Iasi - Hajduk 2:2

U prvoj utakmici 2. pretkola UEFA Europa League Hajduk je u Rumunjskoj odigrao 2:2 protiv CSMS IASI. Nakon dva kiksa u obrani Hajduka i vodstva domaćina od 2:0, u nastavku je najprije smanjio Hajdukov "specijalist" za Europske utakmice, rekonvalescent Franck Ohandza, a konačan rezultat postavio je nova "crna mamba" u napadu Hajduka, Ahmed Said. Uzvrat u Splitu (ili Dugopolju) je za sedam dana..

U četvrtak u 20 sati Hajduk u Rumunjskoj igra prvu utakmicu drugog pretkola Europske lige protiv Iasija (HRT je osigurala TV prijenos koji će ići na HTV2). Momčad trenera Marijana Pušnika oslabljena je neigranjem ozlijeđenog Svena Tina Sušića, te vratara Lovre Kalinića, koji se kasnije priključio momčadi. Očekuje se da će splitski 'bijeli' nastupiti u sastavu: Stipica, Juranović, Nižić, Ćosić, Milić, Jefferson, Kožulj, T. Bašić, Tudor, Vlašić, Mastelić. Ovo će biti prva službena utakmica novog trenera Marijana Pušnika, koji je bio optimističan uoči puta na prvi europski dvoboj, piše Dalmatinski portal. Raduje i činjenica što je na put otišao Franck Ohandza, koji još uvijek nije spreman za svih 90 minuta, ali bi mogao ući s klupe.