Drago Čelić novi trener seniora Orkana

Nakon neočekivanog odlaska trenera Gorana Pekasa s klupe seniora Orkana, nedugo nakon što je opet imenovan za trenera, uprava Orkana za novog je trenera seniora Orkana izabrala Dragutina Ćelića. Poželimo mu sreću na klupi Orkana. I berbi bodova u nadolazećoj sezoni. Natjecanje u 1. ŽNL započinje već 2. rujna, a u prvom kolu naši županijski ligaši imaju sljedeći raspored:  GOŠK - ORKAN, OMIŠ - USKOK.

U svetu nedjelju, 20.8.2017. u popodnevnim satima u portu Orij se održao jubilarni 15. tradicionalni vaterpolo turnira mlađih kadeta "DUGI RAT". Zbog lošeg vremena polufinalne utakmice počele su tek u 17 sati. Mlade nade našeg vaterpolo kluba u uzbudljivoj utakmici u kojoj su ljubitelji vaterpola mogli uživati, a roditelji naših budućih uzdanica kluba biti ponosni na svoje "cipliće" iz porta Orija, pobjedili su svoje vršnjake iz Bratislave, mlađe kadete VK Slavija. U drugom polufinalu mladići VK Okruk s Čiova slavili su protiv mladih vaterpolista i vaterpolistica VK Gradac. Gradacu nije bilo lako nakon male pauze odigrati i utakmicu za treće mjesto s dugogodišnjim sportskim prijateljima iz Bratislave koji su bili malo odmorniji što su vješto preko odličnog mladog sidruna pretočili u pobjedu i treće mjesto na dugoratskom turniru.
U finalu turnira našli su se domaći mladići, VK Korenat, odlučni da pred svojom publikom osvoje svoj turnir i najveći pehar zadrže u vitrinama kluba. I krenuli su Korentaši dobro u finale, odlično odigrali prve dvije četvrtine sa rasplivanim Franinim "malim piranama" iz Okruka Gornjeg. Rezultat je nakon druge četvrtine bio 5:6 za goste. A onda su naši "cipli" sasvim potonuli u igri i treću četvrtinu VK Okruk završava sa uvjerljivih 0:5 i rješava nas uzbudljive završnice. U posljednjoj četvrtini naši mladići su povezali redove i odigrali solidno, a potom je trener Bjelanović dao svim igračima s Korentove klupe minutažu da "okuse" finale turnira. Čestitke pobjedniku turnira, momcima iz VK OKRUK kao i svim ekipama i mladim vaterpolistima sudionicima jubilarnog turnira. Pohvale i organizatorima turnira, VK Korenat, koji su po završetku turnira priredili lijepu okrjepu našoj i slovačkoj vaterpolo mladosti.
Lijepo je na zidić-tribinama bilo vidjeti domaće ljubitelje vaterpola, a pogotovo roditelje naših mladih nada, polaznike škole vaterpola VK KORENAT koju je ovog ljeta vodio naš marljivi "El Presidente" Ivan Kadić Čapo, kao i sve ostale zainteresirane koji su nedjeljno popodne i predvečerje proveli u odličnoj sportskoj atmosferi i dječjem veselju tijekom i nakon ove revije vaterpola. A evo i rezultata..

Polufinala:
VK KORENAT - VK SLAVIJA BRATISLAVA  13:10 (5:4,4:3,2:3,2:0)
VK GRADAC - VK ORKUK (ČIOVO)  7:11 (0:2,4:2,3:4,0:3)

Za treće mjesto:
VK GRADAC - VK SLAVIJA BRATISLAVA  8:10 (1:4,3:1,2:2,2:3)

Finale turnira:
VK KORENAT - VK ORKUK  8:18

Za VK KORENAT su na turniru nastupili sljedeći mladići: Roko Banović, Petar Brničević, Ivano Tokić, Roko Juričić, Božo Kraljević, Petar Marin Čulić, Slaven Tomić, Špiro Matijek, Ante Gale, Duje Tomaš, Toni Ostojić, Ante Stipić, Antonio Tafra, Nikša Žilić, Nikola Mimica i Karlo Vidaković.. Trener, naš "srebrni" veteran iz Budimpešte - Branko Bjelanović!

U Sinju je održano veliko finale velikog balotaškog turnira "Ožujsko Balote 2017." na kojem je slavila ekipa Plazonja te osvojila pobjednički pehar i glavnu nagradu od 30.000 kuna. Nakon velike balotaške fešte zabava se nastavila koncertom Tončija Huljića  & Madre Badessa banda te grupe Magazin. Osam najboljih balotaških ekipa pokušalo je u velikom finalu izboriti titulu pobjednika turnira. Nakon neizvjesnog cjelodnevnog valjanja i "bombizavanja" na sinjom zjogu najbolja je bila ekipa Plazonja.

Korenat - Zvončac 13:17

VK KORENAT - VK ZVONČAC 13:17 (5:4, 1:3, 1:5, 6:5). Na Oriju ništa nova. Odličan početak, vodstvo, pa pad u igri.. i bodovi odoše iz porta put Jadranovog bazena.. Uskoro opširnije,

NAJAVA UTAKMICE:
U predzadnjem, 9. kolu 3.HVL večeras u portu Orija u posljednjoj ovogodišnjoj prvenstvenoj utakmici pred svojim ove godine malobrojnim navijačima vaterpolisti Korenta uskočiti će u "bazen" odmjeriti vaterpolo vještine s liderom lige, vaterpolistima Zvončaca. Utakmica počinje u 21 sat. Vidimo se na portu Orija! Valja sportskim navijanjem podržati naše mlade vaterpolo uzdanice Boksu, Matijeka, Hrcija, pa i Čapu, te prekaljene veterane Korenta u borbi za nove bodove, sportski prestiž, vječnu slavu... i pokoju crticu, paragraf, u vaterpoliskim kronikama s porta Orija. Bili cvitak našem srebrnom veteranu Branku Bjelanoviću, koji se vratio iz Švica.. pardon, Budimpešte, uručiti će tajnik kluba Stipe Kadić.

Korenat: Nema igre ni u Igranima

U Igranima su vaterpolisti Korenta doživjeli uvjerljiv poraz od domaćina VK ZALE. Uskoro opširnije.

NAJAVA: VK Korenat u idućem kolu 3.HVL u ponedjeljak, 14. kolovoza odlazi na gostovanje u Igrane gdje će se održati utakmica seniora VK ZALE - VK KORENAT. Korenat ove godine ne briljira u 3.HVL, a utakmica u Igranima jedna od prilika za popravljanje "umjetničkog" dojma, ali i bodovnog salda. Vidjeti ćemo kako će se to sve naposljetku u igralištu odigrati..

Veteran 70 srebrni na svjetskom prvenstvu

Splitski vaterpolski klub "Veteran 70" osvojio je srebro na Svjetskom vaterpolo prvenstvu za veterane koje se igralo u Budimpešti. U napetoj završnici pri rezultatu 7:7 primili su gol tri sekunde prije kraja za pobjedu Mađara, piše DalmacijaNews. Svjetsko veteransko vaterpolo prvenstvo igralo se na istom bazenu gdje su naši seniori osvojili zlato prije dva tjedna. Na turniru sudjelovalo je 120 ekipa iz cijelog svijeta. "Veteran 70" je nastupio u kategoriji +45 u sastavu: Neno Šarić, Božidar Plazonić, Deni Marković, Branko Mozara, Mladen Hraste, Adrian Ježina, Siniša Duhović, Dejan Savičević, Albert Pavlović, Albert Nardelli i naš Branko Bjelanović u ulozi trenera-igrača.

Vaterpolo klub Omiš organizira 5. Revijalni vaterpolo turnir ”Šušur”. Turnir će se održati na plivalištu VK Omiš u Omišu u nedjelju, 13.08.2017. s početkom u 18.00 h. Ove godine na uvijek dobro posjećenom i daleko najzabavnijem vaterpolo turniru na ovim prostorima nastupaju četiri lokalne vaterpolo ekipe i to redom, ekipe:
1. Caffe bar "Turjun" & Restaurant "Bastion"
2. Caffe bar "Bagulin" & Konoba "Joskan"
3. Konoba "Ćaća" & TO Ignacio (branitelji naslova!)
4. Caffe Bar Desperado & Restaurant "Babilo".
Sudionici vaterpolo turnira "Šušur" mogu biti svi građani i građanke grada Omiša (bili plivači ili neplivači). Ekipa može imati u igri max. 3 igrača koja se još aktivno bave vaterpolom (računajući i golmana). To su svi sadašnji i bivši igrači vaterpolo kluba koji su sudjelovali u vaterpolo utakmicama ove sezone (juniorskim, seniorskim ili veteranskim) i koji su rekreativno sudjelovali na treninzima vaterpolo kluba. Nakon turnira (oko 22.00 h) fešta se nastavlja na kopnu, a nakon omiških vaterpolista zabavljati će vas band KOPITO. Program večeri je u nastavku članka. Vidimo se u nedjelju na 'Šušuru'..

Mlada Solinjanka Dina Levačić je nastavila svoj pohod na trostruku maratonsku krunu u daljnskom plivanju. Nakon što je prije mjesec dana otplivala krug oko Manhattana, maraton dug 46 kilometara, danas je na rasporedu bila druga kruna. U 23 sata po lokalnom vremenu (8 sati po hrvatskom) krenula je od otoka Cataline do Los Angelesa. Iako je tu dionicu preplivala već nekoliko puta, ovo joj je bio prvi put da pliva po noći. Za tu relaciji dugu 34 kilometra trebalo joj je 9 sati 47 minuta i 53 sekunde. Temperatura oceana na startu je bila oko 21 stupanj, a na cilju se spustila i do 15 zbog hladnih struja. Dina je ovim pothvatom postala prva Hrvatica koja je preplivala noćnih 34 kilometra, piše DalmacijaNews. Posljednja etapa i treća kruna je preplivavanje kanala La Manche u rujnu. Ako to uspije Dina će biti prva Hrvatica kojoj je to pošlo za rukom, nakon što su ga preplivali Veljko Rogošić i Toni Pavičić Donkić.

VK KORENAT - VK PODGORA 10:15

VK KORENAT - VK PODGORA 10:15 (2:5, 3:4, 0:1, 5:5). Sinoć se u vaterpolo igralištu u portu Orija odigrao prvenstveni susret 3.HVL između seniora Korenta i Podgore. Gosti su krenuli bolje već od početka utakmice. Barbir, Buha, Miletić.. sjevalo je s svih strana prema domaćem golmanu Katuri da bi prva četvrtina završila rezultatom 2:5. U drugoj Korenat zbija redove, ali i dalje često griješi što iskusna momčad Podgore u pravilu kažnjava. Treća četvrtina je bila izjednačena. Gosti uvjerljivo vode i mudro kontroliraju rezultat. Probuđeni Korenat ne uspjeva "grickati" prednost Podgore sve do posljednje četvrtine kada se Lozina raspucao s vanjskih pozicija (kad nije bio dobrim balunima iskorišten na sidrunu), pridužuje mu se mladi Bookan i prednost gostiju se počela smanjivati. No Podgora je preiskusna momčad da bi dozvolila ono  što je Korenat dozvolio Starom Mornaru. Ništa od uzbudljive završnice i barem podjele bodova kojoj su se najoptimističniji navijači na tribinama nadali. Na kraju Miletić i Barbir pogotcima zaustavljaju semafor na rezultatu 10:15 za goste. Podgora se revanširala Korentu za domaći poraz u prvom dijelu prvenstva. Za VK KORENAT nastupili su Ivan Katura, Roko Palčić, Tomo Bosančić (1), Boris Odak, Siniša Bradarić, Hrvoje Nazor, Špiro Matijek (1), Ivan Rabadan (2), Luka Lozina (3), Ante Stipić i Marin Bokan (3).

VK Podstrana - VK Korenat 9:8

VK PODSTRANA - VK KORENAT  9:8 Izvješće je na putu iz Podstrane.. više u idućim informativnim emisijama.. NAJAVA UTAKMICE
VK Korenat u idućem kolu 3.HVL u petak, 4. kolovoza odalzi na gostovanje u Podstranu gdje će se večeras održati utakmica seniora. Nakon polovičanog uspjeha i podjele bodova s VK Stari Mornar, evo nove prilike vaterpolistima Korenta za osvajanje bodova u drugom krugu prvenstva. U Podstrani će biti teško, čeka nas vrlo dobra momčad s dugom klupom, uostalom Podstrana nas je i pobjedila na otvaranju ovogodišnje lige u utakmici na Oriju. Evo prilike za uzvrat..  Valjalo bi novom pobjedom najaviti Dan pobjede..