Euro, (n)euro!

S godinu dana kašnjenja napokon je počeo nogometni Euro. Igra se u gradovima diljem Europe (i UK) i što je najvažnije - igraju i naši! Treću utakmicu na turniru igrati će u utorak, protiv Škota. Nije baš dobro ispalo u prvom kolu protiv Engleza, tek pinkicu bolje u petak protiv rastrčanih Čeha. ali bit će bolje u utorak. Mora. Ili idemo kući.
Podsjetimo se, prvenstvo najboljih gurača baluna po europskim travnjacima počelo je rimskim megdanom Talijana i Turaka i uvjerljivom pobjedom azzura. Pred nama je skoro mjesec dana nadamo se dobrog i efikasnog nogometa, mjesec dana uzbuđenja, lita, navijanja, veselja, a nadamo se i slavlja. Ne znam za koga će Miss Leotta (na slici) navijati na (n)euru, ali znam da bih ja najradije za nju... Ajmo Perija, ajmo zaboravni Luka, ajmo naši! Imate francusku broncu, rusko srebro, nastavite niz...
Ponedjeljak, 21.06.
18 h, Grupa C: Makedonija - Nizozemska
18 h, Grupa C: Ukrajina - Austrija
21 h, Grupa B: Rusija - Danska
21 h, Grupa B: Finska - Belgija

Pomoćno igralište Orkana ima novi travnjak

Naš sto i kusur godišnjak NK Orkan privodi kraju radove na zamjeni umjetnog travnjaka na pomoćnom igralištu. Još koji dan i naša djeca, naši budući balunjeri, veselo će trčati ovim travnjakom..

Orkan - Val 1:1

NK ORKAN - NK VAL 1:1 (0:0). Nogometaši Orkana i Vala podijelili su bodove u pretposljednjoj utakmici 1.ŽNL ove sezone. Oba pogotka u Dugom Ratu su pala u samoj završnici utakmice. Val je poveo u 71. minuti, a izjednačujući gol postigao je Milan Grubiša pred sam kraj sučeve nadoknade. Orkan je do izjednačenja mogao doći i ranije, no Orkanov internacionalac sa Suhog Potoka je zapucao penal u 80. minuti susreta. Iskupio se super-Milan desetak minuta poslije i ostavio na travnjaku Orkana barenko jedan bod, bodić iz ovog susreta. Za Orkan su u subotu nastupili: Zemunik, Voloder (85. Bekavac), Grubiša, Ercegović, Mndurić, Šarić, Erceg (75. Pavić), Mladin (55. Merčep), Pavić, Bartulović, Baraban. Trener: Drago Vojnović.
U derbiju kola GOŠK Kaštela uvjerljivo je slavio kod kuće protiv vicelidera Omiša i osigurao naslov prvaka lige. Rezultat se zaustavio na (pre)visokih 6:0. Omiš je cijelo drugo poluvrijeme igtao s igračem manje, zbog isključenja golmana Cara.

Omladinac - Orkan 2:0

NK OMLADINAC - NK ORKAN 2:0 (0:0). U Vranjicu ništa nova. Nakon prvog dijela utakmice u kojem se mreže nisu tresle, domaćin je u nastavku postigao dva gola, pobjedio našeg Orkana i negostoljubivo zadržao sve bodove kod kuće.
Bit će bolje... valjda.

Šveđanin Jens Gustafsson (42) novi je trener seniora Hajduka. Hajduk i sin starog Gustafa dogovorili su dvogodišnju suradnju. Gustafsson je moderan trener koji preferira napadački stil nogometa, a u Švedskoj se istaknuo u radu s mladim igračima kojima je redovito podizao vrijednost i igračke sposobnosti, piše Slobodna Dalmacija. U dosadašnjoj trenerskoj karijeri vodio je U-17 momčad Halmstada, potom i prvu momčad. Bio je izbornik U-21 reprezentacije Švedske, a zatim je angažiran i kao pomoćni trener u AIK-u. Posljednje četiri i pol godine bio je glavni trener Norrköpinga s kojim je ostvario jako dobre rezultate u Švedskoj ligi. Osim završene nogometne akademije i položene UEFA PRO licence, Gustafsson ima i fakultetsku diplomu iz biheviorizma. Nogometnu karijeru započeo je kao igrač u Helsingborgu, a igrao je još za švedske klubove Brage i Falkenberg.
Na predstavljanju novog trenera i predsjednik i sportski direktu su se najprije zahvalili bivšem treneru, Paolu Tramezzaniju i negovom stožeru, igračima i zaposlenicima te čestitali zlatnim juniorima i Akademiji na postignutim rezultatima te treneru rasoformirane druge momčadi, Goranu Sabljiću, a potom su Hajdučkom puku i javnosti predstavili novog trenera, Jensa Gustafssona.
Sritno, Jens! (tribati će ti..)

Tramezzani više nije trener Hajduka

Paolo Tramezzani je sporazumno raskinuo ugovor s Hajdukom nakon što ga je u finišu sezone uspio uvesti u Europu. Tramezzani je Hajduk preuzeo 18. siječnja i u početku je isprobavao razne varijante sastava i pozicije igrača. Doživio je težak poraz u četvrtfinalu Kupa od Gorice (3:0), ali je u završnici sezone pronašao pravu formu momčadi. Hajduk je u zadnjih šest kola dobio pet utakmica i jednu remizirao te na kraju prvenstvo završio na četvrtome mjestu koje ga je, zbog Dinamova osvajanja Kupa, odvelo u Europu, u Konferencijsku ligu.
"Sa sada već bivšim trenerom Bijelih je, nakon obavljenog razgovora, dogovoren sporazumni raskid suradnje. Hajdukovce je vodio u ukupno 24 utakmice, a ostvario je 14 pobjeda, četiri neriješena ishoda te je upisao šest poraza. S njim odlaze i njegovi pomoćnici Attila Malfatti i Valerio Zuddas. Hvala gospodinu Tramezzaniju na svemu učinjenom za Klub te mu želimo puno sreće u nastavku karijere", objavio je Hajduk i dodao da će pravovremeno obavijestiti navijače o imenu novog trenera.

Orkan - Jadran T 0:4

NK ORKAN - HNK JADRAN Tučepi. Utakmice novog kola 1.ŽNJL igraju se ovog vikenda na travnjacima širom Dalmacije s početkom u 17:30 sati. Naš Orkan u subotu kod kuće dočekuje Jadrana iz Tučepa. Poraz kod kuće od Omiša, nerješeno s Mladosti u gostima. Je li došlo vrijeme i za pobjedu kod kuće? Ajmo naši, Orkanaši!

Mladost - Orkan 2:2

NK MLADOST Proložac - NK ORKAN 2:2. Poslije derbija s Omišem, Orkan je u novom kolu, odigranom ovog izbornog vikenda, otišao u Proložac na megdan s Mladosti i vratio se kući s vrijednim bodom. Nerješeno su na terenu odigrali seniori obe momčadi. Od naših uzdanica spomenimo strijelce Antonija Ivaniševića i Ivana Šarića. Za napisati nešto više trebalo je otići u Imotsku krajinu.

Orkan - Omiš 3:4

NK ORKAN - NK OMIŠ 3:4 (0:4). Loš ulazak Orkana u utakmicu, nakon početnog ispitivanja snaga gosti već u 9. minuti dolaze u vodstvo, a do 30-e minute rješavaju utakmicu sa tri nova pogotka u mreži Orkana. Potop! U drugom poluvremenu zaustavljeno je "curenje", a od 70-e minute prisutni na stajankama poviše igrališta mogli su svjedočiti uprizorenju "(Ne)moguće misije 5". Orkan smanjuje na 1:4, pa na 2:4, a u 90, minuti i na 3:4. Orkanov Livaja je Ivan Šarić. Ali prije izjednačenja i preokreta već je iscurilo vrijeme...
Kasno su se probudili... Čestitke gostima na pobjedi i nogometašima Orkana na skoro pa filmskom preokretu..

NAJAVA UTAKMICE:  Derbi 1.ŽNL igra se u utorak popodne na travnjaku SRC Dalmacija u Dugom Ratu. Orkan je u krizi rezultata, a u goste mu dolazi najdraži protivnik, susjedi iz Omiša, pa gdje ćeš bolje prilike i većeg motiva nastaviti s pobjedama, kao i na otvaranju proljetnog dijela prvenstva. Ajmo naši!

Šarić nije Livaja, Orkanu samo bod u Sućurcu

HNK JADRAN (KS) – NK ORKAN 1:1 (1:0). Nogometaši Orkana u posljednjim trenucima utakmice došli su do izjednačenja rezultata i do vrijednog boda. Igrala se duboka sudačka nadoknada kada je Orkanaš Batinović pronašao put do mreže domaćina, izjednačivši rezultat kojeg je u 25. minuti postavio Grubišić. Orkan je izjednačiti mogao i ranije, ali je u 72. minuti Katić obranip udarac s 11 metara Ivanu Šariću. Naposljetku podjela bodova u Kaštelima. Orkan je napokon prekinuo crnu seriju.
Za NK Orkan su u Sućurcu nastupili: Zemunik, Garac (52. Grubiša), Klarić, Ivanišević, Batinović, Merčep (60. Erceg), Pavić, Ercegović, Ivanišević, Baraban. Trener: Drago Vojnović.