Euro, (n)euro!

S godinu dana kašnjenja napokon je počeo nogometni Euro. Igra se u gradovima diljem Europe (i UK) i što je najvažnije - igraju i naši! I to već u svetu nedjelju, poslije ručka, u Londonu, s "najdražim" protivnikom - Englezima. Nije baš dobro ispalo..ali bit će bolje.
Prvenstvo najboljih gurača baluna po europskim travnjacima počelo je rimskim megdanom Talijana i Turaka i uvjerljivom pobjedom azzura. Pred nama je mjesec dana nadamo se dobrog i efikasnog nogometa, mjesec dana uzbuđenja, lita, navijanja, veselja, a nadamo se i slavlja...
Ajmo Perija, ajmo zaboravni Luka, ajmo naši! Imate francusku broncu, rusko srebro, nastavite niz...
Ponedjeljak, 14.06.
15 h, Group D: Škotska - Češka (Glasgow)
18 h, Group E: Poljska - Slovačka (St Petersburg)
21 h, Group E: Španjolska - Švedska (Sevilla)

Orkan - Val 1:1

NK ORKAN - NK VAL 1:1 (0:0). Nogometaši Orkana i Vala podijelili su bodove u pretposljednjoj utakmici 1.ŽNL ove sezone. Oba pogotka u Dugom Ratu su pala u samoj završnici utakmice. Val je poveo u 71. minuti, a izjednačujući gol postigao je Milan Grubiša pred sam kraj sučeve nadoknade. Orkan je do izjednačenja mogao doći i ranije, no Orkanov internacionalac sa Suhog Potoka je zapucao penal u 80. minuti susreta. Iskupio se super-Milan desetak minuta poslije i ostavio na travnjaku Orkana barenko jedan bod, bodić iz ovog susreta. Za Orkan su u subotu nastupili: Zemunik, Voloder (85. Bekavac), Grubiša, Ercegović, Mndurić, Šarić, Erceg (75. Pavić), Mladin (55. Merčep), Pavić, Bartulović, Baraban. Trener: Drago Vojnović.
U derbiju kola GOŠK Kaštela uvjerljivo je slavio kod kuće protiv vicelidera Omiša i osigurao naslov prvaka lige. Rezultat se zaustavio na (pre)visokih 6:0. Omiš je cijelo drugo poluvrijeme igtao s igračem manje, zbog isključenja golmana Cara.

Omladinac - Orkan 2:0

NK OMLADINAC - NK ORKAN 2:0 (0:0). U Vranjicu ništa nova. Nakon prvog dijela utakmice u kojem se mreže nisu tresle, domaćin je u nastavku postigao dva gola, pobjedio našeg Orkana i negostoljubivo zadržao sve bodove kod kuće.
Bit će bolje... valjda.

Šveđanin Jens Gustafsson (42) novi je trener seniora Hajduka. Hajduk i sin starog Gustafa dogovorili su dvogodišnju suradnju. Gustafsson je moderan trener koji preferira napadački stil nogometa, a u Švedskoj se istaknuo u radu s mladim igračima kojima je redovito podizao vrijednost i igračke sposobnosti, piše Slobodna Dalmacija. U dosadašnjoj trenerskoj karijeri vodio je U-17 momčad Halmstada, potom i prvu momčad. Bio je izbornik U-21 reprezentacije Švedske, a zatim je angažiran i kao pomoćni trener u AIK-u. Posljednje četiri i pol godine bio je glavni trener Norrköpinga s kojim je ostvario jako dobre rezultate u Švedskoj ligi. Osim završene nogometne akademije i položene UEFA PRO licence, Gustafsson ima i fakultetsku diplomu iz biheviorizma. Nogometnu karijeru započeo je kao igrač u Helsingborgu, a igrao je još za švedske klubove Brage i Falkenberg.
Na predstavljanju novog trenera i predsjednik i sportski direktu su se najprije zahvalili bivšem treneru, Paolu Tramezzaniju i negovom stožeru, igračima i zaposlenicima te čestitali zlatnim juniorima i Akademiji na postignutim rezultatima te treneru rasoformirane druge momčadi, Goranu Sabljiću, a potom su Hajdučkom puku i javnosti predstavili novog trenera, Jensa Gustafssona.
Sritno, Jens! (tribati će ti..)

Tramezzani više nije trener Hajduka

Paolo Tramezzani je sporazumno raskinuo ugovor s Hajdukom nakon što ga je u finišu sezone uspio uvesti u Europu. Tramezzani je Hajduk preuzeo 18. siječnja i u početku je isprobavao razne varijante sastava i pozicije igrača. Doživio je težak poraz u četvrtfinalu Kupa od Gorice (3:0), ali je u završnici sezone pronašao pravu formu momčadi. Hajduk je u zadnjih šest kola dobio pet utakmica i jednu remizirao te na kraju prvenstvo završio na četvrtome mjestu koje ga je, zbog Dinamova osvajanja Kupa, odvelo u Europu, u Konferencijsku ligu.
"Sa sada već bivšim trenerom Bijelih je, nakon obavljenog razgovora, dogovoren sporazumni raskid suradnje. Hajdukovce je vodio u ukupno 24 utakmice, a ostvario je 14 pobjeda, četiri neriješena ishoda te je upisao šest poraza. S njim odlaze i njegovi pomoćnici Attila Malfatti i Valerio Zuddas. Hvala gospodinu Tramezzaniju na svemu učinjenom za Klub te mu želimo puno sreće u nastavku karijere", objavio je Hajduk i dodao da će pravovremeno obavijestiti navijače o imenu novog trenera.

Orkan - Jadran T 0:4

NK ORKAN - HNK JADRAN Tučepi. Utakmice novog kola 1.ŽNJL igraju se ovog vikenda na travnjacima širom Dalmacije s početkom u 17:30 sati. Naš Orkan u subotu kod kuće dočekuje Jadrana iz Tučepa. Poraz kod kuće od Omiša, nerješeno s Mladosti u gostima. Je li došlo vrijeme i za pobjedu kod kuće? Ajmo naši, Orkanaši!

Mladost - Orkan 2:2

NK MLADOST Proložac - NK ORKAN 2:2. Poslije derbija s Omišem, Orkan je u novom kolu, odigranom ovog izbornog vikenda, otišao u Proložac na megdan s Mladosti i vratio se kući s vrijednim bodom. Nerješeno su na terenu odigrali seniori obe momčadi. Od naših uzdanica spomenimo strijelce Antonija Ivaniševića i Ivana Šarića. Za napisati nešto više trebalo je otići u Imotsku krajinu.

Orkan - Omiš 3:4

NK ORKAN - NK OMIŠ 3:4 (0:4). Loš ulazak Orkana u utakmicu, nakon početnog ispitivanja snaga gosti već u 9. minuti dolaze u vodstvo, a do 30-e minute rješavaju utakmicu sa tri nova pogotka u mreži Orkana. Potop! U drugom poluvremenu zaustavljeno je "curenje", a od 70-e minute prisutni na stajankama poviše igrališta mogli su svjedočiti uprizorenju "(Ne)moguće misije 5". Orkan smanjuje na 1:4, pa na 2:4, a u 90, minuti i na 3:4. Orkanov Livaja je Ivan Šarić. Ali prije izjednačenja i preokreta već je iscurilo vrijeme...
Kasno su se probudili... Čestitke gostima na pobjedi i nogometašima Orkana na skoro pa filmskom preokretu..

NAJAVA UTAKMICE:  Derbi 1.ŽNL igra se u utorak popodne na travnjaku SRC Dalmacija u Dugom Ratu. Orkan je u krizi rezultata, a u goste mu dolazi najdraži protivnik, susjedi iz Omiša, pa gdje ćeš bolje prilike i većeg motiva nastaviti s pobjedama, kao i na otvaranju proljetnog dijela prvenstva. Ajmo naši!

Šarić nije Livaja, Orkanu samo bod u Sućurcu

HNK JADRAN (KS) – NK ORKAN 1:1 (1:0). Nogometaši Orkana u posljednjim trenucima utakmice došli su do izjednačenja rezultata i do vrijednog boda. Igrala se duboka sudačka nadoknada kada je Orkanaš Batinović pronašao put do mreže domaćina, izjednačivši rezultat kojeg je u 25. minuti postavio Grubišić. Orkan je izjednačiti mogao i ranije, ali je u 72. minuti Katić obranip udarac s 11 metara Ivanu Šariću. Naposljetku podjela bodova u Kaštelima. Orkan je napokon prekinuo crnu seriju.
Za NK Orkan su u Sućurcu nastupili: Zemunik, Garac (52. Grubiša), Klarić, Ivanišević, Batinović, Merčep (60. Erceg), Pavić, Ercegović, Ivanišević, Baraban. Trener: Drago Vojnović.

Jadran - Orkan 1:1

HNK JADRAN (KS) - NK ORKAN. Utakmice 20. kola 1.ŽNJL igraju se ovog vikenda na travnjacima širom Dalmacije s početkom u 17:30 sati. Naš Orkan u subotu odlazi u Kaštel Sućurac na megdan Jadranu. Seniori Orkana nakon lijepog otvaranja proljetnog dijela prvenstva u posljednja tri kola imaju malu krizu rezultata iz koje će, nadamo se, izaći već ovog vikenda u Kaštelima. Jadran je u srijedu pobjedio Omladinca u kup utakmici, a u prošlom kolu izgubio od Imotskog u gostima... Ajmo naši, Orkanaši!