Orkanašice srebrne na turniru 'Makarska 2011.'

Orkanašice srebrne na turniru Makarska 2011Na nedavno održanom 14. međunarodnom turniru „Makarska 2011“ nastupilo je 28 klubova sa ukupno 47 ekipa među kojima i mlađe kadetkinje (1996. i mlađe) RK Orkana iz Dugog Rata. Mlade dugoračanke odigrale su baš onako kako smo vjerovali da mogu.. agresivno, ali ne i grubo, pokretljivo i čvrsto u obrani, te pametno u napadu. Plod takve igre bilo je drugo mjesto na turniru u svojoj kategoriji. Pobjeđivale su mlade orkanašice redom Hypo, Olimpiju, Kaštele, Makarsku, te su samo u finalu poražene od objektivno bolje ekipe Hypa koju su uspjele pobijediti u grupi. Sve u svemu bilo je to prekrasnih pet dana u Makarskoj gdje su cure još jednom dokazale da se na njih i u buduće može računati …

MAKARSKA 2011.

Rukometašice Orkana iz Dugog Rata srebrne na turniru Makarska 2011.

Piše: Marina Banović & Vinka Mimica / rkorkan.com
Izvor: rkorkan.com

RK ORKAN - HYPO NO (AUT) 16:15

26. lipnja u gradskoj dvorani u Makarskoj održala se utakmica između  RK ORKAN - HYPO no. Iako smo znale sa su nam protivnice iznimno brze i jake, u utakmicu smo ušle hladne glave i sa iznimnom željom za pobjedom. Borile smo se čitavu poluvrijeme no protivnice su ipak imale prednost od 2 gola. U drugom dijelu potpuni preokret.

Umjesto da Povećaju svoje vodstvo igračice Hypa su nam svojim pogreškama dozvolile da vodstvo preuzmemo mi. Iako smo par minuta prije kraja ostale bez jedne od glavnih igračica Marine Šćurle, koja je dobila crveni karton zbog tri isključenja, mi smo nastavile sa svojom igrom. Malo nakon toga ostajemo sa četiri igračice i golmanom na terenu zbog još jednog isključenja. No ni tada protivnice nisu uspjele priječi u vodstvo. Super napad i još bolja obrana popraćene sa iznimnom željom donijele su nam pobjedu. Krajnji rezultat je bio 16:15 za ekipu Orkana.

27.06.2011.
RK ORKAN – ŽRK OLIMPIJA (SLO)

Utakmica je počela izjednačeno, igralo se gol za gol sve dok nismo napravile miniseriju i povele sa četiri gola prednosti. Nakon toga uslijedilo je lagano opuštanje što su slovenke znale iskoristiti i približiti se na minimalni zaostatak. U tim trenutcima ipak smo se trgnule i stvorile razliku koju smo uspjele sačuvati do kraja utakmice i pobijediti rezultatom…

28.06.2011.
RK ORKAN -  ŽRK KAŠTELA 18:14

Obje ekipe već od samog početka pokazala su veliki entuzijazam i želju za pobjedom . Igrale smo gol za gol dok nismo prešle u vodstvo sredinom prvog poluvremena i vodstvo zadržale sve do kraja utakmice te pobijedile s 4 gola razlike.
U ovoj utakmici se istakla Antica Mimica koja je obranila nekoliko zicera u ključnim trenucima, Ivana Ribičić i Lucija Ercegović u napadačkom dijelu, te timski rad cijele ekipe.

S ovom pobjedom smo osigurale prvo mjesto u skupini te prolazak u polufinale.

29.6.2011. POLUFINALE
RK ORKAN - ŽRK MAKARSKA

U polufinalnu utakmicu protiv Makarske ušle smo pomalo nesigurno, jer smo znale da nas čeka jako teška utakmica i da su protivnice dosta dobre. No brzo smo se oslobodile straha  i počele igrati kao i inače. Odigrale smo odlično prvo poluvrijeme i zbog toga smo vodile s par golova prednosti. nekoliko minuta nakon početka drugog poluvremena Marina Banović dobiva crveni karton. No to se gotovo nije ni osjetilo jer smo nastavile izvrsnom igrom i pokazale svima da smo mnogo bolje od protivnica. To je pokazao i krajnji  rezultat.

30.6.2011. FINALE
RK ORKAN - HYPO NO (AUT)

Iako smo se sa curama iz Hypa srele prvu utakmicu i znale kakve su, u ovoj utakmici nismo znale šta očekivati. Znale smo samo da će biti borbenije više nego inače (zbog onog prvog poraza) i još brže, što su i pokazale na samom početku utakmice gdje su povele sa 4:0. Polako smo tonule sve dublje i dublje, kao da smo zaboravile što znači ekipa i kako zajedno igrati. Svaka cura je vodila svoju igru, a treneri  svoju. Sve upute od trenera smo krivo prenijele na terenu. Naša odlična igra(pogotovo u obrani), taj dan je izgledala, jednom riječju očajno. Ni potpora s tribina nam nije pomogla da se probudim iz tog nekog ludog sna. Na kraju smo izgubile visokom razlikom.

Curama Hypa sve čestitke na savršenoj igri i naravno pobjedi.

No na kraju sve čestitke i igračicama Orkana na osvojenom drugom mjestu, jer unatoč porazu u finalnoj utakmici  zadovoljne smo i ponosne svojim postignućem i igrom na turniru.

Za RK ORKAN igrale su:

Vinka Tokić, Ivana Balić, Petra Balić, Mirijam Nerer, Ivana Ribičić, Lucija Ercegović, Vinka Mimica, Marina Banović, Marina Šćurla, Dijana Bilić, Antica Mimica, Ivana Banović i Marija Merčep.
Treneri: Daniela i Stjepko Čulić

Da napomenemo da je najbolja golmanica na turniru Lucija Mijoč (Split 2010), najbolji igrač Patricia Kovacs (Hypo NO) i najbolji strijelac naša Lucija Ercegović (Orkan).