Orkan - Val 2:4

NK ORKAN - NK VAL. Utakmice trećeg kola 1.ŽNJL igraju se ovog vikenda na travnjacima širom Dalmacije s početkom u 16:30 sati. Naš Orkan u subotu kod kuće dočekuje kaštelanski Val. Poraz kod imotskih sokolova, mršavi bod s Mračajom kod kuće, je li došlo vrijeme i za pobjedu kod kuće? Pa makar i bez publike na tribinama. Kao i dosad. Ajmo naši, Orkanaši!

Ajmo naši!

Dok se atmosfera zagrijava, a naš Krešo "iskače iz paštete" na svim reklamama Karlovačkog piva, pozivamo Vas da popratite nedjeljni dvoboj i bodrite našeg Hajduka u HNL srazu s Istrom.
Na otvaranju prvenstva Hajduk je remizirao s Lokomotivom, bilo je 2:2 u Kranjčevićevoj, potom je u dobroj utakmici kiksao protiv Osijeka na svom terenu, da bi s gostovanja u Kazahstanu u tobolac kući donio 4 gola i novo sramotno ispadanje iz Europe. Nekad se ispadalo oko Velike Gospe, a danas već u srpnju..
No dobro, oslobođeni rezultatskog pritiska i bijeli napokon mogu dati sve od sebe, ili barenko, kako je nepoznati pjesnik iz Torcide davno na zidu napisao, "...dati120% i ostaviti srce na terenu".  Dobili su bijeli Goricu u gostima, po prvi put, pa nastaviti s pobjedama i skupljanjem bodova... i da nije bilo onog nedavnog domaćeg poraza protiv Rijeke i danas bi "bili" bili prvi na tablici lige. Nadajmo se da neće puno vode proći ispod mosta na Cetini dok opet ne osvanemo na prvom mjestu (najkasnije nakon zadnjeg kola, a može i prije). U Pulu u nedjelju na utakmicu mogu svi oni koji posjeduju EU digitalnu COVID potvrdu.
Ajmo Krešo! Ajmo naši!

Počela nova nogometna sezona, Orkan - Mračaj 1:1

NK ORKAN - NK MRAČAJ 1:1 (0:1). Počela je nova sezona naganjanja baluna po niželigaškim stadionima. Počela je nova sezona 1.ŽNL. Naš Orkan je u nju utrčao kao na svoj biljarski ravan teren, voljan osvojiti prve bodove u srazu s nogometašima Mračaja.
U prvom dijelu utakmice, kojoj nisam pristvovao jer ljetna sezona kupanja i sunčanja još uvijek traje, zatresla se samo mreža Orkana. Iz penala su u 34. minuti "mračni" gosti poveli. Orkanski domaćin je u nastavku uspio tek izjednačiti preko spretnog Ivana Volodera, a za potpuni preokret falilo je, kažu bolje upućeni, malo sportske sreće. Prvi bod je na kontu, bit će bolje...valjda.. u idućim kolima diljem dalmatinskih travnjaka.
I kao i uvijek u ovim ljetnim izvješćima s praznih tribina, jer ljute kovid mjere na otvorenom još su na snazi, ali barenko sad možemo kod Puze i unutar CB Ankora, popularne štacije lokalnih balunjera, menadžera i kibicera, popiti kavu ili nešto žešće za smirenje živaca dok se napeto prati radio prijenos s SRC Dalmacija, a na dalekovidnici uzbudljivi susret peruanske Primere između Boysa i Deportivo Municipala...
Uskoro opširnije!

Ante Vitaić, dite Orija i naš nogometni internacionalac i trener, prihvatio je novi izazov u trenerskoj karijeri. Ante Vitaić u novoj nogometnoj sezoni preuzima treniranje i vođenje kadeta stobrečkog Primorca, piše Dalmatinski portal. Podsjetimo, Antin zadnji posao bio je onaj voditelja škole nogometa u Solinu, a sada je dogovorio novu suradnju sa susjedima iz Stobreča.

Počela je nova sezona naganjanja baluna po prvoligaškim stadionima. Počela je nova sezona HNL. Nakon nešto manje od dva mjeseca Hajduk se u subotu u 18.55 sati vraća prvenstvenim obvezama. Raspored je 'bijele' na startu spojio s Lokomotivom. Protiv 'lokosa' je Tramezzanijev Hajduk pobjedom u posljednjem kolu prošlog prvenstva potvrdio ulazak u Europu, a sada će u Kranjčevićevoj Jens Gustaffson debitirati na klupi 'bijelih' u službenom susretu. Ajmo naši!
Dinamo je već kiksao, i to kod kuće protiv Slavena (0:2), u sastavu Slavena dobro je odigrao naš mladi dugoraćanin Marin Laušić, a Osijek je (pre)uvjerljivo svladao Šibenika (3:0).
Ajmo naši!

Euro, (n)euro: Viva Italia!

Nakon mjesec dana nogometnih uzbuđenja završio je "lanjski" nogometni Euro. Igrao se u gradovima diljem Europe (i UK) i što je najvažnije - igrali su ga i naši!  Dobro, ispali smo u osmini finala u ludoj utakmici protiv Španjolske. Ali dobro je. Kad se navijači i mediji "ispušu" shvatiti ćemo da su pred nama/njima već najesen tri nove kvalifikacijske utakmice za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje se igra dogodine u Katru. Nikad dosta nogometa! I onoga što s njim dolazi. Uzbuđenja, lita vilovita, navijanja, veselja, a nadamo se i novih slavlja i fešti. Znam da ovh dana miss Leotta (na slici) ludo fešta nakon što je njena Italija osvojila europski naslov...
Prisjetimo se ludih polufinala, utakmica Španjolske i Italije te Engleske i Danske, te neizvjesnog i uzbudljivog finala i raspleta EURA, dvoboja između Engleske i Italije u sred Londona. I velike pobjede talijana nakon lutrije penala.. Viva bella Italia!

FINALE:  Nedjelja, 11.07.
21 h, Italija - Engleska 3:2 (1:1)

Dalmatinko kup 2021

Šesto izdanje malonogometnog turnira za djecu - Dalmatinko Cup - održava se u Splitu, Vranjicu, Kaštel Gomilici i Trogiru od 24. do 27. lipnja, piše Dalmatinski portal.
- Sutra kreće šesto izdanje, nikad zahtjevnije, nikad veće. Svjesni smo vremena u kojem živimo. Četiri puta smo otkazivali turnir. Poduzeli smo sve radnje da sigurnost bude na najvišem nivou. Trenutno smo na broju od 180 ekipa iz deset država. Dolaze nam četiri ekipe Dinama, Šahtar, Domžale, Orkan... Imamo turnir kojega ove godine nitko nije organizirao na takvoj razini. Vjerovali smo da se to može napraviti i u ovakvim okolnostima, te smo ponosni i sretni. Ostvarit ćemo oko 12.000 noćenja, što je jasan pokazatelj važnosti ovog turnira - rekao je alfa i omega turnira Domagoj Bojčić, a zatim dodao: - Imamo i tri ženske kategorije, 26 ekipa. Završnica turnira će se odigrati u Trogiru. Vjerujem da će ovo biti festival nogometa. Ove godine smo dogovorili suradnju s Kineziološkim fakultetom i Visokom školom Aspira. Angažirali smo 25 studenata, a uz njih je u organizaciji još 96 osoba.

Pomoćno igralište Orkana ima novi travnjak

Naš sto i kusur godišnjak NK Orkan privodi kraju radove na zamjeni umjetnog travnjaka na pomoćnom igralištu. Još koji dan i naša djeca, naši budući balunjeri, veselo će trčati ovim travnjakom..

Orkan - Val 1:1

NK ORKAN - NK VAL 1:1 (0:0). Nogometaši Orkana i Vala podijelili su bodove u pretposljednjoj utakmici 1.ŽNL ove sezone. Oba pogotka u Dugom Ratu su pala u samoj završnici utakmice. Val je poveo u 71. minuti, a izjednačujući gol postigao je Milan Grubiša pred sam kraj sučeve nadoknade. Orkan je do izjednačenja mogao doći i ranije, no Orkanov internacionalac sa Suhog Potoka je zapucao penal u 80. minuti susreta. Iskupio se super-Milan desetak minuta poslije i ostavio na travnjaku Orkana barenko jedan bod, bodić iz ovog susreta. Za Orkan su u subotu nastupili: Zemunik, Voloder (85. Bekavac), Grubiša, Ercegović, Mndurić, Šarić, Erceg (75. Pavić), Mladin (55. Merčep), Pavić, Bartulović, Baraban. Trener: Drago Vojnović.
U derbiju kola GOŠK Kaštela uvjerljivo je slavio kod kuće protiv vicelidera Omiša i osigurao naslov prvaka lige. Rezultat se zaustavio na (pre)visokih 6:0. Omiš je cijelo drugo poluvrijeme igtao s igračem manje, zbog isključenja golmana Cara.

Omladinac - Orkan 2:0

NK OMLADINAC - NK ORKAN 2:0 (0:0). U Vranjicu ništa nova. Nakon prvog dijela utakmice u kojem se mreže nisu tresle, domaćin je u nastavku postigao dva gola, pobjedio našeg Orkana i negostoljubivo zadržao sve bodove kod kuće.