2.HRL: Orkanska bura u Metkoviću

rk orkan
ŽRK METKOVIĆ – RK ORKAN  22:31 (7:16). Iako je vani bilo lijepo sunčano vrijeme u Gradskoj sportskoj dvorani u subotu popodne bila je prava ORKANska bura. I to ona koja je puhala samo prema golu domaćih rukometašica. A puhala je iz svih smjerova: sa lijevog krila (Čika i dalje igra najbolji rukomet u životu), sa desnog krila (Marija je u stopu prati), sa crte (za „Zadranku“ Ivanu ne znaš je li bolja u napadu ili u obrani; Klara je dala svoj prvi gol/ove; čestitamo), sa lijevog beka, a može i desnog odakle je prava napast Marina, sa desnog, a može i lijevog beka gdje je neumorna kapetanica Vinka (8 asista i 2 izborena penala) ili sa sredine gdje se nalazi Luce, odnosno „ona koja se igra rukometom“ kako su nam rekli svi u dvorani (6 asista, 2 izborena penala, 3 isključenja) ...

Metković, GSD, 24.11.2012.
2.HRL-jug, 7.kolo:

ŽRK METKOVIĆ – RK ORKAN  22:31 (7:16)

Izvor: RKOrkan.com

A kada bi ta bura koji put pokušala okrenuti smjer prema našem golu tamo je kao pravi burobran bila već standardno odlična Mladena. A kada je malo sjela na klupi to se nije osjetilo jer ju je Antica odlično zamijenila.

rk orkan

I ovu utakmicu nismo igrale kompletne: falile su nam Jele i Šćurla. Ali nas danas ništa nije moglo omesti u želji da  zaigramo što bolje. Tako smo odmah od samog početka sigurnom igrom u napadu i pogotovo obrani vrlo brzo stekle veliku razliku. A ona je na kraju odličnog prvog poluvremena bila velikih 9 razlike. S time da smo primile svega 7 golova.

Početak drugog poluvremena je bio još bolji tako da smo u 35. minuti povele čak 24:11. Onda je trener dao šansu i onima koje manje igraju, pa smo malo „stale“. To su domaće rukometašice iskoristile i napravile nešto veći pritisak koji je uz našu pomoć u vidu nekoliko krivih dodavanja i nepotrebnih isključenja (od 45. do 52. minute imali 8 minuta isključenja) ite su se brzo približile na – 6 (21:27).

Ali, kao prava bura, jedan jaki reful (čitaj ozbiljnija igra) koji je trajao do kraja utakmice vrlo je razbio svaku nadu domaćih rukometašica u eventualni preokret. I tako našoj sreći zadovoljstvu zbog odlične igre i pobjede nije bilo kraja, a pjesma u autobusu je potrajala sve do Dugog Rata.