Orkan - Omiš 2:6

NK ORKAN - NK OMIŠ  2:6 (0:4). Što je to bilo danas popodne na travnjaku Orkana? 0:4? 2:6? Nemam pojma! Božjom providnošću umjesto nerviranja šokovitim raspletom događaja na biljarski ravnom travnjaku ŠRC Dalmacija... uživao sam u (pro)ljetnom suncu, kavi i novinama na dugoratskoj rivi. Ništa mi neće ovaj dan pokvarit. Pa ni poraz Orkana u El Classicu 1.ŽNJL lige. Srećom, u Jadranskom derbiju bila je sasvim druga priča. Golove su u Dugom Ratu postigli Mateo Vučemil (9), Jure Žilić (24,74), Marijan Imeri (32, 42,78), Ivan Šarić (48) i Fabio Mudnić-Pulje, autogol. O porazu Orkana u derbiju više u ponedjeljak navečer, u HTV emisiji "Stadion". Dotad, uživajte u blagdanskim radostima.

Orkan - Omiš

ORKAN - OMIŠ. Što napisati više! Ovoj utakmici ne treba najava. EL Classico 1.ŽNJ lige. Sve se tu odavno zna, sve finte i driblinzi, sve taktičke doskočice trenera.. U subotu se opet vidimo na tribinama, valja nam popratiti lokalni derbi. Prije Jadranskoga..  Ajmo naši!

Poljičanin 1921 - Orkan 0:2

Nogometaši Orkana u novom kolu 1.ŽNJL u subotu u 16:30 sati u Srinjinama izlaze na megdan Poljičaninu. Poslije kiše nakon domaćeg kiksa protiv Sloge možemo li se nadati suncu, veselju i golovima u gostima?

Vojko kaže.. možemo!

Orkan - Sloga 0:4

NK ORKAN - NK SLOGA 0:4 (0:2).. Ni neigranje najboljeg igrača i vodećeg topnika lige Marla Marevića iz ekipe Sloge, te stopera Mije Juričića, nije omelo vodeću momčad lige da dođe do petnaeste ovosezonske pobjede, ovaj put, nažalost, u Dugom Ratu protiv seniora Orkana. Igrači Siniše Jalića novim slavljem pobjegli su ostalim pretendentima za prvo mjesto na teško dostižnih jedanaest bodova. Nije baš kao Dinamo, ali je za cijeniti. Mravinčani bi pobjedom u idućem kolu nad drugoplasiranim Jadranom iz Tučepa skoro i matematički osigurali naslov. No vratimo se mi utakmici u Dugom Ratu.. Sa po jednim pogotkom Vučemilovića-Alegiće i Katića u prvom i drugom poluvremenu Sloga nije dala ni najmanju nadu "tati i sinovima", igračima Orkana, u povoljan rezultat.
Biti će bolje drugi put..

Vinjani - Orkan 1:3

NK VINJANI - NK ORKAN 1:3 (1:1) . Lipe nogometne vijesti stižu iz Imotske krajine. "Tata i sinovi" nakon nogometnog dvoboja u Vinjanima vraćaju se kući s pobjedom i novim bodovima.  Ni boda ne mogu Vinjani osvojili ovoga proljeća, novi poraz zadao im je Orkan iz Dugog Rata. Dobro je počelo za domaćina, u 20. minuti Ante Grizelj je strijelac za vodstvo od 1:0. Ali dokaz da su domaći van forme je pogodak Marina Batinovića samo minutu poslije za izjednačenje. U nastavku Orkan preuzima sve konce igre i zasluženo je bolji te postiže dva pogotka, zabili su Ivan Šarić i Boško Novaković, i u Dugi Rat Orkanaši zasluženo nose sva tri boda i pobjedu 3:1 protiv Vinjana.

Orkan - GOŠK 1:1

NK ORKAN - NK GOŠK (KG) 1:1 (1:1). Ni Orkanu ni gostima nije nedostajalo trke i borbenosti, a na kraju jedni i drugi mogu biti zadovoljni osvojenim bodom. Na početku utakmice Orkan je nametnuo svoju igri i stvarao prilike koje nije uspio realizirati, a kazna je, kako to već u nogometu biva, brzo stigla. Igrala se 18. minuta kada je Đuras zatresao mrežu Ordulja za vodstvo gosiju. Orkan je izjednačio u 33. minuti kada je najbolji igrač utakmice Ivan Šarić zabio za poravnanje. U drugom dijelu igralo se opreznije, izgleda da je važnije od pobjede bilo ne primiti gol.

Piše: I.Javorčić / Sportske Novosti

Postira Sardi - Orkan 0:2

NK POSTIRA SARDI - NK ORKAN 0:2 (0:1).  Nova tri boda na kontu seniora Orkana u 1.ŽNL rezultat su vikend gostovanja u Postirama. Ubojit po gol protivnika, kao i obično, bio je naš centarfor "bauštelac" Ivan Šarić koji je s dva pogotka potopio sve nade domaćina te osigurao dobru atmosferu na povratku Orkana kući. Večeras na HTV2 u emisiji "Stadion" opširnije pogledajte i saznajte sve o taktičkim začkoljicama tate Ervina i izvedbi njegovih nogometnih sinova.

Ivan Delić: 'novo' hajdučko dite s Orija

Mladi i nadareni ngoometaš, "dite s Orija" Ivan Delić u Koprivnici je odigrao osmi susret u dresu Hajduka. Trener Siniša Oreščanin dao mu je priliku od 85. minute, a mladi napadač bijelih minutažu je odlično iskoristio asistencijom za izjednačujući pogodak Stanka Jurića i opasnim udarcem prema golu kojeg je uspio zaustaviti golman Slavena. Bio je to povratak Ivana Delića u prvu momčad Hajduka nakon Lokomotive kada se u posljednjih nekoliko minuta i nije baš istakao. Protiv Rijeke i Gorice nije bio među 18 igrača koji su konkurirali za momčad, a protiv Intera je susret odgledao s klupe. Povratnik u prvi sastav bio je dio generacije U-17 reprezentacije koja je prije tri i pol godine igrala na Svjetskom prvenstvu u Čileu. Brekalo, Moro, Sosa, Šemper, Kalaica, a iz Hajduka su uz Delića bili još Karamarko i Šutalo. Pročitajte intervju Ivana Delića za Dalmatinski portal.

Orkan - Jadran (KS) 5:1

NK ORKAN - NK JADRAN (KS) 5:1 (3:0). Šest golova vidjeli su dugoračani u nedjelju nakon obiteljskog ručka na travnjaku SRC Dalmacija u Dugom Ratu. Od toga čak pet u mreži gostiju. Lijepi uzvrat za jesenski poraz u Kaštelima. Strijelci za Orkana bili su Ivan Voloder, Marin Batinović, Ivan Šarić (2) i Frano Katić (autogol). Čestitke igračima i treneru.
Orkan je dobro otvorio utakmicu i već u 3. minuti nakon auta Voloder izlazi sam pred vratara i mirno realizira za vodstvo Orkana. U 22. Minuti nakon kornera gosti se ne snalaze baš najbolje te Marić-Arić postiže autogol. U 28. minuti nakon lijepe akcije Batinović puca, a vratar gostiju Dude nije na visini zadatka, što domaćin kažnjava i to je 3:0 za Orkan. Na 4:0 povećava Šarić izvrsnim udarcem u same rašlje. Isti golgeter u idućoj minuti pogađa vratnicu. U 74. minuti neumorni Ronal..Šarić glavom lobuje vratara i to je 5:0. Do kraja su gosti smanjili preko Biskupovića. Zaslužena pobjeda Orkana pred teško gostovanje u Postirama. E da se barenko "preko mora" ovog vikenda osladiti i inćunima..

Omladinac - Orkan 3:1

NK OMLADINAC - NK ORKAN 3:1 (1:0).
Nastavlja se proljetna nogometna karavana na travnjacima 1.ŽNL. Orkan je ove lipe subote izašao na megdan Omladincu.. Kako je bilo, kako se igralo, pisati će, valjda, u izvješću koje je na putu..