Pobjedili lidera

NK ORKAN - NK USKOK 1:0 (1:0). Nova metla bolje mete, stara je uzrečica koja se i ovaj put pokazala istinitom. Poslije turbulentnog tjedna u kojem je Orkan ostao bez dosadašnjeg trenera Drage Čelića, a potom i bez predsjednika Marina Ivaniševića, ista momčad seniora Orkana vođena novim trenerom Nikolom Tomićem uspjela je kod kuće pobjediti lidera prvenstva, ekipu Uskoka iz Klisa, i osvojiti nova tri boda s kojim je, nadamo se, krenuo i rezultatski oporavak seniora Orkana koji se na tablici 1.ŽNL nalaze na nezavidnom položaju u sezoni u kojoj proslavljaju prvih 100 godina kluba i naganjanja baluna po ledinama i travnjacima Dugog Rata. Momčadski duh je danas iznjedrio nova tri boda i dokazao lokalnim "zlodusima" da itekako ima špirita u naših seniora (samo ga triba znat izvući iz boce) i da se naši mladi momci itekako mogu nostiti s nogometnom konkurencijom u ligi. Orkan je postigao pobjedonosni pogodak u 35. minuti susreta. Odličan slobodan udarac vratar Uskoka Marko Odža je obranio, no odbijeni balun spretno je u mrežu gostiju pospremio Petar Baraban za veliko veselje domaćina. U nastavku su gosti imali jalovu terensku inicijativu, uspjeli su zabiti tek iz ofsajda. Orkan je pak propustio par izglednih prilika iz polukontre za konačno rješiti utakmicu novim pogotkom. No Ante "Mačka" Marčić nije imao svoj dan, previše je petljao i propustio pravodobno uposliti svoje slobodne suigrače i tako su prilike otišle u nepovrat. Obrana Orkana je do kraja utakmice izdržala sva iskušenja i tri velika boda ostala su kod kuće. Čestitke igračima Orkana na borbenosti i na pobjedi protiv lidera.

Jadran - Omiš 1:3

NK JADRAN (KS) - NK OMIŠ 1:3 (0:2). Nogometaši Omiša slavili su na gostovanju u Kaštel Sućurcu. Domaćin,  Jadran, bezuspješno je pokušao prekinuti negativan niz od tri utakmice bez pobjede. Već u prvoj minuti Ivan Ribičić je vodećim pogotkom šokirao domaćine, a dvanaest minuta kasnije Mateo Vučemil je povisio vodstvo Omiša u Sućurcu na 2:0. Domaćin je smanjio tek početkom drugog poluvremena pogotkom Jure Karamana. Utakmica je u nastavku izgledala otvorenija i ljepša za gledanje. Međutim, umjesto nade za izjednačenje domaća publika je svjedočila još jednom golu u domaćoj mreži. Igrala se duboka sudačka nadoknada kada je Jure Žilić, "dite Orija" u dresu Omiša, legenda baluna koja i dalje uspješno odoljeva "zubu vremena", bio strijelac iz kaznenog udarca. Omiš se tako kući vratio pjevajući s tri važna boda s gostovanja.

Orkan - Uskok

NK ORKAN - NK USKOK. Dugi Rat, subota, 18.11. 13:30 sati. Nije baš derbi lige, ali je susret prvog na tablici, Kliških Uskoka, i našeg Orkana (koji je tamo negdje dolje.. na tablici.. da otud samo može isplivati.. gore). Valja skoknuti opet na tribine.. pa vidjeti da li je trostruka šok-terapija (dolazak novog trenera, odlazak bivšeg trenera i ostavka predsjednika kluba) djelovala na seniore Orkana. Ili nam treba nešto jače..

Odlukom upravnog odbora NK Orkan na sinoć održanoj sjednici, Dragutin Ćelić više nije trener seniora NK Orkan. Klub se zahvalio dojučerašnjem treneru na profesionalnom i predanom radu te na svemu dosada učinjenom za NK Orkan. U preostale tri utakmice prvenstava 1.ŽNL. seniorsku momčad NK Orkan će voditi Nikola Tomić u suradnji sa Mladenom Perišićem. Čestitamo novom vodstvu seniora i poželimo im puno uspjeha i sreće u radu. Seniori Orkana nalaze se na nezavidnom mjestu pri dnu tablice 1.ŽNL, tamo gdje ih nitko nije očekivao uoči početka lige. Valjda će doći bolja vremena i blagdani i za dugoratske balunjere..
Bilježimo i današnju neopozivu ostavku predsjednika kluba Marina Ivaniševića, "zbog toga što je Upravni odbor NK Orkana stao na stranu "šačice buntovnika" koji su si uzeli za pravo da se miješaju u rukovođenje udruge NK Orkan", kako je popularni Doktor i dojučerašnji predsjednik Orkana napisao na svom FB profilu.

Jadran - Orkan 2:0

NK JADRAN (T) - NK ORKAN 2:0 (1:0). Dva prekida bila su dovoljna da Jadran rutinski dođe do nove pobjede na svom terenu u Tučepima. U prvom poluvremenu zabio je Šalinović iz slobodnog udarca s 20 metara, dok je konačnih 2:0 postavio Ćuže udarcem glavom nakon ubačaja Ereša iz kuta. U 83. minuti bilježimo stopostotnu priliku za pogodak Batinovića, no istako se golman domaćina i spriječio počasni pogodak Orkana. Bit će bolje drugi put..

OSK - Orkan 3:1

NK OSK - NK ORKAN 3:1 (1:0). Nije bilo dobro u subotu u Otoku kod Sinja. Barem za navijače Orkana. Sredinom prvog dijela OSK dolazi u vodstvo nakon ubačaja iz kornera. Gužva u šesnaestercu ne završava dobro za goste. Dotad se ništa zanimljivo nije desilo. Ali jest poslije. Povratnik u matično jato, Božo Predojević pokušava izjednačiti iz slobodnog udarca. Zamalo. Već početkom nastavka domaćinima uspjeva još jednom zatresti Baučićevu mrežu. Nažalost, to im uspijeva i 10-ak minuta poslije. Ajoj. U smiraju utakmice počasni pogodak za Orkana postiže Batinović. 3:1. Nije dobro. Ne miriše na titulu.., napisale bi garant kolege iz Slobodne preko duplerice.

Orkan - Jadran 1:0

NK ORKAN - NK JADRAN (KS) 1:0 (0:0). Milan Grubiša, internacionalac s Suhog Potoka, zabio je u 76. minuti za pobjedu i osigurao seniorima Orkana nova lijepa tri boda. Uskoro opširnije. Valjda..

U subotu, 28.10. u 14:30 sati u utakmici 8. kola 1.ŽNL u Dugom Ratu će se na travnjaku SRC Dalmacija susresti seniori Orkana i Jadrana odlučni, kako se to već u nogometnom žargonu kaže, "ostaviti 110% sebe na terenu i pobjediti protivnika". U istu uru na svom Ribnjaku bodove će pokušati upecati i seniori Omiša u susretu s Makaranima. Sritno balunjeri! Ajmo naši!

Sloga - Orkan 2:1

NK SLOGA - NK ORKAN 2:1 (1:0). Igrala se i u Mravnicima, baš kao dan prije na Poljudu, vrlo uzbudljiva završnica. Orkan je u sučevoj nadoknadi imao "aktivan" rezultat, 1:1, bod "čoknut" na strani, no tako nije mislio i Toni Katić, centarfor Sloge koji je u sučevoj završnici, a igrala se 93. minuta, zabio pobjedonosni gol za Slogu i domaćinu ostavio sva tri boda. Šteta. "Respect!" domaćinu koji je poveo već u 8. minuti preko Bože Andabaka. Izjedačio je Luka Jurić u 80. minuti. I taman kad smo pomislili... No dobro, biti će bolje, duga je i naša cesta.. a obilaznice nema niti će je tako skoro biti. Za Orkan su u Mravincima nastupili Baučić, Pavić, Mušac (od 46. Grubiša), Baraban, Sočo, Marčić, Jurić, Mandurić, Predojević (od 74. Vuknić), Biočić i Mudnić-Pulje (od 68. Bekavac) i Drago Čelić na trenerskoj klupi.

Orkan - Hvar 1:0

NK ORKAN - NK HVAR 1:0. Po prilikama viđenim na travnjaku u Dugom Ratu Orkan je zaslužio i uvjerljivije slaviti, no pobjeda, premda minimalnim rezultatom je i dalje slatka, a bodovi veliki "ko kuća" na ovom "dugoj, vijugavoj cesti" povratka u 3.ligu. Pobjedonosni pogodak postigao je Biočić u 75. minuti. Par minuta prije Hvarani su ostali s 10 igrača, pocrvenio je centarfor gostiju. Prije toga bilježimo dobre pokušaje Jurića, a u završnici utakmice i dvije odlične prilike Orkana koje je rješio vrlo dobar vratar gostiju. U prvom dijelu utakmice Orkanaši su stigli promašiti i penal koji je izborio Biočić.

Zmaj - Orkan 0:0

NK ZMAJ (M) - NK ORKAN  0:0. Odgođena prvenstvena nogometna utakmica u Makarskoj između domaćeg Zmaja i našeg Orkana odigrana je u utorak, 10.10.  A u utorak je sve završilo kako je i počelo. Rezultatom 0:0.

NAJAVA:  Nakon prve pobjede u prvenstvu, prošlog vikenda kod kuće nad Mladosti iz Prološca, kao i svi euforični dalmatinci, barem kad je nogomet u pitanju, nadamo se da će pobjede naših nogometaša zaredati, a s njima bodovna bilanca na tablici neće više izgledati kao ona Agrokorova. Naš Orkan u subotu odlazi put Sportskog centra Makarska, gdje će u 16 sati izaći na megdan Zmaju.. koji ne riga vatru. Stoga, ajmo naši! Bilo bi lijepo pobjediti i u gostima. Susjedi iz Omiša već danas igraju svoj ligaški susret s Omladincem i pred njima je dugi vikend.