Mali balun: Dugoraćani osvojili Kaštela

Više od sto ekipa sudjelovalo je u 43. Tradicionalnom turniru na male branke u Kaštel Lukšiću, nakon mjesec dana turnir je stigao kraju. U srijedu u večernjim satima prava nogometna fešta iznjedrila je novog prvaka čija će se ploča s imenima po prvi put u povijesti izvjesiti na zid koji omeđuje teren. U velikom finalu susrele se se ekipe "Restoran Ino" i Caffe bar "Donna" Dugi Rat. U finalu su dugoraćani imali glavnu riječ. Ponajviše zahvaljujući odličnim obranama i razigravačkim sposobnostima Mije Mandurića, koji je proglašen najboljim igračem turnira, CB Donna odolijevala je silnim napadima Restorana Ina. A kad je Mandurić 'špicem' s centra probušio 'domaću obranu', nastala je euforija. Ino je ubrzo stigao do izjednačenja, a kao ključan trenutak utakmice dogodio se kada je Legčević promašio penal pri 1:1. Nakon toga CB Donna s tri uzastopna gola povisuje na 4:1 i povratak branitelja naslova bio je nemoguć zadatak. Trofej odlazi u Dugi Rat. Čestitamo!
 
Splitsko-makarski predstavnik u završnici KMNL, "Real iz Dugog Rata", ekipa je župe sv. Josipa iz Dugog Rata, stalni član KMNL-a "Sv. Ivan Pavao II.". Pod potporom tadašnjeg župnika don Borisa Vukasovića i na inicijativu mladih iz Dugog Rata, osnovana je župna malonogometna momčad koja je vrlo brzo počela postizati zapažene rezultate. Ekipa župe sv. Josipa izrazito je bila uspješna zadnjih šest godina kada su se kontinuirano nalazili pri vrhu tablice, a posebno zadnje dvije godine kada su osvojili nadbiskupijsku KMNL-u. Hoće li ih s nebesa pomaziti i treća sreća? Tko će biti dugoratski sretni Benzema u završnici KMNL "lige župnih prvaka" koja dugoraćanima u skupinu C dovodi i ekipu kršnog Kreševa, prvaka Vrhbosanske nadbiskupije, te ekipu punu Ronalda iz Račinovaca, ekipu doprvaka Đakovačko-osječke nadbiskupije, a tko nesretni Kairos? Na nacionalnim završnicama u Dubrovniku i Mostaru (2016. i 2017. godine) dugoračani su osvojili nagradu za fair-play. Sada se spremaju za iskorak, dva, više. Za župni trofej!

NOVO:  Naša ekipa sv. Josipa sjajno je započela završnicu u Osijeku! Trenutno se nalaze na prvom mjestu u skupini C. Prva utakmica protiv ekipe Uznesenja BDM (Kreševo) ostala je neriješeno (3:3). U drugoj utakmici, protiv ekipe župe Rođenja sv. Ivana Krstitelja (Raćinovci) koja je završila 6:1 za našu ekipu, sv. Josip je opustio kočnice i pokazao kako na ovoj završnici namjerava postići zapažen rezultat. Želimo našim momcima puno uspjeha u nastavku nacionalne završnice!
 
Ekipa Frizerski salon "Ritual" osvojila je ovogodišnji Ljetni malonogometni turnir "DUGIRAT 2018". U finalu su pobijedili ekipu Omiš Originals rezultatom 3:0, sa golovima Maria Taćija, Jure Trivkovića i Ecia Jurjevića i otišli kući, odnosno na feštu sa popudbinom od 20.000 kn, koliko je iznosila nagrada za prvo mjesto. Treće mjesto osvojila je ekipa Taxi Škeri pobjedom 2:0 protiv Garaže Pujanke sa dva gola Dina Marića. Najbolji strijelac turnira je Dino Marić iz ekipe Taxi Škeri sa 5 golova. Najbolji vratar turnira je mladi Nikola Čizmić iz ekipe FS Ritual. Najbolji igrač turnira je Mario Taći, također iz ekipe osvajača FS Ritual. Čestitke pobjednicima te svim ekipama sudionicima turnira, a posebno sponzorima - njihovo je Kraljevstvo nebesko! Više o tijeku turnira možete pronaći u nastavku članka.. SRIJEDA  (6.6.) - EL GRANDE FINALE!
20:30 h, za 3.m:  Garaža Pujanke - Taxi Škeri  0:2
21:30 h, FINALE: Frizerski salon "RITUAL" - OMIŠ ORIGINALS  3:0
 

KMNL: Sveti Josip kao Real

Naša župska malonogometna ekipa "sv. Josip" nastavila je apsolutnu dominaciju u prvoj Katoličkoj malonogometnoj ligi, te te treću sezonu zaredom slavi naslov prvaka iste! Iako je ostalo još nekoliko kola do kraja, naša ekipa je već matematički osigurala prvo mjesto. U lipnju će naši balunjeri predstavljati Splitsko-makarsku nadbiskupiju na nacionalnoj završnici koja se ove godine igra u Đakovu. Čestitamo našim balunjerima! Poželimo im puno uspjeha na predstojećoj nacionalnoj završnici.
 

Turnir na male branke u Podstrani

Još nekoliko dana je ostalo do početka trećeg tradicionalnog turnira na male branke u Podstrani. Majstori malog baluna snage će od 21. svibnja do 9. lipnja odmjeriti na terenu športskog centra Petričevo. Iskusniji za dvije sjajne godine, organizatori se u 2018. nadaju podići turnir za još jednu razinu. Prve godine Podstranu je pokorila ekipa Zabranjeni iz Splita, dok su druge godine prvaci bili igrači Konobe Intrada iz Kaštela. Tko će ove godine uzeti naslov i 5.000 kuna nagrade u Podstrani doznat ćemo za manje od mjesec dana. Prijave traju do petka, 18. svibnja u 21 sat kada će se u caffe baru Vjeko održati ždrijeb. Prijaviti se možete na Facebook stranici Turnir na male branke Podstrana i na brojeve: Stipe: 097 630 1140 Zvonimir: 098 935 2973 Petar: 095 866 0994.
 

Olmissum - Universitas 1:1

MNK OLMISSUM - AFC UNIVERSITAS 1:1 (0:0). Sve bitno stalo je u zadnjih pet minuta, derbi prvenstva druge futsal lige između Olmissuma i AFC Universitasa završio je bez pobjednika (1:1), ali je ova podjela bodova gostima, splitskim studentima, de facto pobjeda. Drugoligaški balunjerski derbi fino je napunio omišku dvoranu, piše Slobodna Dalmacija, petstotinjak gledatelja našlo se na tribini, među njima i 70-ak navijača momčadi iz Splita. Ulog je bio veliki, protivnike je, ne pet kola do kraja, dijelio samo jedan bod (Universitas 41, Olmissum 40), svima je bilo jasno da je ovo ključna utakmica za prvaka. Do 36. minute nije ovo bila ljepotica od utakmice, uglavnom se igralo oprezno, čvrsto, na trenutke i u grču. Splićani nisu previše riskirali, došli su u Omiš s bodom fore, dok se domaćin u većem dijelu susreta nije uspio nametnuti kao – domaćin. U 36 minuti je Gotovac iskoristio neopreznost obrane gostiju, zabio za 1:0 i digao navijače Olmissuma na noge. No veselje je trajalo samo minutu. Šesti akumulirani prekršaj Omišana, Šuljić je odmah poravnao na 1:1 za studente. U 38. minuti gosti su ostali bez igrača u polju, Crnjac je prekršajem za crveni karton zaustavio kontru domaćina. Zadnje dvije minute domaćini su napadali s igračem više, bila je to totalna opsada gola gostiju, ali fenomenalni Franko Bilić sačuvao je svoju mrežu, jednom i uz pomoć grede, i priredio svojoj momčadi slavlje. Na terenu 1:1, a na tablici 42:41 za Universitas.
 

Memorijalni turnir Marko Nazor Ziko

 

Futsal lavovi za hrabre kolibriće

Da je život jedna velika borba, uvidjeli smo to na vlastitoj koži nebrojeno puta. Novi dan, otvoriš oči, ustaješ i laganim koracima naprijed. Ali što se događa kada ne možeš prijeći na ostale korake? Kada ne možeš ustati? Kada samostalno disati ne možeš? Kada tvoj glas ne dopire do drugih? Kada si lišen najosnovnijih ljudskih potreba?
Pretpostavljamo da trenutno ne postoji osoba u Hrvatskoj, a i šire, koja nije upoznata sa zloglasnom skraćenicom SMA, odnosno spinalnom mišićnom atrofijom. Spinalnu mišićnu atrofiju (SMA) karakterizira gubitak motoričkih neurona u leđnoj moždini i donjem dijelu mozga, što rezultira teškom i progresivnom atrofijom i slabostima mišića. Osobe s najtežom vrstom SMA u konačnici postaju paralizirane i imaju poteškoće u obavljanju osnovnih životnih funkcija, poput disanja i gutanja, te ovise o aparatima za održavanje na životu. Malonogometni klub Olmissum Omiš i ove godine organizira dobrotvornu utakmicu koja će se održati u subotu, 3. veljače u 19 sati, ovaj put posvećenu našim malim sugrađanima, prijateljima Nori Rogošić i Anti Kovačiću.
- "Izuzetna čast nam je bila pozvati u goste Futsal Dinamo, ovogodišnjeg jesenskog prvaka 1. HMNL koji se odazvao našem pozivu te se svi zajedno veselimo što ćemo udružiti snage kako bi pomogli našim kolibrićima. Sav prihod od ulaznica (20,00 kn) namjenjen je udruzi Kolibrići za liječenje djece od SMA. Nadamo se da ćemo na taj način doprinijeti našim malim sugrađanima i ostalim kolibrićima u njihovoj borbi. Očekujemo uzbudljivu utakmicu i ono najvažnije odličnu atmosferu." - izjavio je dopredsjednik kluba, Josip Škorić.
 

Turnir Sveti Nikola na Krilu

 

Futsal: Ribnjak kup

Ovaj vikend u Omišu svi ljubitelji futsala imat će priliku uživati u prvom međunarodnom turniru u futsalu. Riječ je o dvodnevnom Ribnjak kupu. Novopečeni drugoligaš MNK Olmissum u novu dvoranu na Ribnjaku, koje se ne bi posramili ni europski malonogometni klubovi, pozvao je u goste obližnji HMNK Vrgorac, slovenskog prvoligaša Sevnicu te talijanskog trećeligaša ASD Real Cornaredo. One najuspješnije i najistaknutije čekaju autentične sportske nagrade u izradi omiškog umjetnika, Luke Mimice. Također, predah u poluvremenu će biti samo za igrače, jer su Olmissumovci publici pripremili zanimljiv zabavni program plesnih i sportskih grupa, a turnir ima i humanitarni karakter. Omišani, i sami svjedoci ovog nezapamćenog ljeta te katastrofalnih požara u okolnim područjima, odlučili su prihod od karata donirati DVD-u Zadvarje. Tim činom kako sami kažu, žele se zahvaliti na hrabrosti i požrtvovnosti onima koji su čak i svoje živote dovodili u opasnost. Ne sumnjamo da će svaki gledatelj za večeras izdvojiti 20 kn za ovaj hvalevrijedan potez. Prva utakmica počinje u subotu s početkom u 18:00 gdje će snage odmjeriti HMNK Vrgorac i KMN Sevnica, potom u 20:00 domaćin MNK Olmissum i ASD Real Cornaredo. Vidimo se na tribinama u subotu i nedjelju!