Orkan - Primorac (S) 2:3

NK ORKAN - NK PRIMORAC (STOBREČ)  2:3. I uoči pretposljednjeg kola prvenstva zna se da su i Orkan i Omiš putnici u niži rang natjecanja. Orkan je u posljednjem domaćem ogledu u 3 ligi igrao sa Primorcem iz Stobreča. Dugoraćani su postigli dva pogotka, zabio je Marin Jukić i Romić iz penala, gosti iz Stobreča su zabili jedan više i pobjedili. Dva je gola zabio Bakić a iz penala i Boban. Marin Bakić u 94' minuti donio je pobjedu gostima u Dugom Ratu, a s time i nadu za ostanak u trećoj ligi. Stobrečani moraju zadnjem kolo na domaćem terenu pobjediti Kamen. A naš Orkan.. Orkan mora veću pažnju posvetiti svojoj mladosti i što kvalitetnijem radu s njima, kako u pomlatku tako i u seniorskom uzrastu, pa koju ligu igrali.. neka igraju naši amateri i naša dica.. jer para za pojačanja i trenera čudotvorca nema, niti bi ih ikad u amaterizmu i trebalo biti.. I sasvim prigodno, uz ilustraciju, samo ljubav prema igri nam preostaje!

Redovna godišnja skupština udruge Naš Hajduk održat će se u subotu, 3. lipnja, s početkom u 10 sati u velikoj predavaonici FESB-a u Splitu. Svi članovi udruge koji žele doći svoje sudjelovanje moraju prijavit najkasnije tri dana prije same skupštine, a osim redovnog izvještaja o radu te budućim planovima Udruge, članovi će moći postaviti i pitanja koja ih zanimaju. - Upravo je skupština udruge srce socios modela i važan korak na putu kojeg smo odabrali i s kojim se ponosimo, pa stoga pozivam članove da u što većem broju prisustvuju, ali i sudjeluju. Pod točkom 'Razno' predviđena je i svojevrsna ćakula, gdje članovi mogu pitati što god ih zanima o radu Našeg Hajduka - istaknuo je tajnik Udruge Ivan Rilov.

Val - Omiš 2:0

NK VAL - NK OMIŠ  2:0 (1:0). Nakon pobjede u gostima u prošlom kolu, Kaštelani su jučer i na svom terenu uzeli tri boda i tako u zadnje kolo ulaze s dobrim šansama da izbjegnu posljednje otvoreno mjesto koje vodi u niži rang. Već ispalom Omišu mrežu je načeo Pedišić u prvom dijelu, a isti igrač je i na samom kraju utakmice zabio još jednom i postavio konačan rezultat.

Predrag Šimić: Dođite u Dugi Rat, Orkanu u posjet

Moje ime je Predrag Šimić, možda Vam to ništa ne znači, možda i znate za mene, ako ste pratili nogomet, a i čitali neke druge rubrike u kojima se moje ime pojavljivalo zbog čega danas ispaštam. Novinar Slobodne Dalmacije Ivan Ugrin okaljao me u izvještaju na sportskim stranicama s Dalmatinko cupa 2017., natjecanja na kojem je igralo 1350 mladih nogometaša iz pet zemalja, a u čijoj sam organizaciji sudjelovao. I onda se pojavi gospodin Ugrin, iskoristi prostor Slobodne Dalmacije, jer mu sin, koji je po onome što sam vidio dobar i talentiran vratar, nije dobio nagradu na Dalmatinko cupu. U svom tekstu iznio je niz neistina, odnosno nije napisao niti jednu istinu osim kratkog osvrta da je Dalmatinko cup bio dobro organiziran. Osim mog imena, vadeći neke detalje iz prošlosti koje je iskopao negdje po internetu, okaljao je i ime Orkana iz Dugog Rata, malog ali poštenog kluba optužujući ga da vara. Slobodan sam pozvati gospodina Ugrina da dođe u Dugi Rat na jedan od treninga tih naših dječaka za koje je naveo da su stariji od godišta s kojim se natječu i vidi što radimo. Možda i napiše štogod o generaciji koja igra odličan nogomet i pobjeđuje sve odreda..

Poruku Predraga Šimića, objavljenu u Slobodnoj Dalmaciji, u nastavku prenosimo u cijelosti..

Junak - Orkan 3:1

NK JUNAK - NK ORKAN 3:1 (1:1). Orkan je na Junaka krenuo hrabro, što je naplatio i vodstvom preko Kusture u 10 minuti.. Sinjanima je trebalo dobrih 20-ak minuta da zbroje redove pred razigranim Dugoraćanima, a izjednačili su u 45. minuti kada je Batinić na najbolji mogući način iskoristio odbijanac te loptu iz blizine pospremio u mrežu Boška Baučića. Potpuni preokret se dogodio u nastavku. U 54. minuti golom Gabrića sa 17 metara poveo je domaćin, dok je konačnih 3:1 djelo Turkovića, kojemu je asistirao Miletić nakon loše reakcije vratara gostiju.. Ima li nade za ostanak Dugoraćana u trećem razredu hrvatskog nogometa? Teško. Možda ni sami više ne vjeruju u čudo i očuvanje trećeligaškog statusa u nogometu. Orkan je na samom dnu tablice lige... i bojim se da mu samo ljubav (pre)ostaje..

Kapetan zakucao za pobjedu

NK OMIŠ - NK ZMAJ (Blato) 1:0 (0:0). Gosti sa Korčule su pružili odličan otpor, bili rastrčani i agresivni većim dijelom prvog poluvremena, ali nisu uspjeli svladati Božidara Kulića na vratima Omiša. Najbolju priliku stvorili su već u 20. minuti kada Abazi nakon duge lopte prelazi dvojicu igrača domaće obrane, ali ne i Dugoraćanina na golu Omiša koji mu je oduzeo loptu prije samog udarca. Uslijedile su nove prilike Zmaja, najprije je Velemirovićev udarac Kulić skrenuo u vratnicu u 35. minuti, a u 37. Galićev pokušaj glavom odlazi malo iznad grede. Omišani su se probudili nakon izlaska iz svlačionice te odmah stvorili dvije prilike od kojih je jedna bila odlučujuća. Gužva u kaznenom prostoru Korčulana, najspretniji se, kao što je to nerijetko bio slučaj u sličnim situacijama, pokazao kapetan Frane Pivčević, zakucao je loptu u mrežu u 47. minuti i donio svojoj momčadi vrijedna 3 boda u borbi za ostanak koja još uvijek živi pod Mirabelom.

Junak - Orkan 3:1, Omiš - Zmaj(B) 1:0

Ima li nade za Dugoraćane? Teško. Možda ni sami više ne vjeruju u čudo i očuvanje trećeligaškog statusa u nogometu. Orkan je na samom su dnu tablice, u lošoj formi i u gostima nisu slavili od prošlog ljeta. A da stvar po njih bude gora, ove subote, točno u 17 sati, gostuju u Sinju gdje Junak nije izgubio već mjesecima. Ako se ne dogodi čudo, danas će se zabiti posljednji čavao u lijes trećeligaških ambicija Orkana. Kamo sreće da nas nogometaši Orkana odlučno demantiraju..
Omišani se još teoretski mogu spasiti od ispadanja, iako su im nade sve tanje Danas protiv Zmaja imaju zadnju šansu. Ili jesu ili nisu. Jer momčad iz Blata ove je sezone u gostima kriminalna. Nižu poraze i jedan za drugim i već gotovo dva mjeseca nisu zabili gol kad su napustili Korčulu. Omišani su doma dobri, nedavno su na svom terenu srušili Neretvanac i Zadar. Oni su favoriti..

Orkan - Primorac (B) 1:3

NK ORKAN - NK PRIMORAC (B) 1:3 (0:1). Orkan je igrao ključnu utakmicu u kojoj su im tri boda bila neophodna u borbi za opstanak među trećeligašima, no gosti iz Biograda su zasluženo poveli i naposljetku uvjerljivo pobijedili domaćina. Poveli su gosti u 15. minuti susreta pogotkom Markovića. Orkan je izjednačio s bijele točke u 57. minuti. Romić je bio precizan. A onda umjesto preokreta i vodstva Orkana opet šok na tribinama u Dugom Ratu. Malčić u 74. minuti dovodi goste opet u vodstvo koje je u samoj završnici pogotkom Jurjevića još i povećano.. Nije dobro, ovaj put Orkanaše ne vodi ostanku u ligi. Valja im brzo na treninzima "uskladiti toplomjere" i u prostalih par utakmica sezone odigrati puno bolje i nadati se čudu, ostanku u ligi..

Jadran LP - Omiš 1:0

NK JADRAN LP - NK OMIŠ 1:0 (0:0). Većina udaraca na gol uglavnom je dolazila izvan šesnaest metara. Takav je bio i jedini gol na utakmici kojeg je postigao kapetan Pločana Dino Primorac iz slobodnog udarca u 87. minuti.. Šteta što Omišani nisu izdržali još te 3-4 minute..

Akcija učlanjivanja u DPH Hajduk

Društvo prijatelja Hajduka Dugi Rat - Duće organizira učlanjivanje u DPH Hajduk s početkom u 15 sati na sljedećim lokacijama, popularnim dugoratskim kafićima: CB Donna, CB Ankora, CB Rivica, a od 17 h pozivaju se svi na gledanje Jadranskog derbija, utakmice Rijeka - Hajduk. Ili jesmo, ili nismo! Samo Hajduk živi vječno!

Hmm.. sve je to lipo.. ali tko će od 17 sati navijati na tribinama u Dugom Ratu i davati podršku seniorima Orkana da pobijede kolege iz Primorca i naprave novi koračić za ostanak u ligi?