Mosor-ORKAN, Omiš-Jadran(T)

NK MOSOR - NK ORKAN. Nakon dva kiksa u trećem kolu 1.Županijske lige Orkan odlazi u Pricviće ubrati prvo jesensko cviće, pardon prve bodove, što neće biti nimalo lako nakon 90 minuta naganjanja baluna s ekipom Mosora u Žrnovnici koje počinje u subotu, 23.9. u 16:30 sati. Podsjetimo, na otvaranju sezone Orkan je izgubio u Kaštel Gomilici, a svoje navijače malo razočarao porazom od Omladinca na svom terenu. Treća sreća? Susjedi iz Omiša u subotu u istom terminu u svom Ribnjaku dočekuju Jadrana iz Tučepa. Valjda će "upecati" i nove bodove.

Upisi u školu nogometa NK Orkan

NK Orkan Dugi Rat vrši upis djece od 6 do 12 godina u školu nogometa NK ORKAN. Djeco, postanite najmlađi članovi našeg vitalnog stogodišnjaka! Javite se treneru Robertu Zemuniku na kontakt mob. 091 383 73 07 ili na e-mail  nk.orkan1918 @ gmail.com.

Orkan - Omladinac 0:1

NK ORKAN - NK OMLADINAC 0:1 (0:0). Na zamolbu gostujuće momčadi za odgodom i uz razumijevanje domaćina, NK Orkan, prvenstvena nogometna utakmica 2. kola 1.ŽNL odigrana je već u četvrtak u Dugom Ratu na travnjaku ŠRC Dalmacija Dugi Rat s početkom u 16:30 sati. Nažalost, uvertira drugog kola nije donijela Orkanu sreću niti dobar rezultat. Nakon ništa-ništa na poluvremenu u nastavku gosti preko Vladovića s bijele točke u 64. minuti uspjevaju zabiti, ispostavilo se kasnije. pobjedonosni pogodak.. i otići kući pjevajući. Za domaćina, više sportske sreće drugi put, nadamo se već u idućoj utakmici. Za NK Orkan su na travnjak danas istrčali: Baučić, Galić, Grubiša, Baraban, Sočo, Vuknić, Tokić, Mandurić, Biočić, Bekavac i Mudnić-Pulje (Pavić). Trener: Drago Čelić. Uskoro opširnije. Valjda..

Goran Šušnjara novi trener Vala

Nismo trebali dugo čekati na prvu promjenu na vrućim trećeligaškim klupama u novoj balunjerskoj sezoni. Goran Šušnjara novi je trener Vala iz Kaštel Staroga. Omiški trener je na klupi naslijedio Davora Čopa, koji je dao ostavku nakon poraza od Jadrana iz Ploča u prošlom kolu na domaćem terenu. Val je nakon tri kola na zadnjem mjestu bez osvojenog boda.

GOŠK - Orkan 1:0

NK GOŠK - NK ORKAN  1:0 (1:0). Prava natjecateljska, prvenstvena utakmica odigrana je u subotu u Kaštel Gomilici na otvaranju nogometne sezone u 1.Županijskoj ligi. Sastali su se nogometna mladost našeg Orkana i vrlo dobri Kaštelanski mladiću iz GOŠK-a. Orkan je dobro otvorio utakmicu, priredio si nekoliko polušansi i jednu pravu priliku za vodstvo koju nisu realizirali. Potom je domaćin podigao razinu svoje igre te ubrzo nakon nekoliko pogrešaka u obrani Orkana zatresao prečku Baučićevog gola, a potom u 39. minuti i mrežu eurogolom Periša te zasluženo došao u vodstvo. U nastavku se igralo ravnopravno, no Kaštelani su opasno zaprijetili iz kontri. Vratar Baučić u maniri Kalinića ili Stipice spašava svoj gol nakon dviju "mrtvih" prilika GOŠK-a. Bio je to signal treneru Orkana Dragi "čelična pluća" Čeliću da zamjenama s klupe (Pavić, Ivanišević) malo osvježi momčad i "pokrpa" te opasne rupe u sredini i obrani. Orkan ubrzo opet preuzima terensku inicijativu, igra bolje i stvara polušanse pred golom domaćina. Ne miriše još na prvenstvo..  ali bome sve je mirisalo na preokret. I evo ga! U 88. minuti nespretnost domaćeg igrača Šarića, koji je u igru ušao deset minuta prije neopreznog starta na Galiću u svom šesnaestercu, koji je donio Orkanu priliku za izjednačenje iz kaznenog udarca. Međutim, na vratima GOŠK-a udarcu Mije Mandurića se ispriječio vratar Luka Zec koji je ključnom, izvrsnom obranom zaradio epitet igrača utakmice! Nedugo potom je počelo i slavlje u domaćoj svlačionici, a tuga je načas zavladala među prvotimcima i u svlačionici Orkana.. Zabilježimo još i da su pred kraj susreta tenzije i nervoza na terenu svima malo porasla, pa je u zadnjih pet minuta susreta sudac Odrljin podijelio čak pet žutih kartona. Šteta propuštenog boda, no biti će prilike Orkanašima za "berbom" u idućim kolima, eto već sljedeći vikend pred svojim navijačima na "punim" tribinama ŠRC Dalmacija.

Damir Burić preuzeo Greuther Furth

Damir Burić novi je trener njemačkog drugoligaša Greuther Furtha. Bivši trener Hajduka vodio je austrijsku Admiru od početka ove godine, no poziv iz Njemačke očito nije mogao odbiti. Burić ima trenerskog iskustva u njemačkom nogometu, jer je kao pomoćnik radio u Freiburgu, Bayeru, Werderu i stožeru mlade njemačke reprezentacije. Burić je potpisao ugovor do ljeta 2019. Furth, za kojeg igra i bivši kapetan Hajduka Mario Maloča, trenutno je posljednja momčad druge njemačke lige sa jednim bodom iz pet susreta. Eto novog sportskog izazova za radišnog dugoratskog zeta!

U subotu, 9.9. počinje službeno naganjanje baluna i po županijskim nogometnim travnjacima. Natjecanja u 1.ŽNL u sezoni 2017./2018. dakle počinju ovog vikenda. Naše nogometne uzdanice, NK Orkan i NK Omiš, bivši trećeligaši, ove godine će se pokušati na travnjaku izboriti za povratak u 3.HNL. Našeg Orkana ove sezone čeka i obilježavanje velike obljetnice, prvih 100. godina rada kluba! Niz je izazova ove sezone pred trenerima i upravom kluba, a najvažniji je kvalitetan rad sa našom nadarenom balunjerskom mladosti.. Seniori Orkana u subotu u prvom kolu gostuju u Kaštel Gomilici kod GOŠK-a, a susjedi iz Omiša domaćini su Uskoku. Obje utakmice počinju u 17 sati. Sritno balunjeri!

Na turniru 'Mali Uskok 2017.' natjecale su se proteklog vikenda 34 ekipe mladih nogometaša s područja Dalmacije, unatoč kiši koja je ipak malo omela poslovično dobru organizaciju turnira. Mladi nogometaši NK Orkan iz Dugog Rata, generacija 2008. u konkurenciji ekipa DNK Talent, NK Adriatic i NK Union bili su najbolji na turniru te su osvojili pobjednički pehar, a naši mladi nogometaši Karlo Gabrilo i Matej Lozić zaslužili su i pojedinačne trofeje za najboljeg igrača i strijelca. Čestitamo mladim nadama i njihovim trenerima!

Pripremna: Orkan - Sloga 0:1

Nakon neočekivanog odlaska Gorana Pekasa uprava Orkana je za novog trenera izabrala Dragutina Ćelića. U debiju novog trenera, prijateljskoj i pripremnoj utakmici s ekipom Sloge, seniori Orkana su zabilježili poraz rezultatom 1:0. Strijelac za Slogu bio je Marović. Mlade nade Orkana, ekipa početnika počela je s radom i treninzima za nadolazeću sezonu nadajući se i novim članovima i pozivajući zainteresirane (i njihove roditelje da reagiraju) da im se pridruže. Treninzi se održavaju u ritmu ponedjeljak - srijeda - petak s početkom u 8 h (a u popodnevnom terminu kada škola bude u jutarnjoj smjeni). Kontakt inforamcije za roditelje je broj +385 91 150 26 24. I kadeti, stariji i mlađi pioniri počinju sa pripremama za novu sezonu i to u srijedu, 09.08.2017. s prozivkom u 20:30 sati. U ovoj sezoni naš Orkan slavi prvih 100 godina postojanja. Valja i to dolično proslaviti!

Drago Čelić novi trener seniora Orkana

Nakon neočekivanog odlaska trenera Gorana Pekasa s klupe seniora Orkana, nedugo nakon što je opet imenovan za trenera, uprava Orkana za novog je trenera seniora Orkana izabrala Dragutina Ćelića. Poželimo mu sreću na klupi Orkana. I berbi bodova u nadolazećoj sezoni. Natjecanje u 1. ŽNL započinje već 2. rujna, a u prvom kolu naši županijski ligaši imaju sljedeći raspored:  GOŠK - ORKAN, OMIŠ - USKOK.