Rukomet (Ž): Orkan otpuhao Split!

ŽRK EMC SPLIT - HRK ORKAN 26:27. U 15. kolu II. HRL - jug odigranom 13. ožujka rukometašice Orkana krenule su na "lagano" gostovanje kod kolegica iz Splita... Kažem "lagano" jer je to bila utakmica protiv (do tada) lidera prvenstva u koju smo ušli opušteno, bez imperativa pobjede, sa željom da rezultat nebude neka velika gol razlika! Pa eto, i nije bila velika razlika! Utakmica je završena samo golom razlike, onako kako nitko nije očekivao, ali zasluženom pobjedom rukometašica HRK Orkana, što isto tako, nitko nije očekivao! Prije samog početka utakmice, gošće su priredile malu "ceremoniju".. Riječ je o tome da su, po 1. put u 50 godina djelovanja HRK Orkan na teren zajedno stale i odigrale službenu, ni manje ni više nego prvenstvenu utakmicu, majka i kćer, Mirjana i Lucija Ercegović, te im je tom prigodom predsjednik kluba uručito mali poklon! A sada se vratimo na utakmicu kontra Splićanki ...

Piše: Ivana Banović

Kao što sam već navela, u utakmicu smo ušli opušteno i od samog početka krenuli s vodstvom koje se kretalo od 1 do najviše 3 gola razlike. Naše vodstvo je trajalo sve do 18. minute kada Splićanke poravnavaju rezultat na 9:9 i zatim, u 19. minuti dolaze do svog prvog vodstva na utakmici, 10:9.

U slijedećih nekoliko minuta Splićanke vodstvo podižu na 3 gola razlike, što održavaju do samog kraja 1. dijela, kada se uspijevamo približiti na samo gol zaostatka. Pogodak zaostatka nismo uspijele održati do kraja poluvremena pa tako domaće igračice opet povisuju vodstvo i na predah odlaze s dva pogotka prednosti, 16:14...

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaće igračice i odlaze na 4 pogotka prednosti (19:15) i, kada su svi već mislili "gotovo je", Orkanašice se nisu predavale.

Pokazujući veliku volju i želju, što je rezultiralo dobrom igromu, te veliko zalaganje, kako u obrani tako i u napadu, u 45. minuti uspijevamo poravnati rezultat na 21:21, a onda, u 52. i preći u vodstvo 23:24!

Ubrzo Splićanke poravnavaju rezultat (24:24), ali više nisu uspjele vratiti vodstvo, već smo mi povećale svoje vodstvo na 2 razlike (24:26 i 25:27) i u zadnju minutu utakmice ušle mirno, iako su Splićanke imale napad.

Taj napad su i iskoristile, te na taj način uspijele smanjit na samo gol zaostatka i ublažit poraz, al da naprave nešto više od toga nije bilo ni vremena ni načina.

Utakmica je završila rezultatom 26:27 i sasvim zasluženom pobjedom rukometašica HRK Orkana!

Sudeći po ovoj i po prethodnoj utakmici, čini se da je ključ uspjeha, uz odličnu igru u obrani, da sve igračice na terenu postignu barem 1 pogodak.

Od strijelaca, najviše su se istakle Maja Tukić sa 7 i Mirjana Ercegović sa 6 postignutih pogodaka, dok je u obrani odličan posao odradila Daniela Čulić, te Maja Kačunić i Katica Grubiša na golu.

Za pohvalu su i sve ostale igračice koje su se neumorno borile za ovu pobjedu, dajući sve od sebe i u obrani i u napadu, te na taj način uspijele izboriti ove vrijedne bodove. Bravo cure!

U domaćem sastavu treba pohvaliti dobro raspoložene Teu Lisicu sa 7 i Mateu Perkušić sa 6 postignutih pogodaka. No dobra igra njih dviju nije bila dovoljna Splićakama da osvoje ove bodove, koji bi ih održali na vrhu prvenstvene ljestvice.

Pohvaliti treba i suce koji su svoj posao odradili odlično (skoro dobro k'o Rake svoj u obrani), bez većih grešaka, koje bi mogle utjecat na rezultat ove utakmice!

ŽRK EMC Split

Ivona Stilinović, Marijana Bobetić 2, Tina Mandarić, Venera Surjan 2, Petra Cerić 2, Ana Šarić 1, Tea Lisica 7, Irena Kragić, Andera Borovac, Mia Ivanović 4, Ariana Pralija, Tina Vukasović, Antonia Dračevac 2, Matea Perkušić 6

Trener: Dragan Grizelj
Sl. predstavnik: Blaženka Širinić

Isključenja: 6 (12 minuta)
Sedmerci: 6/7

HRK Orkan

Lucija Ercegović, Tončica Žilić 2, Antonia Voloder 3, Ivana Žižić, Ivana Banović 1, Daniela Čulić 4, Mirjana Ercegović 6, Dijana Mimica 1, Maja Tukić 7, Ana Čikotić, Katica Grubiša, Božana Caktaš 3, Jelena Balić, Maja Kačunić

Trener: Viktor Anušić
Sl. predstavnik: Ðanki Vojnović

Isključenja: 5 (10 minuta)
Sedmerci: 9/12

Suci: Luka Čubrić i Ivan Šurač (oba Zadar)
Nadzornik: Krešimir Donđivić (Zadar)

Promjena ishoda tijekom utakmice:

0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6, 4:7, 5:7, 5:8, 6:8, 7:8, 7:9, 8:9, 9:9, 10:9, 11:9, 12:9, 12:10, 12.1, 13:11, 14:11, 14:12, 15:12, 15:13, 15:14, 16:14, 17:14, 17:15, 18:15, 19:15, 19:16, 19:17, 19:18, 20:18, 20:19, 21:19, 21:20, 21:21, 22:21, 22:22, 23:22, 23:23, 23:24, 24:24, 24:25, 24:26, 25:26, 25:27, 26:27