vrata nemoćnog Baučića. Nastavak su bolje otvorili gosti, udarac Klarića sa desetak metara sjajno je obranio Hodžić. Fuštin se u 61. minuti nije iskazao, sa 8-9 metara promašio je okvir gola gostiju. Orkan se nije mirio sa porazom, napadali su Dugoraćani i tražili pogodak, udarce Klarića u 73. i Maričića u 80. minuti obranio je domaći vratar. Na isteku utakmice kapetan Zmaja Rašić snažnim udarcem sa 20 metara dobro je zatresao gredu gostiju iz Dugog Rata.

Golijada na Ribnjaku!

NK OMIŠ - NK NERETVANAC  5:3 (4:2). Dugo vremena nismo imali priliku vidjeti ovakvu golijadu na stadionu "Anđelko Marušić Ferata" u Omišu, a moglo ih pasti još barem nekoliko. Već u 5 minuti Bilić šutira iz slobodnog udarca u vratarov kut i lopta je u mreži za 1:0. Gosti se vraćaju, Marić je ubacio s lijeve strane, a Stojanovski izjednačava rezultat. U 25. minuti Koštić driblingom ulazi duboko u protivnički kazneni prostor, pronalazi Raku koji snažnim udarcem zabija za 2:1. Već u sljedećoj minuti Puljić je bio taj koji je obavio dribling, a Koštić poentirao. Gosti su se doveli u tešku situaciju kada je Granić srušio Vučemila. Siguran realizator penala bio je Bilić. Gosti se ipak nisu predali, Stojanovski je poslao dugu loptu za Zovka koji pogađa za 4:2. U nastavku se igra nije usporila, ali Vučemilovim golom u 60. minuti Omišani su došli do sigurne prednosti. Asistent je bio Koštić (gol i dvije asistencije!). Posljednji gol na utakmici djelo je Vlatka Stojanovskog koji je s dva pogotka i asistencijom također odigrao fantastičnu utakmicu. Omišani su pokazali pravo lice kada je najpotrebnije.

Boćari Hrvatskog dragovoljca valjaju u Trilju

BK TRILJ - BK HRVATSKI DRAGOVOLJAC. U nedjelju se igraju utakmice 9.kola 1.Županijska boćarske lige. Boćari BK Hrvatski Dragovoljac Dugi Rat nakon kiksa na domaćem terenu protiv ekipe Sinja u nedjelju odlaze u Trilj na megdan Triljskim boćarima. Tko će se osladiti pobjedničkom večerom u "Lovca" znati će se tek kasno popodne, no Dragovoljci, iako puni optimizma, u Trilju će biti oslabljeni. U sastavu Dragovoljaca ovog vikenda neće biti neumornog Ranka Stanića (dežurstvo na poslu).

Savršen dan.. i za jedrenje

Nekad je cijeli travanj bio mjesec sporta i rekreacije u općini Dugi Rat, a danas se to svelo (samo) na dan sporta, no nema veze.. Jutros su ispred Blagajne u starom selu Jesenice stotine trkača i šetača po planinama krenula u sedmu trekking utrku Jesenice trekking, malo poslije na Dugoratskoj plaži skoro stotinjak mladih jedriličara isplovilo je na regatno polje u akvatoriju ispred Dugog Rata natjecati se na Regati Svetog Josipa u organizaciji JK Orišac Dugi Rat, u klasama optimist i laser 4,7. Evo čak je i Hajduk dobio Dinamo nasred Maksimira! Kažem Vam, savršen sportski dan.. No to nije sve! Večeras je finale Omiš Guitar Festa. Čeka nas još pregršt, doduše glazbenih, uzbuđenja, interesantan koncert mladih Amera i zabava do kasno uz noć u Gusarskoj konobi uz blues sa delte Cetine.. Novi plov regate Svetog Josipa je u nedjelju u 11 sati. Vidimo se na dugoratskoj plaži na kavi s pogledom na našu s(p)retnu jedriličarsku mladost..

Regata Sv.Josipa 2017.

Jedriličarski klub ORIŠAC Dugi Rat četvrtu godinu za redom organizira Regatu Svetog Josipa za mlade jedriličare u klasama Optimist i Laser 4,7. Regata će se održati 22. i 23. travnja 2017. godine u akvatoriju ispred Dugog Rata. Lanjska regata okupila je 100-tinjak najmlađih jedriličara iz Splitsko Dalmatinske i Šibenske županije, a na sljedećoj regati očekujemo još pokojeg mladog jedriličara/ku. Tko kaže da travanj nije mjesec sporta i rekreacije u općini Dugi Rat?

3.HNL: Zmaj(M) - Orkan, Omiš - Neretvanac

NK ZMAJ (M) - NK ORKAN. Utakmice 27. kola 3.HNL-jug odigrati će se u subotu, 22.travnja s početkom u 16:30 sati. Naš Orkan gostuje u Makarskoj kod fenjeraša, ekipe Zmaja. Orkan je i dalje u opasnoj zoni na tablici pa bi uspjeh na gostovanju, koji se već dugo čeka, došao kao "melem na proljetnu ranu" svima kojima je Orkan pri srcu. Valja nam zbiti redove i ostati u ligi te dogodine kao solidni trećeligaši dolično proslaviti prvih 100 godina nogometa u Dugom Ratu.. Omiš je također u opasnosti da ispadne iz lige, danas na svom Ribnjaku protiv Neretvanca jednostavno ne smije kiksati.. Ajmo naši!

U subotu na Jesenice treking

Prekrasni krajolici, izazovne staze, odlična ekipa i dobra zabava i ove će godine biti glavni aduti Jesenice Trekinga koji će se održati u subotu, 22. travnja 2017. u sklopu Proljetnog Treking Kupa. Sedmo je ovo već izdanje popularne jeseničke trekking utrke koja će se odvijati u tri kategorije kako bi svi mogli odabrati željenu dionicu. Od 2017. godine Proljetni Treking Kup doživljava svoju “nadogradnju” te odlazi u povijest, a umjesto njega osnovana je Dalmatinska Trail Liga! Uz već nadaleko poznate utrke Marjan Trail, ProminaTrek, ImberTrek, Jesenice Treking  i Mosor Grebbening, Dalmatinska Trail Liga donosi i četiri nove utrke i to: Tisno Trail, Kozjački Satarluk, Lastovo Trail te Vela Strka! Sve ove utrke okupljaju velik broj trail i treking trkača, kako rekreativaca tako i profesionalaca, ali i velik broj zaljubljenika u prirodu i planinarenje. Uz odličnu organizaciju, odlične i lijepe staze, nezaboravne "after" partije, ove utrke pružaju nezaboravno iskustvo trail i treking trčanja u Dalmaciji te turističku promociju ovih naših krajeva.