Omiš - Orkan

Omiš. Stadion Anđelko Marušić - Ferata. Subota, 20.10.2018., točno u 15 sati. Igra se 1.ŽNL, 8 kolo, igra se susjedski derbi!  Prvenstvenu utakmicu seniorskih ekipa NK OMIŠ - NK ORKAN domaći ljubitelji baluna ne propuštaju!
Ajmo naši!

Osvrt Ivana Rilova na dosadašnji rad udruge Naš Hajduk

Tajnik udruge Naš Hajduk Ivan Rilov na svom Facebook profilu osvrnuo se na dosadašnji rad udruge te je raščlanio mnoge optužbe vezane uz njihovo djelovanje. Rilov se pred izbornu skupštinu Našeg Hajduka u svom oproštajnom pismu (više neće biti tajnik udruge) dotaknuo svih tema koje su se vezale uz Naš Hajduk. Njegovu FB objavu prenosimo u cijelosti u nastavku članka. Pročitajte.. (i ako jeste i ako niste)

Orkan - Poljičanin 2:1

NK ORKAN - NK POLJIČANIN 1921  2:1 (2:1). U 14. minuti Ante Tokić je doveo Orkana u vodstvo. 15 minuta poslije Roko Žure poravnava rezultat, a što se golova tiče sve je završilo u 33. minuto kada je Tokić zabio svoj drugi pogodak na utakmici i opet doveo svoju momčad u vodstvo. Rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao. Nova pobjeda Orkana. Doma tri, u gostima jedan, tango se nastavlja.. Za napisati nešto više trebalo je biti na utakmici. Ali dan je bio tako lijep za provesti ga bezbrižno i bez stresa na plaži..
U idućem kolu Orkan gostuje u Omišu. Lokalni derbi igra se na Ribnjaku u subotu s početkom u 15 sati.

Sloga - Orkan 2:2

HNK SLOGA - NK ORKAN 2:2 (1:2). Pred čak 120 gledatelja u Mravincima u ponedjeljak, domaćin, Sloga i bodova "gladni" gost, dugoratski Orkan, odigrali su zanimljivu utakmicu koja je naposljetku završila podjelom bodova. Domaćin je poveo u 35. minuti pogotkom Maria Marovića. Šest minuta poslije Orkan je preko Ivana Bradarića poravnao rezultat. Prije odlaska na odmor Orkan je već uspio i povesti. Nova nada Orkana, mlado "dite Orija" Davor Žilić zabio je za vodstvo gostiju. No već početkom nastavka Mateo Kapitanović pogotkom "buši" golmana Orkana, Mateja Ordulja, i vraća rezultat na egal. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao.
Bod u gostima, a kući tri, neka to bude "mantra" dugoraćana u nastavku prvenstva, u kojem su nakon lošeg starta, poslije 6. odigranih kola, tek 11 na tablici 1.ŽNJL. Ali s primjetnim trendom rasta, rekao bi garant Marić.. Ministar. Ne znam za proračun i BDP u Hrvata u ovim borgovskim vremenima, ali za bolju jesen Orkana i bolju berbu bodova i Moody daje bolju prognozu rasta na tablici od vašeg poslovično optimističnog reportera s dalmatinskih ledina, pardon, travnjaka! Za seniore Orkana su bod u Mravincima osvojili Ordulj, Grubiša, Trgo, Mandurić, Žilić, Predojević, Batinović, Bradarić, Jerončić, Pecotić i Baraban. U igru su još ušli i Voloder, Pavić i Kraljević.

Orkan - Vinjani 6:1 (fala K!)

NK ORKAN - NK VINJANI  6:1 (1:0). Otvorila se špina! I to kako! Ma napokon.. Orkan je u svetu nedjelju došao do prvih bodova u prvenstvu u domaćoj utakmici protiv ekipe Vinjana uvjerljivom pobjedom od 6:1. Goste je već u trećoj minuti "načeo" Petar Baraban. Golijada se dogodila u drugom poluvremenu. Opet je Baraban već nakon tri minute nastavka bio strijelac, a poslije su mu se pridružile i kolege: Mudnić-Pulje (2), Jerončić, Predojević. Počasni pogodak za goste postigao je Jović u 70. minuti. Prva tri boda su na kontu Orkana, sad valjda počinje uspon prema sredini tablice.. Ajmo naši!

Orkan - Vinjani

Dugi Rat, SRC Dalmacija, sveta nedjelja, 30.09.2018., 16 sati, 1.ŽNL, 5 kolo, valjda napokon i sritno..
NK Orkan - NK Vinjani.  Ajmo naši..

Vratio se Mate

23-godišnji Mate Čorić, vratio se nedavno s Islanda gdje je igrao posljednjih 6 mjeseci. Ovaj krilni igrač prije toga nogomet je igrao u Junaku, Orkanu i Omladincu. Nema sumnje da bi Mate dobro došao i "tati" Ervinu u podizanju Orkana s dna tablice 1.ŽNL. Uvjerenje o lječničkom pregledu ne bi trebalo biti problem..

Dr. Vjeko kaže: Ne može!

Utakmica 4. kola 1. ŽNL GOŠK - Orkan nije se odigrala u subotu, 22.09 iz razloga što je delegat utakmice Vjeko Boban rekao "da 9 od 13 igrača Orkana koji su prijavljeni u zapisnik nemaju pravovaljan liječnički pregled", te zbog toga u skladu s propozicijama natjecanja nije dopustio odigravanje utakmice.
U svezi neodigrane utakmice oglasio se i NK Orkan, izjavom predsjednika Marina Ivaniševića (inače lječnika anesteziologa po profesiji).
- "Svi naši igrači prijavljeni za utakmicu u Kaštelima su imali uredno liječničko uvjerenje za nastup na utakmici. Dio lječničkih uvjerenja potpisao sam ja osobno, a veći dio (9) je izdat od ugledne sportske klinike Diomed. Delegat utakmice Vjeko Boban nije prihvatio uvjerenja od klinike Diomed i donio je odluku o neodigravanju utakmice." - izjavio je predsjednik Orkana.
Čeka se pravorijek "doktora" iz županijskog nogometnog saveza..

Luka Modrić je najbolji nogometaš svijeta

Luka Modrić proglašen je za najboljeg igrača svijeta u protekloj sezoni u izboru Međunarodne nogometne federacije (FIFA). Osvojio je "The Best FIFA Football Awards", i tako prekinuo desetogodišnju dominaciju Lionela Messija i Cristiana Ronalda. Portugalac je bio u užem izboru i ove godine, uz Egipćanina Mohameda Salaha. Luka Modrić tako je postao je prvi igrač u povijesti koji je osvojio Zlatnu loptu Svjetskog prvenstva, UEFA-inu nagradu za najboljeg igrača godine i postao najbolji igrač svijeta u izboru FIFA-e u istoj godini.
– Velika je čast i predivan trenutak stajati ovdje s ovim trofejom. Ovo nije samo moj trofej, već i mojih suigrača iz Reala i hrvatske reprezentacije. Ovo je i trofej moje obitelji jer bez njih nikada ne bi postao ovo što jesam – poručio je kapetan "vatrenih" koji se zahvalio i kapetanu generacije ’98 Zvonimiru Bobanu.
– On je bio moj uzor i inspiracija. Oni su nam pokazali da i mi možemo sanjati veliki rezultat. Volio bih pohvaliti i moju Hrvatsku. Imali smo predivno ljeto, hvala vam na podršci i predivnim emocijama – poručio je Luka Modrić.

Bizaran razlog odgodio utakmicu GOŠK-a i Orkana

Prvenstvena utakmica između GOŠK-a i Orkana trebala se odigrati u subotu u 15 sati u sklopu 4. kola 1. Županijske lige. No, odlukom delegata Vjeke Bobana utakmica je odgođena iz bizarnog razloga – gostujuća momčad nije vodila brigu o liječničkim pregledima!
Rutinskim pregledom registracijskih iskaznica domaćih i gostujućih igrača netom prije utakmice, utvrđeno je kako su samo četiri igrača Orkana imala pravovaljani lječnički pregled. Ostali su ili imali privremenu potvrdu o lječničkom pregledu ili im je pregled istekao pa delegatu nije preostalo ništa drugo nego ne dopustiti odigravanje utakmice.
Inače, lječnički pregled obavezan je za svakog igrača minimalno dva puta godišnje, odnosno svako šest mjeseci. Bez tog pregleda nijedan igrač ne smije nastupiti na utakmici.
Što će se sada dogoditi za sad nije poznato. Moguće je da će utakmica biti odigrana nekom drugom prilikom, a u krajnjem slučaju GOŠK bi zbog ovakog nevjerojatnog propusta Orkana mogao do bodova za zelenim stolom.