MNK Sveti Josip zastao u finalu Solina

U subotu je u dvorani na Bilankuši završen 21. Božićno-novogodišnji turnir 'Solin 2018.'. Za prestižnu i atraktivnu nagradu borilo se 47 ekipa, a do samog cilja došla je ekipa Elez gradnja Mesnica Perajica koja je u finalu svladala našu, dugoratsku ekipu Jako sport Sveti Josip Dugi Rat s uvjerljivih 6:0 (Franić 2, Caktaš, Tustonjić, Crnjac, Teklić). U konkurenciji veterana nastupilo je 28 momčadi, a najbolja je Podstrana Građevno Zec.
Za Jako Sport Sveti Josip Dugi Rat u finalu Solina nastupili su: Perica Perica, Ivan Bradarić, Ivan Šarić, Tomislav Miljak, Juraj Grizelj, Božo Predojević, Mijo Mandurić, Petar Baraban, Marko Galiot, Ante Dragošević, Marin Jukić, Luka Jurić, Bože Marčić. Voditelj: Frane Pleić.
Bit će bolje dogodine.
 

MNK Sveti Josip u završnici Solina

Evo što su svojim navijačima poručili dugoratski balunjeri na svojim facebook stranicama uoči finalne utakmice novogodišnjeg malonogometnog turnira u Solinu:

Dragi sumještani, simpatizeri i navijači, volimo reći za sebe da živimo u boljim vremenima. Svoju sreću pronalazimo na malonogometnim terenima i živimo naše malonogometne snove! Osvajanje Torcida kupa ovo ljeto za naš klub i naše igrače je bilo Svjetsko prvenstvo. U našim očima jedan od 4 malonogometna Mastersa u Dalmaciji (Torcida Kup, Makarana, Cista Velika i Solin) neosvojen je ostao samo jedan. Priliku imamo u subotu, 12.01.19 u 21 sati u Solinskoj Bilankuši! Motiva dugoratskoj ekipi neće falit, zato i Vas pozivamo da dođete i podržite nas i da na kraju zajedno slavimo!

Ajmo naši!
 

Jesenice Open 2018. i Advent u Blagajni

MNK Sveti Roko Jesenice organizira Adventski turnir na male branke (3 na 3) koji će se održati u periodu od 11.12. do 21.12.2018. na igralištu iza stare Blagajne, u starom selu Jesenice. Prijavite se na turnir do kraja 9.12.2018. na facebook stranici MNK SVETI ROKO JESENICE ili na broj mob 098 916 01 59 (Duško). Broj ekipa je ograničen, no svi su pozvani, nagrade za najbolje su primamljive, a marljivi jesenički balunjeri spremaju za sve puno lipih iznenađenja..
Poslije završnice adventskog turnira, u vikend 21.,22. i 23.12.2018. u staroj Blagajni u starom selu Jesenice vidimo se i na adventskom druženju. Dress code nalaže da se ne dođe u tuti ili balunjerskom dresu već da se bude odjeven šesno i u crveno. Svi odjeveni u crveno imati će piće dobrodošlice od djeda Duška, a marljivi organizatori pripremaju za sve niz crvenih iznenađenja. Kuvano vino, kobasice.. Vidimo se..
 

Brrr.. zimska omiška liga

U omiškoj dvorani na Ribnjaku osim natjecanja u rukometu, košarci, balunu krenulo je i domaće balunjersko natjecanje lokalnih malonogometnih ekipa u Zimskoj omiškoj ligi koje će odmjeravati svoje malonogometne vještine, brzinu i snagu na parketu i u zatvorenome (čitaj: toplome) u nadolazećem zimskom i proljetnom periodu. Idealna je to prilika da Omiš i okolica ponovno balunjerski zaživi i u zimskom periodu kada "vjetrić" s Cetine isprazni Puntu. Još kad bi se pred Božić "obnovila" nekadašnja Mantinela (Šponda) ili barem priredio kakav lijepi turnir i "bez šponde". Uvjeti su dobri, a meštara malog baluna zasigurno neće nedostajati.  Inicijativi Zimske omiške lige malog baluna odazvale su se lokalne ekipe. Na nedavnom sastanku izvučeni su i parovi (u nastavku). Prvo kolo je već odigrano a sutra se već igra drugo..
 

Počinje 2. balunjerska liga

Za par dana počinje 2. malonogometna liga. U dvorani Ribnjak pridružiti dalmatinski balunjeri i domaća ekipa MNK Olmissum odmjeravati će svoje malonogometne snage na terenu u nadolazećem zimskom i proljetnom periodu. Ovo je idealna prilika provesti večer uz lijepi sportski događaj. Uvjeti su idealni, nema problema ni s ljepilom, a dobrog malog baluna zasigurno neće nedostajati. A rukometa? E tu nisam baš siguran..
 

Futsal spektakl ovog vikenda u Omišu

 

MNK Sveti Josip Dugi Rat osvojio Torcida kup!

MNK Sv.Josip iz Dugog Rata je osvojia ovogodišnje izdanje Torcida kupa, uz Kutiju šibica ponajveći malonogometni turnir u državi. U neizvjesnom dvoboju protiv ekipe Biberon Makarska naši "sveci", JAKO SPORT Sv.JOSIP Dugi Rat, su u regularnom dijelu utakmice odigrali 2:2 (Predojević, Mandurić), da bi u lutriji penala bili koncentriraniji od svog protivnika i pobjedili konačnim rezultatom 7:6. Tocida Kup dolazi u Dugi Rat! Za pobjedničku momčad MNK Sveti Josip iz Dugog Rata nastupili su: Bože Marčić, Marko Galiot, Ante Dragošević, Ivan Bradarić, Tomislav Miljak, Ante Marčić, Marin Roguljić, Perica Perica, Mijo Mandurić, Božo Predojević, Neven Klarić i Luka Jurić. Naš Ante Marčić Mačka proglašen je i najboljim igračom turnira. Čestitamo našim balunjerima na ovom velikom sportskom uspjehu! Bravo, momci! Nadam se da ste naslov lipo profeštali na ranojutarnjem karuselu i dočeku na dugoratskoj plaži i popularnoj Rivici..
 

Torcida kup: Sv.Josip Dugi Rat u finalu!

Dugorački balunjeri odlično napreduju u Torcida kupu. U četbvrtfinalu mlađeg dijela turnira svladali su ekipu Dugopolja, uvjerljivo, rezultatom 4:0.  Malonogometna ekipa Sv. Josip Dugi Rat otišla je i korak dalje, pobjedom rezultatom 1:0 nad ekipom Zlatko Cement AŠ Kružni Tok ušla je u finale TORCIDA KUPA! Torcida kup je sigurno jedan od najpoznatijih malonogometnih turnira u Hrvatskoj na kojem je ove godine zaigralo čak 106 ekipa. Želimo našim momcima puno sreće večeras u finalu.I doček u Dugom Ratu na razini vatrenih..
 

Mali balun: Dugoraćani osvojili Kaštela

Više od sto ekipa sudjelovalo je u 43. Tradicionalnom turniru na male branke u Kaštel Lukšiću, nakon mjesec dana turnir je stigao kraju. U srijedu u večernjim satima prava nogometna fešta iznjedrila je novog prvaka čija će se ploča s imenima po prvi put u povijesti izvjesiti na zid koji omeđuje teren. U velikom finalu susrele se se ekipe "Restoran Ino" i Caffe bar "Donna" Dugi Rat. U finalu su dugoraćani imali glavnu riječ. Ponajviše zahvaljujući odličnim obranama i razigravačkim sposobnostima Mije Mandurića, koji je proglašen najboljim igračem turnira, CB Donna odolijevala je silnim napadima Restorana Ina. A kad je Mandurić 'špicem' s centra probušio 'domaću obranu', nastala je euforija. Ino je ubrzo stigao do izjednačenja, a kao ključan trenutak utakmice dogodio se kada je Legčević promašio penal pri 1:1. Nakon toga CB Donna s tri uzastopna gola povisuje na 4:1 i povratak branitelja naslova bio je nemoguć zadatak. Trofej odlazi u Dugi Rat. Čestitamo!
 
Splitsko-makarski predstavnik u završnici KMNL, "Real iz Dugog Rata", ekipa je župe sv. Josipa iz Dugog Rata, stalni član KMNL-a "Sv. Ivan Pavao II.". Pod potporom tadašnjeg župnika don Borisa Vukasovića i na inicijativu mladih iz Dugog Rata, osnovana je župna malonogometna momčad koja je vrlo brzo počela postizati zapažene rezultate. Ekipa župe sv. Josipa izrazito je bila uspješna zadnjih šest godina kada su se kontinuirano nalazili pri vrhu tablice, a posebno zadnje dvije godine kada su osvojili nadbiskupijsku KMNL-u. Hoće li ih s nebesa pomaziti i treća sreća? Tko će biti dugoratski sretni Benzema u završnici KMNL "lige župnih prvaka" koja dugoraćanima u skupinu C dovodi i ekipu kršnog Kreševa, prvaka Vrhbosanske nadbiskupije, te ekipu punu Ronalda iz Račinovaca, ekipu doprvaka Đakovačko-osječke nadbiskupije, a tko nesretni Kairos? Na nacionalnim završnicama u Dubrovniku i Mostaru (2016. i 2017. godine) dugoračani su osvojili nagradu za fair-play. Sada se spremaju za iskorak, dva, više. Za župni trofej!

NOVO:  Naša ekipa sv. Josipa sjajno je započela završnicu u Osijeku! Trenutno se nalaze na prvom mjestu u skupini C. Prva utakmica protiv ekipe Uznesenja BDM (Kreševo) ostala je neriješeno (3:3). U drugoj utakmici, protiv ekipe župe Rođenja sv. Ivana Krstitelja (Raćinovci) koja je završila 6:1 za našu ekipu, sv. Josip je opustio kočnice i pokazao kako na ovoj završnici namjerava postići zapažen rezultat. Želimo našim momcima puno uspjeha u nastavku nacionalne završnice!