Sport Novosti iz Dugog Rata, Omiša, Poljica i okolice. Lokalne vijesti, sport, kultura, turizam, zanimljivosti. http://dugirat.com/sport/58-nogomet Sat, 17 Nov 2018 03:21:04 +0000 Joomla! - Open Source Content Management hr-hr Orkan - Jadran (T) http://dugirat.com/sport/58-nogomet/26475-orkan-jadran-t-2 http://dugirat.com/sport/58-nogomet/26475-orkan-jadran-t-2

U 12. kolu 1.ŽNL, na svetu nedjelju, 18.11.2018 s početkom u 13:30 sati seniori Orkana ugostiti će na svom travnjaku u Dugom Ratu kolege iz Tučepa, nogometaše Jadrana. Drugo je to domaćinstvo u nizu seniora Orkana. Znamo da su pravi domaćini, ali ne moraju gostima "dati" i bodove.. no protiv Jadrana, koji nam se smiješi s četvrtog mjesta na tablici neće biti lako. No što je lako danas? Ajmo naši! Hoćemo  pobijedu!

]]>
mladen@dugirat.com (MB) Nogomet Fri, 16 Nov 2018 06:24:22 +0000

NK ORKAN - NK ZMAJ (M) 0:2 (0:0). Osladili su se pobijedom nogometaši Zmaja na nedjeljnom gostovanju u 11 kolu 1.ŽNL kod Orkana u Dugom Ratu. Orkan je izgubio još tri boda na domaćem terenu, a Zmaja je nastavio svoj pobjednički niz koji traje već četiri kola  kojim je i dalje u utrci za jesenski naslov. U prvom poluvremenu dvoboja u Dugom Ratu mreže se nisu tresle, a jedni i drugi imali su po nekoliko izglednih prigoda. Orkan je bio blizu vodstvu u 7. minuti, kada je Klarić snažnim udarcem s 25 metara uzdrmao gredu gostujućeg vratara Brkulja. Zmaj je uzvratio dvije minute poslije. A. Brnić je pokušao lob udarcem iznenaditi istrčalog Ordulja, ali je bio neprecizan. Početkom nastavka Zmaj je sa dva "brza" pogotka utakmicu okrenuli na svoju stranu. U 50. minuti Dragošević je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudac Grepo pokazao na bijelu točku. Precizan s 11 metara bio je Šabić i tako doveo Zmaj u početno vodstvo. Makarani su poduplali prednost već u 52. minuti, A. Brnić se prošetao kroz obranu Orkana i solo akciju završio preciznim udarcem za 0:2. Do zadnjeg zvižduka suca Grepe rezultat se nije mijenjao. Orkan će bodove za miran zimski san morati tražiti protiv lakših suparnika.

]]>
mladen@dugirat.com (J. Kovačević) Nogomet Mon, 12 Nov 2018 22:27:14 +0000

NK ORKAN - NK ZMAJ (Makarska). U svetu nedjelju, 11.11. odmah poslije obiteljskog ručka, u 13:30 sati, naš Orkan na domaćem kao biljar ravnom travnjaku dočekuje seniore makarskog Zmaja. Sve se poklopilo, 11.11. 11 na 11 u 11 kolu 1. ŽNJL. Valjda neće zahebat onaj 1 i svirat nepostojeći 11-terac za goste. Dakle, pravi je trenutak da orkanski na terenu "otpušemo" i ovog vatrenog protivnika. Pogotovo što ovaj odavno ne riga vatru. Ajmo Orkanaši! Naši su! Novi bodovi, dakako.

]]>
mladen@dugirat.com (MB) Nogomet Sun, 11 Nov 2018 18:15:43 +0000

NK VAL - NK ORKAN 0:2 (0:1). Napokon pobjeda Orkana u gostima! Epilog je to subotnjeg prvenstvenog dvoboja Vala i Orkana koji je domaću momčad nadigrao rezultatom 2:0. Dugoraćani su poveli u 33. minuti preko Batinovića, a na 2:0 povisio je Ćorić u drugoj minuti drugog poluvremena. Budući da su Vinjani osvojili bod, Val je ovim porazom pao na začelje, Orkan je deveti na tablici, a susjedi iz Omiša drugi.
Za NK Orkan su u Kaštel Starom nastupili: Ordulj, Grubiša (od 65. Lozić), Trgo, Dragošević, Mandurić, Batinović (od 76. Kraljević), Pecotić, Predojević (od 71. Mudnić-Pulje), Baraban. Trener: Ervin "Tata" Nazor.

]]>
mladen@dugirat.com (MB) Nogomet Tue, 06 Nov 2018 23:15:41 +0000

NK VAL - NK ORKAN. Trećina prvenstva je prošla, deseto kolo nudi novi rasplet situacije u 1. Županijskoj ligi. Val protiv Orkana u subotu, 3.11. s početkom u 14 sati ima šansu za drugu pobjedu u prvenstvu, a nije ni da naš mazohistički miljenik, Orkan, stoji nešto bolje, jedva ima samo tri boda više. Pobjeda Dugoraćanima donosi važne bodove za nastavak prvenstva i polet prema.. sredini tablice. A na proljeće, ta zna se.. kad zamirišu zelene tratinčice, maslačak i sve se opet zazeleni.. slijedi konačan napad na vrh! Ajmo naši, ale!

]]>
mladen@dugirat.com (MB) Nogomet Sat, 03 Nov 2018 14:45:55 +0000

NK ORKAN - NK OSK. Sveta nedjelja, 28.10.2018. u 14 sati, SRC Dalmacija Dugi Rat, prvenstvena utakmica 9. kola 1.ŽNL. Naprid naši! Ako želite pobijediti - ne smijete izgubiti...  I nisu. Ostali su kao i Hajduk i puno bolje od Reala. :-))
Naše balunjerske i kuharske zvjezde remizirale su kod kuće, za omanjeg potopa, utakmicu s gostima iz Sinjske krajine. Gosti iz Otoka su prvi poveli i to početkom drugog dijela, da bi rezultat desetak minuta poslije poravnao Mate Ćorić. Više o igri naših vedeta u idućim informativnim emisijama. Valjda..

]]>
mladen@dugirat.com (MB) Nogomet Sun, 28 Oct 2018 17:50:19 +0000

Euro-super pogodak Jure Žilića..

Glavna priča nogometne Dalmacije je proteklog vikenda bio 43-godišnje "dite Orija", igrač NK Omiš Jure Žilić, koji je odlučio susjedski derbi protiv "svog" Orkana sjajnim golom iz slobodnog udarca, piše Dalmatinski portal. U toj 79. minuti rezultat je bio 1:1 (oba pogotka su postignuta iz penala, najprije kuhar Milan Grubiša pa Ivan Šarić), a onda su domaćini u igru uveli nogometnu legendu, da bi ovaj samo nekoliko sekundi kasnije postigao pogodak za veliko slavlje Omišana. Pri kraju je još Marino Tomaš pred oko 500 gledatelja postavio konačnih 3:1. Trebala je to biti još "jača" priča, nogometni dvoboj oca i sina, ali trener Orkana Ervin Nazor nije u igru uveo 17-godišnjeg Davora Žilića. Omiš je trenutno na drugom mjestu prvenstvene ljestvice 1. ŽNL, te ima dva boda manje od vodeće Sloge, Orkan je i dalje u opasnoj zoni pri dnu tablice. No, ono što se i danas prepričava jest sjajan pogodak 43-godišnjaka, od kojega mladi imaju što naučiti. U nastavku članka pogledajte sjajan gol Žilića, nakon kojega se može samo reći - bravo, majstore!

]]>
mladen@dugirat.com (Dalmatinski portal) Nogomet Mon, 22 Oct 2018 17:36:39 +0000

Sine, dosta si Sipi pozira, ajde brat masline!

NK OMIŠ - NK ORKAN  3:1 (0:1). U susjedskom derbiju sve je lijepo i odlično krenulo Dugoraćanima. Dobro ispunjeno gledalište lokalnim ljubiteljima baluna, šesna naša sutkinja Vesna Budimir, te vodstvo Orkana iz penala koje je u 32. minuti "skuhao" internacionalac s Suhog Potoka, Milan Grubiša. Sve je dakle bilo lijepo i krasno po Orkana.. sve do završnice derbija. Dugo smo vodili, bodovi su takoreći već bili na putu prema Dugom Ratu, Mario kaže da ih je i vidio na plaži u Rogaču, na pijesku Duća, da bi u 72. minuti domaćin uspio izjednačiti, također iz penala, preko Ivana Šarića. Potom je euro-golom iz slobodnog udarca tata Žilić, Jure, momčad Omiša doveo u vodstvo od 2:1, a sina Davora s Orkanove klupe poslao u berbu maslina. Rezultatsku "točku na i" stavio je u 88. minuti Marino Tomaš. Na posljetku ipak pobjeda domaćina u susjedskom derbiju..
Za NK ORKAN su na Ribnjaku protiv Omiša nastupili: Ordulj, Batinović (od 59. Klarić), Grubiša, Trgo, Dragošević, Mandurić, Tokić, Predojević (od 73. Ivanišević), Pecotić (od 82. Bradarić), Lozić i Baraban.

]]>
mladen@dugirat.com (MB, foto: Ante Čizmić) Nogomet Mon, 22 Oct 2018 10:01:05 +0000

NK OMIŠ - NK ORKAN 3:1. Uskoro opširnije. Valjda..

Omiš. Stadion Anđelko Marušić - Ferata. Subota, 20.10.2018., točno u 15 sati. Igra se 1.ŽNL, 8 kolo, igra se susjedski derbi!  Prvenstvenu utakmicu seniorskih ekipa NK OMIŠ - NK ORKAN domaći ljubitelji baluna ne propuštaju! Ajmo naši!