Orkan je prvak i odlazi u kvalifikacije za 3.ligu

NK ORKAN - NK USKOK  2:1 (0:0). Završila je još jedna natjecateljska sezona Orkana u 1.ŽNL. Sezona u kojoj smo napokon mi prvaci! U utakmici posljednjeg kola u goste nam je došao odlična ekipa Uskoka s Klisa. Poveli smo pogotkom Ivana Šarića u 66. minuti, vodstvo učvrstili pogotkom mladoga Tea Zečića u 73. minuti nakon izvrsnog proigravanja Jukića iza leđa kliške obrane, a Uskoci su postigli počasni pogodak nakon kornera u 81. minuti preko Čelića. Orkan je prvak i pred ulaskom u 3.ligu koju je zadnji put izborio u sezoni 1998/99. Najviše truda u ovaj uspjeh uložili su igrači Orkana. Nećemo izdvajati nikoga posebno jer ovo je timski uspjeh, no jedno ime se najčešće mota po novinama i ne može ga se zaobići, a to je Ivan Šarić. Golgeter! Najbolji igrač u županiji. Što dalje reći.. Bravo za trenere Gorana Pekasa, koji nas je gurao do prvog mjesta te Anti Vitaiću kojem nije bilo lako na početku nastavka sezone no koji je nastavio Pekasovim stopama i doveo Orkana do naslova i pred ulazak u 3.ligu.  Hvala upravi NK Orkan, predsjedniku Josipu Tomiću i tajniku Marinu Klariću, koji su svoj trud, volju i vrijeme uložili kako bi Orkan dogurao do 3.lige. Hvala kondicijskom treneru i svim trenerima u pomlatku kluba, hvala našem dugogodišnjem domaru Stipi Vidakoviću koji je pazio na travnjak i održavao ga. Hvala navijačima koji su nas podržavali na utakmicama. Hvala Torcidi Dugi Rat na navijanju i svakoj bengalki koja je gorila za Orkan kao simbol pobjede. Hvala našem reporteru Nikoli Loziću koji je odlično odigrao svoju rolu komentatora. Hvala svima vama koji nas podržavate i volite Orkana. Sada nam predstoje dvije kvalifikacijske utakmice za ulazak u 3. ligu HNS-a. Dođite nas bodriti i u kvalifikacijama. Uskoro će se znati i protivnik.. Vidimo se u 3.ligi!

Prijavite se na malonogometni turnir - DUGI RAT 2016

Malonogometni klub "Sveti Josip" Dugi Rat i ove godine organizira ljetni malonogometni turnir - DUGI RAT 2016. Pozivaju sve ljubitelje malog i velikog baluna da prijave svoje ekipe, kako bi se svi skupa dobro zabavili i uživali u dobrom nogometu i punim tribinama na "Streljani" u Dugom Ratu. Turnir počinje u subotu, 4.6., a prijave traju do 2.6. u 19:00 sati kada će se održati izvlačenje parova prvog kola. Utakmice će se odigravati u večernjim terminima, a igra se po sistemu 5 igrača + vratar, uz futsal pravila. Uplata po ekipi iznosi 500 kuna, a prijaviti se možete na brojeve mobitela: 095 923 9534 - Ante, 091 580 0845 - Marko. Nagradni fond je antirecesijski, 1. mjesto - 12.000 kn; 2. mjesto - 6.000 kn; 3. mjesto - 3.000 kn i 4. mjesto - 1.000 kn. Taman za utješno janje.

Vaterpolistice Suzuki Bure prvakinje Hrvatske

Vaterpolistice splitske Suzuki Bure nove su seniorske prvakinje Hrvatske i u uzvratnoj utakmici bile su bolje od Primorja EB rezultatom 6:9 i tako na Kantridi proslavili naslov prvaka Hrvatske. Za najbolju igračicu proglašena je Domina Butić (Suzuki Bura) ,najbolja strijelkinja Ivana Butić (Suzuki Bura) dok je najbolja vratarica Sara Srhoj (Suzuki Bura). Za Suzuki Buru uspješno igraju i tri djevojke iz našeg kraja: Leonarda Pavić, Julija Božan i Tereza Balić. Čestitamo!

Zmaj (B) - Omiš 4:2 (2:0)

NK ZMAJ (Blato) - NK OMIŠ 4:2 (2:0). Zmajevi s Korčule pobjedom su se oprostili od vjernih navijača, ali i od svog dugogodišnjeg igrača i kapetana Zmaja Ante Prižmića, kojem je ovo bila posljednja službena utakmica. Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu koji je pogotcima Šarića i Marka Vrkića na odmor otišao s prednošću od 2:0. Omiš se trgao u nastavku utakmice, Vučemil je smanjio u 62. minuti a Josip Bauk izjednačio rezultat na 2:2 u 83. minuti. No Omiški Gusari nisu izdržali u završnici. Umjesto totalnog preokreta, Šeparović je domaćina opet doveo u vodstvo, a točku na "i" utakmice s pregršt golova stavio je Vrkić svojim drugim pogotkom.

Orkan: Utakmica u subotu, pa kvalifikacije za 3. ligu

NK VINJANI - NK ORKAN 1:6 (0:4). Orkan je u Vinjanima uvjerljivo slavio u nogometnom susretu s istoimenim domaćinom. Šest golova, pola duzine, ostavili su u mreži domaćina goropadni gosti. Prvi strijelac lige, Ivan Šarić, postigao je hat-trick (44', 72', 86'), a mrežu su zatresli i Ćorić (37'), Marčić (39') i Zečić (42'), dok je počasni pogodak za domaćina positigao Aračić u 81 minuti iz penala. Orkan je još u prošlom kolu pobjedom nad Jadranom iz Kaštela pred svojim navijačima i matematički osigurao naslov prvaka i ulazak u kvalifikacije za popunu 3. lige. Proteklo je mnogo vremena otkad su igrači i navijači Orkana doživjeli ovako blistavu sezonu i zaista je bio užitak gledati i proučavat njihovu formulu uspjeha, koja se uglavnom sastojala od definiranog cilja, napornog rada na terenu, te kvalitetnih međuljudskih odnosa. Ni odlazak trenera Gorana Pekasa u polusezoni nije pokolebao duh ekipe, koja je pod vodstvom Ante Vltaića nastavila niz uspjeha i doživjela jedan novi zamah i sigurno zadržala prvo mjesto na tablici. Bilo bi nepravedno izdvajati pojedince iz ove sjajne momčadi, no jedno ime protezalo se u gotovo svim izvještajima utakmica. Stasiti napadač Ivan Šarić doslovno je eksplodirao ove sezone i njegov broj pogodaka koji su direktno utjecali na rezultat utakmica je zaista impozantan. A što bi tek bilo da ne baušteli po cijele dane?! Ono što vrijedi istaknuti su i brojna druženja igrača i uprave nakon domaćih utakmica, koja su pomogla očuvati zajedništvo i u trenucima krize rezultata. Sada je potrebno opustiti se i proslaviti ovaj naslov kako treba jer Orkan uskoro očekuju pravi testovi koji će pokazati jesu li spremni za ulazak u viši rang nogometnih natjecanja.

6. Memorijalni rukometni turnir 'Boško Mimica - Bobo'

Nogometna priča braće Ante i Frane Vitaića ove sezone doživjela je jedan od vrhunaca. Frane je, naime, kapetan i najbolji igrač Cibalije, s kojom je ušao u Prvu ligu, a Ante je u prvoj sezoni kao trener seniorske momčadi osvojio s Orkanom prvenstvo i sada ga čekaju kvalifikacije za Treću ligu, piše Blaž Duplančić na stranicama Dalmatinskog portala o "Dici s Orija", velikim Hajdukovim nadama koja priliku u bijelom seniorskom dresu nikad nisu ni dobili, a kultni su status stekli u Osijeku, Cibaliji i Splitu.. Je' da priču o braći Vitaić znate iz prve ruke, ma je opet pročitajte.. Vridi.

Milanov kamp za djecu u lipnju u Stobreču

Na stadionu NK Primorca u Stobreču održana je konferencija za medije i prezentacija programa Milan Junior kampa, koji će se od 15. do 19. lipnja održati u Stobreču. Milan Junior kampu se mogu odazvati djevojčice i dječaci od 6 do 17 godina, koji će uz stručnu pomoć trenera Milan Academy usvajati nova znanja i vještine po najmodernijim metodama učenja i treniranja, poručili su organizatori. Ispred NK Primorca novinarima se obratio predsjednik Zdravko Voloder, te istaknuo važnost suradnje NK Primorca i AC Milana. Potom se putem video linka prisutnima obratio Filippo Galli, proslavljeni nogometaš AC Milan i sadašnji direktor Milan Academy. Dugoročniju suradnju dva kluba podržavaju Maja Medić, počasna vicekonzulica Republike Italije u Splitu, Vinko Radovani, predsjednik NSŽSD, te Hrvoje Akrap, pročelnik za sport i sportsku infrastrukturu grada Splita.

Gata: Novi smjerovi na penjalištu Mila Gojsalić

U sklopu ovogodišnje trekking utrke Mosor Grebbening otvara se 10 novih penjačkih smjerova u Gatima, ucrtanih zelenom bojom na priloženoj fotografiji, a koji zajedno sa postojećima ukupno čine respektabilnu brojku od 22 linije na penjalištu. Ove nedjelje (15.05.) uz penjačko okupljanje novi smjerovi će se službeno "pustit u promet", odnosno predstaviti zainteresiranim penjačima i javnosti. - Sastanak je na penjalištu u 10 h, ponesite kacigu i nemojte doma marendavat jer će bit soparnika za počastit se! - najavljuju marljivi Gatski domaćini. Težine novih linija nude ponešto za svačiji penjački stil i ukus, a i Vakula zove lipo vrime, tako da je guštanje na stini ili ispod nje zagarantirano!

NK ORKAN - NK JADAN (KS) 1:0 (1:0).  Čestitamo nogometašima, trenerima i upravi Orkana na naslovu prvaka 1.ŽNL i na izborenom ulasku u kvalifikacije za veći rang natjecanja - treću HNL! Dva kola prije kraja prvenstva Orkan je i matematički i inžinjerski (pa i bauštelski :-) osigurao titulu. U subotnjoj utakmici pred svojim navijačima u Dugom Ratu pobjedili su Kaštelane pogotkom Ante Marčića u 37. minuti, dok je Orkanov pratitelj na tablici, ekipa Mladosti iz Prološca izgubila u gostima kod Mračaja rezultatom 3:2 . Unatoč brojnim prilikama Orkana za povećanje vodstva, utakmica u Dugom Ratu je završila rezultatom 1:0 i slavlje Orkanaša je moglo započeti.., a nastavilo se do dugo u noć u dugoratskoj lučici na fešti za Talaju na kojoj je javnosti predstavljen i najnoviji mural Torcide Dugi Rat. Proslava Orkanovog ulaska u treću ligu održati će se uokolo dugoratske lučice za dva tjedna, nakon posljednjeg kola u kojem Orkanu na megdan dolaze Kliški Uskoci. Biti će to prava sportska pučka fešta! Uvertira za velike proslave koja nas čekaju 2018. na stogodišnjicu postojanja kluba koji je osnovan još davne 1918. u nekadašnjoj gostionici "Kadić" nasuprot Fabrike.. Valjda će se do (ili) tada netko sjetiti na ili u "Oazi" (našem Fleků) postaviti i neku primjerenu oznaku, tablu, na spomen na osnivanje najdugovječnijeg dugoratskog sportskog kolektiva.