U srijedu točno u podne je javno izlaganje prijedloga UPU Sumpetar-Kosovac gdje se planira graditi nova luka

U srijedu, 22.02. je počela javna rasprava o IV. izmjenama i dopunama prostornog plana uređenja Općine Dugi Rat i urbanističkom planu gradnje nove luke na području Kosovca u općini Dugi Rat, nekoliko stotina metara dalje od postojeće luke Krilo. Javna rasprava će trajati svega 8 dana, a prvog dana ožujka, točno u podne (usred radnog vremena), u kino dvorani u Dugom Ratu održati će se javno izlaganje o prijedlogu IV. izmjena i dopuna PPU ODR i i prijedlogu Urbanističkog plana uređenja Sumpetar-Kosovac, gdje će se graditi nova luka. Budući da je riječ o značajnim i velikim izmjenama u prostoru naše Općine - gradnja nove luke uz postojeću luku u Krilu (i Bajnicama) - pozivamo svu zainteresiranu javnost da se dobro upozna sa svim detaljima ovih prijedloga te da se konstruktivno uključi u javnu raspravu, pogotovo ako ne želimo da nam nova luka nakon godina nasipanja napokon "osvane" u stanju u kakvom je danas luka Krilo i "luka Bajnice". Šteta što se o ovoj (za nas) važnoj temi zasad ne može nešto podrobnije pronaći i na stranicama našeg omiljenog dnevnika, Slobodne Dalmacije, no ne brinite ništa dragi dugoraćani, dućani, jeseničani, na stranicama današnjeg izdanja splitskog dnevnika može se pronaći cijelo naše Općinskog vijeće i pregršt njihovih radnih laptopa, tableta..

Piše: Mladen Banović

ppu dugi rat - jesenice