Hrvatski Dragovoljac - Trogir 18:33

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK TROGIR 18:33. Ovog vikenda rukometaši 1. HRL ponovo su izašli na besprjekorno čiste parkete sportskih dvorana i krenuli u nastavak prvenstva. Nakon nešto više od dva mjeseca stanke prvi protivnik seniora Hrvatskog Dragovoljca u subotu u 19 sati u Gradskoj sportskoj dvorani na Ribnjaku, na Priku, bili su rukometaši Trogira. Sudeći po rezultatu, jer na utakmici nisam bio, Dragovoljac je još u pauzi prvenstva.. Izvješće s utakmice je stuglo i možete ga pročitati ovdje.

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK TROGIR 18:33 (9:16). Hrvatski Dragovoljac je ove subote na Ribnjaku pred domaćom publikom teško poražen od ekipe Trogira. S obzirom na početak sezone i odrađene pripreme, ovaj rezultat je šokirao domaću publiku, kao i pružena igra na terenu. Dragovoljac očajno otvara utakmicu, te Trogir stvara veću gol prednost već na otvaranju utakmice. Rotacije u ekipi, i loše reakcije u obrani, olakšavaju ekipi Trogira posao, te prvo poluvrijeme završava s 9:16 za goste. Nastavak utakmice nije donio nikakav pomak u igri domaćina, te Trogir nemilosrdno koristi sve greške Dragovoljca i privodi utakmicu konačnim rezultatom 18:33. Najbolji strijelac utakmice je bio Mislav Plazibat s sedam pogodaka. Dragovoljac iduće kolo ide na teško gostovanje u Metković, te se nadajmo da će se osvojiti dva boda na gostujućem terenu kako bi popravili dojam na početku sezone i osvojili važne bodove za pomak na tablici 1HRL-jug.

Hrvatski Dragovoljac - Trogir

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK TROGIR. Na blistavom parketu gradske sportske dvorane "Faks Helizim" na Ribnjaku, u subotu, 16.veljače s početkom u 19 sati seniori Hrvatskog Dragovoljca iz Dugog Rata krenuti će u nastavak prvenstva. Protivnik u 12 kolu 1.HRL su ništa manje ambiciozni susjedi iz Trogira. Nakon zimske pauze (dugog zimskog sna) naši mladi igrači nadaju se nastaviti s dobrim igrama pred vjernom publikom.. i s pobjedama. No bez glasne sportske podrške s tribina Dragovoljcima će biti teško i čupavo, stoga vidimo se i na tribinama.. Ajmo naši!

Veteranke ŽRK-a Split treće na jakom međunarodnom turniru u Križevcima. Na jubilarnom 10. izdanju veteranskog rukometnog turnira KTC Križevci, koji je ove godine ove godine okupio 20 ekipa iz Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine i Slovenije, odlično su prošle i veteranke ŽRK-a Split. Naime, na turniru, na kojem su nastupili i veterani, kod žena se natjecalo sedam ekipa. Najbolje su bile Osječanke, drugo mjesto osvojila je ekipa Ivanić – Petrinja, a treće rukometne veteranke Splita, piše Dominik Tomašević na stranicama portala Dalmacija Danas. Za Splićanke već godinama uspješno igraju i veteranke Orkana: Danijela Čulić Rake, Mirjana Ercegović i Dijana Mimica.

HRVATSKA - ŠVEDSKA 28:34. Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je utakmicu za 5. mjesto od Švedske na SP-u u Danskoj i Njemačkoj rezultatom 34:28. Nije da nije bilo važno, nije da se nije igralo s htjenjem, no bilo je previše grešaka u našoj obrani koja je Švedima dozvoljavala prelake golove iz kontri, što su ovi rado naplatili. Na kraju poluvremena malo smo stisli i vratili se na par golova zostatka.,. No što to vrijedi kad smo s kiksevima u obrani nastavili opet u nastavku i tako dali prigodu Švedima da rješe ovu utakmicu. Naš najbolji igrač, Duvnjak, nije ni ulazio u igru, a priliku i minutažu su od Lina dobili igrači koji su bili više na klupi nego na parketu. Šesti smo na SP-u. Nije loše, ali nije baš nešto ni za pamćenje, no neki utješni rezultatski kontinuitet je tu. I da, vidimo se opet dogodine u siječnju. U međuvremenu ćemo se družiti u Omišu, na utakmicama RK Hrvatski Dragovoljac i na after-partijima na Dućama ili Streljani, a na rubovima sportskih stranicama pratiiti ćemo i dalje šture vijesti iz RK Zagreba, pardon, vijesti iz hrvatskog rukometa.
Danska je novi prvak svijeta u rukometu. U skandinavskom finalu SP-a Danci su u nedjelju pred svojim navijačima u Herningu potvrdili dominaciju na ovom turniru te premoćno pobijedili Norvešku s 31:22 (11:18). Hrvatski suci Matija Gubica i Boris Milošević vrlo dobro su odsudili finale. No dramatično je bilo u utakmici za treće mjesto. Nikola Karabatić je sa sirenom zabio za broncu Francuske u pobjedi 26:25 protiv Njemačke. Nijemci su na poluvremenu imali uvjerljivu prednost (13:9) ali Francuzi su spektakularno preokrenuli u nastavku te u ludoj završnici zabili za pobjedu vrijednu bronce.
Za naše site "marendaše" sada slijedi mala pauza pred idućim prigodama za čašicu druženja i razgovora u Čulića dvorima prije i poslije novih sportskih TV uzbuđenja i delicija provjerene majstorice dalmatinske kuhinje. Naprijed naši, marendaši... vidimo se opet u siječnju dogodine! Ali i prije...

Nova sezona Kauboja Marendaša

Ne nerviran se više, ne komentiram ni da su suci u pravu, uša san u neke godine kada valja pripazit na živce i srce nesritno, a bome i na stomak.. :-). No ajde ti svake godine budi Crni Jack pa u mojoj ekipi specijaliziranoj za praćenje sječanjskih utakmica europskog ili svjetskog rukometnog prvenstva.. pa reci da sudac nije ukreja, da je Horvat ipak nagazija na crtu, a Duvnjak napravija probijanje i da je Musa zasluženo dobija dvije minute hlađenja na klupi.. Ajde, ajde ti budi faca, meni je već dosadilo, ajde budi ti malo baja pa to naglas reci u tinelu Čulića dvora! Samo izvoli.. Završit ćeš kao i ja preklani.. no to je neka druga priča... Kad Hrvatska gleda rukomet, kad rukometaši gledaju Hrvatsku, kad igraju vatreni kauboji, pistolerosi ljepljivog baluna, kad strasti uzvriju u svih 16, e onda sudac mora biti peder, a Červar,  Babić, a pogotovo Goluža, ma tko god nas vodio.. taj nema pojma! Alilović je zločinac u prvom poluvremenu, slažemo se, a u drugom pravi heroj, ta razumije se,  Ştepančić je pariška visibaba, Slišković nije Baka, a doljepotpisani je uglavnom neznalica koja nema dvi čiste o životu, a pogotovo o rukometu, a i nije baš nešto ni na domoljubnoj rukometnoj liniji.. Štoviše, tijekom tih 60 minuta ludila u tinelu često je remetilački faktor moćne rukometne gomilice, društva koje iz godine u godinu tolerira te moje "objektivne" opservacije.. ili je (i)pak riječ o mom strašnom neznanju? Što bilo da bilo, u četvrtak počinje još jedna rukometna fešta, Svjetsko prvenstvo igra se u Njemačkoj i Danskoj, a uzbuđenja garant neće faliti niti u na ovom portalu već opjevanoj "kući rukometa" u Dugom Ratu. Bit će čupavo.. iako više ne igra Čupić. Bit će ludo i divlje, iako će u sastavu kauboja biti i Kozina i Jaganjac. Kao i uvijek za ovih hladnih dana u siječnju, kada običnom radnom narodu prijeti prilada, gripa, bijeli snijeg i crni led, kada i zeko traži mamu, mi se okupljamo skoro svakog dana već u ranim predvečernjim satima u dobro poznatom tinelu u Čulića dvorima gdje se duboko proživljavaju sve pobjede i poneki porazi u srazu s najboljim "bjelosvjetskim" rukometašima koji se kaubojima nađu na putu prema drvenoj ili nekoj sjajnijoj medalji, jer gledati rukomet u društvu naših dragovoljaca i rukometaša/ica u penziji, osim stresa i zdravstvenog rizika za srce, živce i stomak, poseban je gušt! Biti u društvu trenera svih trenera (i prvaka Hrvatske, ako ne radi nervozne krugove po kiši na igralištu), najuspješnijeg rukometnog El Presidentea i sve donedavno neshvaćenog funkcionara, pa svima omiljenog presrčanog i pregrintavog rukometnog tajnika, pa nezamjenjivog i nesalomljivog vođe svih puteva u poznato,a pogotovo u nepoznato, pa naših dragih domaćina, tog vatrenog i dinamičnog ljubavno-trenerskog dua i njihovog nevjerojatno smirenog i cool Call Of Duty nasljednika, te marljive rukometne katice za sve, i par lutajućih prekaljenih rukometnih veterana koji ponekad svrate pogledati i poslušati komentare revolveraških kaubojskih obračuna po bjelosvjetskim dvoranama izniman je doživljaj. A tek gastronomski rituali i dobri slastičarski običaji vrijedne domaćice, a tek litre dobrog starog novoselskog Gundevalja iz konobe dida Pere.. Dobro je znano da ne valja navijati na prazan stomak, od tog pravila se u pravilu ne odstupa, pa se već veselimo nadolazećim feštama uz nadu da će onu gastronomsku prije utakmice, ili u poluvremenu, uvelike nadmašiti ona sportska poslije. I da ćemo to sve ponoviti.. već u idućem kolu. Za koji dan. Ili već sutradan ako se ždrijeb tako namisti. Marendaši kauboji. Spiza. Utakmice. I Armandova stručna analize u poluvremenu i nakon posljednjeg zvuka sirene. Svake godine svjedok sam svakodnevnog (d)ruženja čudne neka dugoratske ekipe koja se veseli gusjenicama u siječnju i strpljivo čeka na leptira koji će otpuhati Francuze (ovaj put bez Karabatića) u finalu.. Dugorački kauboji marendaši.. T-Bone kauboji, ako ćemo pravo... Ma neprocjenjivo! I opet počinje sve iznova već u četvrtak! Jupi-jeeeee...

Hrvatski Dragovoljac - Solin 26:21

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK SOLIN 26:21 (14:12). Dva kola u gostima, baž smo se zaželjeli našeg čistog parketa, i evo smo se napokon vratili doma, u dvoranu na Ribnjaku, i običaju pobjeđivanja kod kuće. Nije bilo lako.. protivnik nam je bio  uvijek "neugodni" Solin. Utakmica je krenula klasično, gol za gol, nitko se ne uspjeva odvojiti, a početna nervoza se osjetila na obje strane. Prvu prednost od dva pogotka razlike Dugoraćani su uspjeli napravili na 7:5. Tu su valjda mislili kako će se sad odvojiti, ali ta se ideja nije svidjela momcima sa Bilankuše. Cijelo su vrijeme Dragovoljci s pristojno popunjenih tribina izgledali kao da igraju "pod ručnom", u nekom grču, nervozi.. Tom osjećaju sigurno je pridonjelo i par falivenih zicera, par baluna u jamu bačenih, par zapucanih penala, a i nekoliko dvojbenih odluka sudaca.. sve dovoljno da tenzije porastu.. Na kraju prvog poluvremena na semaforu je stajalo 14:12.
U drugo poluvrijeme Dragovoljci su krenuli u praktički istom ritmu, gol za gol, igralo se tako sve do po meni prijelomnog trenutka kad je na semaforu stajalo 19:17. Naime, iz našeg napada (i falivenog zicera) Solinjani prodaju kontru, ali naš Stipe Maleničić čudesno brani nemoguće... Poslje te kontre zabijamo dvaput zaredon, te se konačno malo odvajamo i ulazimo u činilo se laganiju završnicu. Na semaforu je +4 u 53. minuti. Moram spomeniti rukometni "stroj" koji se odaziva na ime Dino Banović, koji je svojim ulazima i golovima dao ponajveći doprinos ovoj pobjedi. Ja se lagano vraćan u formu, falijem pokoji penal... Na kraju utakmice semafor je pokazao zasluženu pobjedu Dragovoljca od 26:21. Fešta može početi..

Buzet - Hrvatski Dragovoljac 37:24

RK BUZET - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 37:24. Potop u Buzetu! Ništa od tartufa ovog rukometnog vikenda, a bome ništa ni od bodova za naše rukometne Dragovoljce na gostovanju u Buzetu. Rukometaši Buzeta su bez ikakvih problema savladali seniore Hrvatskog Dragovoljca. Jest da se domaćin nadao pobjedi, baš kao i dugoraćani, ali 13 golova razlike vjerojatno nisu poželjeli ni najveći buzetski optimisti. Domaćin je vrlo rano stvorio prednost, a iz minute u minutu postajalo je sve jasnije da bodovi ostaju u Istri i da se dugoraćani ovaj put neće vratiti "Duće-toursom" kući pjevajući..

Marina Kaštela - Orkan 23:12

RK MARINA KAŠTELA - RK ORKAN 23:12. U posljednjem kolu pred zimsku stanku Marina Kaštela u 2. HRL – jug dočekuje rukometašice Orkana. Utakmica je odigrana u subotu, 1. prosinca u 16 sati u dvorani u Kaštel Sućurcu. Kako se i očekivalo, bio je to prilično lagan zadatak za kaštelanske rukometašice. Dugoračanke su zabilježile poraze u svih sedam odigranih utakmica, a u Kaštela su došle i s velikom negativnom gol razlikom. Pred njima je zimska stanka. I nadamo se rezultatski bolje proljeće..

Sportski turizam u punom zamahu u Omišu

Gotovo 1500 sudionika iz cijelog svijeta - od SAD-a, Meksika, Hondurasa do Alžira i Egipta - u Omiš će sljedeće godine privući tri rukometna projekta, a gradu donijeti i do 10 tisuća noćenja. Od najdugovječnijeg Međunarodnog kampa vratara preko Svjetskog kupa veterana do "najmlađeg" kampa Barcelone koji je prošle godine u Sportskoj dvorani Ribnjak imao premijerno izdanje. Iako je do početka prvog od tih projekata još pola godine, glavni organizator Mario Čaljkušić već je gotovo popunio sve kapacitete. Od 9. do 12. svibnja 2019. kreće Svjetski kup veterana, treće izdanje, piše Vedran Babić na sportskim stranicama Slobodne Dalmacije. Još da poduzetni Čaljkušić na pijesku Ribnjaka i kampa Galeb "oživi" i recimo, "Kup" rukometa na pijesku.. Eh koji bi to tek bio ljetni sportski spektakl!