Dino Sudić i Tomislav Čikotić prvaci države u low kicku

U subotu je u Benkovcu održan treći ciklus državnih kickboxing prvenstava u tatami disciplinama light contact za starije kadete, point fighting i kick light za juniore, te ring disciplini low kick za seniore. Sudjelovalo je ukupno 318 natjecatelja iz 62 kickboxing kluba. Na prvenstvu su u svojim dsciplinama nastupila i tri dugoraćana. Dino Sudić i Tomislav Čikotić u low kicku te junior Leo Brčina u kick lightu. Tomislav Čikotić je u polufinalu kategorije +91kg  nokautom u drugoj rundi pobijedio Petra Drežnjaka iz splitskog Mornara, a u finalu je pobijedio Antu Širića iz Spartan gym-a te tako obranio naslov državnog prvaka u low kicku. Dino Sudić je postao državni prvak u kategoriji do 60kg pobijedivši u finalu Kristiana Kolaja iz Opatije. Mladi junior Leo Brčina je izgubio prvu borbu. Čestitamo našim borcima na izvrsnim sportskim rezultatima! No to nije sve, na državnom natjecanju održanom prije dva tjedna u Opatiji dugoraćani su također ostvarili mizvrsne rezultate. Josip Vrkić je u disciplini kick light za seniore do 84 kg osvoji izvrsno 2. mjesto, Karlo Tomić u disciplini kick light za seniore do 84kg 3.mjesto, a juniori Leo Brčina i Mario Ravlić su nastupili u diciplini low kick u kategoriji do 71kg ali su ostali bez osvojenih medalja.

Piše: Dino Sudić