Rukomet (Ž): Dugoraćanke pobjedile i Vranjic!

HRK Orkan RK VRANJIC - HRK ORKAN  14:15 (10:8). U 19. kolu stigli smo u goste rukometašicama iz Vranjica, inače trećeplasiranoj ekipi lige. U ovu utakmicu, kao i protiv Splita i Dalmatinke, ušli smo opušteno i nismo očekivali pobjedu, što ne znači da ju i nismo željeli. I prvenstveno zahvaljujući toj želji, trudu, borbi i zalaganju na terenu, uspjeli smo pobijediti i odnijeti nove bodove u Dugi Rat! Od samog početka krenuli smo čvrsto u obrani, dajući do znanja domaćinu da se nećemo tako lako predati. No, isto tako, ni njihova obrana nije bila slaba i već se na samom početku moglo primijetiti da u ovoj utakmici neće biti puno postignutih pogodaka ...

Piše: Ivana Banović

Utakmicu smo otvorile vodstvom (0:1 i 1:2), al u 4. minuti domaće igračice poravnavaju na 2:2 i nakon toga prelaze u vodstvo od 1, a nedugo zatim i 2 gola razlike.

Iako su domaće igračice većinu vremena vodile, nismo se predavale, već smo se borile i sve redom davale svoj maksimum kako se razlika u golovima ne bi povećala i time onemogućila našu pobjedu.

Naša borba je rezultirala igrom gol za gol i domaće igračice nisu uspijevale stvoriti veću razlike, te se na odmor otišlo prednošću domaćina 10:8.

Drugo poluvrijeme nastavljamo igrom gol za gol do 39. minute i rezultata 12:10, a onda počinjemo još jače "čupati" i "gristi" u obrani, što je onemogućilo domaće igračice da postignu pogodak punih 9 minuta, dok smo mi, za to vrijeme, uspijele izjednačiti rezultat.

Nakon tih 9 "crnih minuta" svoje igre, rukometašice Vranjica, u 48. minuti, uspijevaju postići pogodak za novo vodstvo (13:12), ali poslije toga više ne!

Nakon tog primljenog pogotka obranu još više stišćemo, igramo još čvšće i bolje, i ne dopuštamo domaćim igračicama da postignu pogodak slijedećih 12 minuta, tj. do zadnjih trenutaka susreta, dok smo mi, s druge strane, u 49. minuti izjednačili na 13:13, te u 53. i 54. zabili za vodstvo od 1, odnosno 2 gola razlike.

U poslijednjh minutu i pol susreta, čak u dva navrata, imali smo priliku iz sedmerca povećati razliku na 3 pogotka, al ni jednu od tih prilika nismo realizirali, dok su domaće igračice naš posljednji pomašeni sedmerac uspijele iskoristiti za brzu kontru, te su, sa zvukom sirene, postigle pogodak za smanjenje razlike na samo gol zaostatka.

Svojom odličnom igrom u obrani najviše su se istakle Dijana Mimica i Daniela Čulić, koje su izvanredno obavile svoje obrambene zadatke, i time mnogo olakšale posao također odlično raspoloženoj Maji Kačunić na golu, dok je u napadu najraspoloženija bila Mirjana Ercegović s 8 postignutih pogodaka.

Za svaku pohvalu su i sve ostale cure koje su zajedničkim snagama, kao prava ekipa, izborile još jednu veliku pobjedu! Bravo cure!

I na samom kraju ovog osvrta, u ime cijele ekipe, želim zahvaliti na podršci svim našim navijačima, bez kojih bi bilo puno teže ostvariti ovu pobjedu!

Hvala Vam!

ŽRK VRANJIC

Matea Andabak, Ivana Rubelj, Antonija Sikirica, Dajana Boban, Sonja Nuhanović 2, Nikolina Marić Banje, Mia Gotovac, Anđela Ðuran, Marina Jakšić 3(3), Marina Baković, Ana Maraš 6, Josipa Bitunjac, Antonija Jerković, Ana Klišanin 3

Trener: Ante Božić

Sl. predstavnik: Suzana Čoko-Vulkić
Isključenja: 4 (8 minuta)
Sedmerci: 3/8

HRK Orkan

Maja Kačunić, Lucija Ercegović, Tončica Žilić 1, Antonia Voloder 3, Karla Podgornik, Ivana Banović, Daniela Čulić 1(1), Mirjana Ercegović 8(5), Dijana Mimica 1, Maja Tukić, Ana Čikotić, Katica Grubiša, Božana Caktaš 1, Mladena Delić

Trener: Viktor Anušić

Isključenja: 5 (10 minuta)
Sedmerci: 6/7

Suci: Srđan Sumić i Dino Žuvić (oba Split)
Nadzornik: Damir Vuković (Jesenice)

Rezultatski tijek utakmice:

0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7, 9:7, 9:8, 10:8, 10:9, 11:9, 11:10, 12:10, 12:11, 12:12, 13:12, 13:13, 13:14, 13:15, 14:15