Euro, (n)euro!

S godinu dana kašnjenja napokon je počeo nogometni Euro. Igra se u gradovima diljem Europe (i UK) i što je najvažnije - igraju i naši! Treću utakmicu na turniru igrati će u utorak, protiv Škota. Nije baš dobro ispalo u prvom kolu protiv Engleza, tek pinkicu bolje u petak protiv rastrčanih Čeha. ali bit će bolje u utorak. Mora. Ili idemo kući.
Podsjetimo se, prvenstvo najboljih gurača baluna po europskim travnjacima počelo je rimskim megdanom Talijana i Turaka i uvjerljivom pobjedom azzura. Pred nama je skoro mjesec dana nadamo se dobrog i efikasnog nogometa, mjesec dana uzbuđenja, lita, navijanja, veselja, a nadamo se i slavlja. Ne znam za koga će Miss Leotta (na slici) navijati na (n)euru, ali znam da bih ja najradije za nju... Ajmo Perija, ajmo zaboravni Luka, ajmo naši! Imate francusku broncu, rusko srebro, nastavite niz...
Ponedjeljak, 21.06.
18 h, Grupa C: Makedonija - Nizozemska
18 h, Grupa C: Ukrajina - Austrija
21 h, Grupa B: Rusija - Danska
21 h, Grupa B: Finska - Belgija

Pomoćno igralište Orkana ima novi travnjak

Naš sto i kusur godišnjak NK Orkan privodi kraju radove na zamjeni umjetnog travnjaka na pomoćnom igralištu. Još koji dan i naša djeca, naši budući balunjeri, veselo će trčati ovim travnjakom..

U subotu na Ribnjaku Otvoren dan sporta

MNK Olmissum u suradnji s RK Hrvatski Dragovoljac, OK Gusar i drugim našim sportskim klubovima čiji se dvoranski sportovi se prakticiraju u sportskim dvoranama poziva djecu od 4 do 14 godina i roditelje na Otvoreni dan sporta koji će se u Omišu održati u subotu, 19.06. u vremenu od 8 do 14 sati u sportskoj dvorani na Ribnjaku. Sudjelovanje je besplatno, svi ste dobrodošli!
Treneri, sportašice i sportaši klubova prezentirati će svoje vještine, a djeca će imati priliku okušati se u zanimljivim sportskim disciplinama i upoznati draži različitih sportova! Tko zna, možda se i rodi neka nova ljubav prema sportu koji će definitivno obogatiti i učiniti ljepšim život svakog djeteta.
Dođite, zaigrajte se, zabavite se!

Kozala - Hrvatski Dragovljac 34:34

RK KOZALA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 34:34 (19:16). U posljednjem kolu 1.HRL–jug rukometaši Hrvatskog Dragovoljca otišli su u Rijeku u goste odličnoj ekipi Kozale, želeći dati sve od sebe i pružiti što veći otpor poletnom domaćinu te dostojanstveno ispratiti kraj ove covid-rukometne sezone. Rečeno - učinjeno! U pravoj "run&gun" utakmici u kojoj se prednost često klackala na obje strane, iako je domaćin češće bio u vodstvu, dugoračani su odigrali izvrsno drugo poluvrijeme i prava je šteta što svoju prednost koju su imali zadnjih 20 minuta utakmice ispustili u posljednjoj sekundi utakmice. Kezić je bio siguran iz sedmerca i domaćin je uspio poravnati rezultat na 34:34 i sprječiti pobjedu Dugoraćana. Hrvatski Dragovoljac je na kraju ove čudne sezone završio na 10. mjestu na tablici lige, spreman na iskorake naprijed u novoj sezoni 1.HRL-jug. U Premijer ligu ulazi Trogir. Čestitamo našim rukometašima na solidnoj sezoni i Trogiranima na ulasku u veći rang natjecanja. Pred našim rukometašima je odmor i rukometno ljeto na vrućem pijesku Duća.
Ajmo naši!

Orkan - Val 1:1

NK ORKAN - NK VAL 1:1 (0:0). Nogometaši Orkana i Vala podijelili su bodove u pretposljednjoj utakmici 1.ŽNL ove sezone. Oba pogotka u Dugom Ratu su pala u samoj završnici utakmice. Val je poveo u 71. minuti, a izjednačujući gol postigao je Milan Grubiša pred sam kraj sučeve nadoknade. Orkan je do izjednačenja mogao doći i ranije, no Orkanov internacionalac sa Suhog Potoka je zapucao penal u 80. minuti susreta. Iskupio se super-Milan desetak minuta poslije i ostavio na travnjaku Orkana barenko jedan bod, bodić iz ovog susreta. Za Orkan su u subotu nastupili: Zemunik, Voloder (85. Bekavac), Grubiša, Ercegović, Mndurić, Šarić, Erceg (75. Pavić), Mladin (55. Merčep), Pavić, Bartulović, Baraban. Trener: Drago Vojnović.
U derbiju kola GOŠK Kaštela uvjerljivo je slavio kod kuće protiv vicelidera Omiša i osigurao naslov prvaka lige. Rezultat se zaustavio na (pre)visokih 6:0. Omiš je cijelo drugo poluvrijeme igtao s igračem manje, zbog isključenja golmana Cara.

WTA Croatia Bol Open 2021

U Bolu je počelo novo izdanje WTA 125k turnira WTA Croatia Bol Open 2021. Na lokaciji Bluesun teniskog centra iznad hotela Elaphusa, u neposrednoj blizini Zlatnog rata, nastupiti će četiri hrvatske tenisačice. Ana Konjuh igrat će protiv ruske tenisačice Ljudmile Samsonove. Tena Lukas igrat će protiv 23-godišnje Španjolke Alione Bolsove. Tereza Mrdeža igrat će protiv Mađarice Timee Baboš, a Jana Fett protiv iskusne Talijanke Sare Errani. Peta hrvatica, Bernarda Pera, Zadranka s američkom putovnicom ipak neće na Brač. Ostaje u Roland Garrosu, prošla je dalje u turniru parova. Prva nositeljica WTA Croatia Bol Opena Ruskinja Ana Blinkova igrat će protiv Australke Priscille Hon, a donji dio ždrijeba kao druga nositeljica „drži“ Nizozemka Arantxa Rus koja će turnir otvoriti protiv Belgijanka Yssaline Bonaventure. Ljubitelje dobrog tenisa i Brača čekaju uzbudljivi trenuci i odlični mečevi u Bolu.
Prvog dana turnira malo je nedostajalo da Ana Konjuh u prvom kolu izbaci šestu nositeljicu, Ruskinju Ljudmilu Samsonovu. Hrvatska tenisačica vodila je 6:1, 4:2., no Samsonova je uspjela preokrenuti igru i prošla je u drugo kolo sa 1:6, 7:6 (3), 6:4 nakon dva sata i 21 minute igre na Centralnom terenu.

Otvoreno prvenstvo SRK Orkan u ribolovu

Sportsko-ribolovni klub "Orkan" Dugi Rat organizira otvoreno prvenstvo kluba u ribolovu. Takmičenje će se održati u subotu, 05.06.2021. u vremenu od 7 do 11 sati na području morskog akvatorija dugoračke općine.
Propozicije natjecanja su jednostavne:
- do 11:30 sati sv ulov treba donijeti na porat na mjerenje
- za nečlanove kluba kotizacija je 50 kuna.
Bogata svečana večera za sudionike natjecanja s dodjelom prestižnih nagrada i priznanja biti će održana u Kadića dvorima u ponedjeljak, 07.06. u 18:30 sati.

Hrvatski dragovoljac - Karlovac 23:28

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK KARLOVAC 23:28 (10:11). U utakmici 21. kola 1. HRL-jug, odigranom u subotu na Priku rukometaši Hrvatskog dragovoljca izgubili su od seniora Karlovca. Gosti s vrha tablice su krenuli bolje od početka, vodili s par golova razlike da bi pred poluvrijeme Dragovoljci konačno uhvatili priključak i stigli na prag izjednačenja. U nastavku se igralo izjednačeno, gonjalica gol za gol. Dugoraćani su odigrali puno bolje ovu dionicu, par puta izjednačili rezultat, no nisu uspjeli "ubaciti u veću brzinu" i konačno preokrenuti tijek utakmice na svoj mlin. U završnici susreta gosti iz Karlovca se serijom 3:0 opet odvajaju i do kraja ne dopuštaju Dragovoljcima povratak u utakmicu. Semafor se zaustavio na rezultatu 23:28 za goste.
Bit će bolje..

Omladinac - Orkan 2:0

NK OMLADINAC - NK ORKAN 2:0 (0:0). U Vranjicu ništa nova. Nakon prvog dijela utakmice u kojem se mreže nisu tresle, domaćin je u nastavku postigao dva gola, pobjedio našeg Orkana i negostoljubivo zadržao sve bodove kod kuće.
Bit će bolje... valjda.

Olmissum osvojio i naslov prvaka Hrvatske

Olmissum osvojio i naslov prvaka Hrvatske. U trećoj utakmici finalne serije za prvaka Hrvatske večeras u Makarskoj su Omišani po treći put pobjedili Novo Vrijeme iz Makarske, ovaj put rezultatom 4:2 i osvojili naslov prvaka Hrvatske. Olmissum je ove sezone slavio i u kupu. Omišani su osvojili sve živo! Čestitamo! Neki će reći, lako im je kad imaju jakog sponzora. I imaju. Ali nije lako trofeje i naslove osvajati i kad "novac nije problem". Skeptici neka pitaju gazde Juventusa i PSG-a. Na putu do europskog trofeja Omišane je jedino uspjela zaustavila - partija! Omiški balunjeri u osmini finala futsalske Lige prvaka u svojoj dvorani bez pomoći navijača izgubili su rezulatom 1:2 od ekipe ruske komunističke partije, KPRF-a.