Povodom Međunarodnog dana srednjoškolaca

Povodom Međunarodnog dana srednjoškolaca u velikoj dvorani splitske Gradske knjižnice "Marko Marulić" održana je Svečana sjednica Vijeća učenika Splitsko-dalmatinske Županije na kojoj su predstavljenje aktivnosti koje je vijeće u proteklih godinu dana provodilo na razini županije. Riječe je o nekoliko debata, sajmova, kreiranje postava školske knjižnice u suradnji sa našom županijom. Nikolina Tomaš, naša sumještanka iz Bajnica, presjednica je vijeća učenika koja je u svom obraćanju posebno istaknula angažiranje vijeća po pitanju rješavanja problema eskalacije nasilja u srednjoj školi Imotski. Situacija je danas bolja i učenici ponovo bez straha odlaze na nastavu. - Zbilja san zadovoljna radom vijeća, u posljednjih godinu dana napravili smo uistinu mnogo. Podržavamo i guramo svaki učenički projekt i trudimo se biti naksimalno vidiljivi kako bi učenici znali koga treba kontaktirati u slučaju da imaju neku ideju ili problem. Nadam se da će naš grad i županija podržati u daljnjem radu i nastaviti ulagati u obrazovanje, jer učenici su budućnost ove države - rekla je Nikolina Tomaš..

Sjednica Vijeća učenika Splitsko-dalmatinske Županije

Piše: Davor Grgat

Na sjednici su takoder prisustovali dopresjednici Nikola Bilić, Marija Magdalena Leko, Deni Marinović te Marko Župa, Kordinator u ime Organizaciskig odbora.

Nikolina Tomaš   Nikolina Tomaš