Dragovoljci se oprostili od titule

RK PEĆINE - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 32:29 (13:18). U 19 kolu Prve rukometne lige – jug, Hrvatski Dragovoljac je u nedjelju gostovao u Rijeci kod rukometaša Pećina. Rukometaši Pećina pobijedili su Dugoraćane rezultatom 32:29 i time napravili najveće iznenađenje ove sezone. Favorizirani Dugoraćani, koji se nalaze na diobi trećeg mjesta na prvenstvenoj ljestvici i koji se bore za prvo mjesto koje vodi u Premijer ligu, teško su se poskliznuli na parketu Dvorane mladosti. Dragovoljac je bolje otvorio susret i na krilima Dina Banovića cijelo prvo poluvrijeme imao prednost koja je na kraju poluvremena iznosila pet pogodaka razlike, odnosno 18:13. Pećinari su pak bolje ušli u drugi dio i malo - pomalo grickali prednost i naposljetku stigli u vodstvo 23:22. Nakon toga igralo se gol za gol sve do rezultata 29:29, da bi serijom 3:0 preko Edija Lipovića, Andreja Kalača i Karla Balasa Pećine završile susret i na taj način produžile nadu da u preostala tri kola mogu osigurati ostanak u ligi. Ovim porazom Hrvatski Dragovoljac se oprostio od borbe za titulu, jer nakon pobjede Mladog Rudara u Splitu teško da i neko sportsko čudo - kolosalni kiksevi Rudara i Splićana u idućih par kola - može pomoći Dugoraćanima da osvanu u prvoj ligi. Više sreće dogodine..

Za RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC nastupili su: Glavaš, Perić 6, Generalić, Banović 10, Galiot 2, S. Maleničić , Jelčić, Kutleša 1, Kovačić, Grgat 1, Zrno, Jakeljić 5, Plazibat 2, M. Maleničić 1, Pocrnja 1

Sedmerci: Pećine 7(7), Hrvatski dragovoljac 5(4)
Isključenja: Pećine 6 minuta,  Hrvatski dragovoljac 14 minuta.