7. Memorijalni turnir Boško Mimica Bobo

U organizaciji rukometnog kluba "Hrvatski dragovoljac" Dugi Rat i Grada Omiša u subotu 20.05.2017. u gradskoj sportskoj dvorani na Ribnjaku u Omišu održao se 7. memorijalni rukometni turnir u spomen na tragično preminulog mladog sportaša Boška Mimicu - Bobu, člana RK Hrvatski dragovoljac. Na turniru uz ekipu domaćina, godiše '96, sudjelovali su još ekipe RK "Ribola Kaštela" i ekipa Bobina generacija '96. Revija rukometa u Omišu završila je sportskim druženjem i razgovorom ugodnim svih sudionika u odličnoj atmosferi u kampu "Galeb".

Kadeti Hrvatskog dragovoljca na završnici PH u Umagu

Ovog vikenda u Umagu se igra završnica rukometnog prvenstva Hrvatske za dječake rođene 2000. godine i mlađe. Ekipa kadeta RK Hrvatski Dragovoljac među osam najboljih ekipa u državi natječe se za što bolji rezultat i poredak na tablici prvenstva, premda je veliki uspjeh kluba i ove generacije i sam ulazak u završnicu. U prvom kolu odigranom u četvrtak naši su mladići loše ušli u utakmicu i izgubili od ekipe Dubrava rezultatom 23:18 (14:7), u petak ih čekaju odlučujući dvoboji s splićanima iz Akademije Balić-Metličić i ekipom riječkog Zameta za ulazak u polufinale. Bole, pojačaj zmajevima marendu! Ajmo naši!..

Zadar - Hrvatski Dragovoljac 34:30

RK ZADAR - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC. U posljednjem, 22. kolu 1.HRL-jug rukometaši Hrvatskog dragovoljca u subotu, 6.5.2017. su gostovali u Zadar kod istoimenog domaćina. Dragovoljci su domaćom pobjedom prošle nedjelje protiv Kozale i matematički osigurali ostanak u prvoj ligi te su bezbrižno krenuli na posljednju prvenstvenu utakmicu sezone. Domaćini su pobijedili a publiku je mogla uživati i u pregršt postignutih golova, čak 64 za 60 minuta igre.

Finalnim utakmicama u sve tri kategorije, u Omišu je u nedjelju navečer završen prvi Svjetski kup rukometnih veterana koji je u sportskim dvoranama na ušću Cetine okupio oko 500 rukometnih veterana iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbije, Austrije, Italije, Mađarske, Češke, Poljske i Ukrajine. Iako su svi sudionici naglasili kako su stigli u grad na ušću Cetine radi druženja, te kako im rezultat nije u prvom planu te da na ovakvim okupljanjima najvažnije nije ono što se događa na terenu, već da izađu svi zdravi s terena i da se svi dobro zabave navečer, u "trećem" poluvremenu, vrijedi istaći najbolje po kategorijama: veterani Tornada iz Ukrajine u kategoriji 37+, metkovčani iz ekipe Zlatne godine u kategoriji 50+ i veteranke Sinja koje su u finalu svladale ekipu Splita u kojoj nastupa i niz veteranki Orkana. Istaknimo i uspjeh veterana Hrvatskog Dragovoljca u kategoriji 37+ koji su osvojili izvrsno treće mjesto na turniru. Čestitamo!  Rezultati turnira su u nastavku..

Dragovoljci ostali u prvoj ligi hrvatskog rukometa

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - MRK KOZALA  34:27 (15:11). Nakon nastupa najboljih veterana svijeta u kojem su veterani Hrvatskog Dragovoljca osvojili 3. mjesto u kategoriji +37 godina (a naše Orkanašice u dresu veteranki Splita drugo mjesto), na čemu im čestitamo i o čemu će uskoro biti još riječi na ovim stranicama, usljedila je posljednja ovogodišnja domaća prvoligaška utakmica naših Dragovoljaca. Nasuprot njima nalazila se mlada, ali odlična momčad Kozale iz Rijeke. Utakmica počinje uz standardno dobar pristup Dragovoljaca u kojem  rastrčani u napadu brzo stvaraju prednost od 3-4 pogotka. Sve je ukazivalo na "laganu" utakmicu pred skoro popunjenom dvoranom, pgootovo stoga što su nakon domaćeg kiksa Zadrana Dugoračani bili sigurni u ostanak u prvoligaškom društvu. No danas vrlo dobri i perspektivni mladi momci iz Rijeke se vraćaju u utakmicu, buše domaću obranu koja još nije na potrebnom nivou. Igra se gol za gol sve do kraja poluvremena koje završava rezultatom 15:11. Drugo poluvrijeme dragovoljci otvaraju očajno, upadaju u malu crnu rupu, a Kozala dolazi skoro do izjednačenja. Trener Pleić zove minutu odmora. Dočim su Dragovoljci skupili i sabrali glave te odlučnije izašli na parket stvorena je nova lijepa prednost od 5 pogodaka razlike koju su znalački i s pomlađenom ekipom, trener je dao priliku svim igračima s klupe što su neki izvrsno odradili, održali (a u završnici i povećali) do samog kraja utakmice. Pobjedio je tim, ekipa, no valja spomenuti "hobotnicu" na golu Dragovoljca, mladog Stipu Maleničića koji je u jednom periodu drugog poluvremena "spustija roletu" pred svojim golom. Seniori Hrvatskog Dragovoljca i dogodine će svojim prvoligaškim igrama uveseljavati publiku u dvorani na Ribnjaku.

Ili si prva liga.. ili nisi

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - MRK KOZALA. U posljednjoj domaćoj utakmici sezone rukometašima Hrvatskog Dragovoljca potrebna je pobjeda da osiguraju ostanak u 1.HRL. U nedjelju, 30.4.2017. na paketu sportske dvorane u Ribnjaku s početkom u 20 sati, u pravom rukometnom vikendu u Omišu (održava se veliki seniorski rukometni turnir), početi će odlučujuća utakmica Dragovoljaca i riječkih rukometaša. Dragovoljcima nakon dva (minimalna) poraza u gostima kod Dubrovnika i Biograda treba pobjeda, a gosti su sve samo ne lak zalogaj.. Trebati će opet vruća srca i hladne glave ostaviti najbolje od sebe na parketu (a vjerni navijači na tribinama) i izboriti pobjedu.. Ili smo prva liga ili nismo..

U omiškom sportskom centru Ribnjak ovog vikenda održava se Svjetski rukometni kup veterana na kojem nastupa 500-tinjak rukometnih veterana i veteranki iz 12 država. No, osim rukometa, organizatori su se potrudili da igračima i svim gledateljima priušte i dobru zabavu, plesni šou, prigodne darove Turističke zajednice Splitsko-dalmatinske županije koje je na otvaranju veteranskog turnira u petak uručio Joško Stella, ali i – besplatnu spizu za koju su bili zaduženi "Neretvanski gusari" iz Metkovića. - Uvijek se dobro zabavimo, vidimo stare prijatelje, suigrače, protivnike... Pozivam ljude da dođu, imat će što vidjeti ova tri dana. Možda nismo više brzi, ali nismo zaboravili igrati rukomet - rekao je na otvaranju turnira legendarni Patrik Ćavar. - Igramo u prvoj brzini, lagano, a najbolje od svega je što nam nitko ne broji zalogaje i nitko nas ne tjera na spavanje. Svi smo ovdje zbog druženja prije svega – poručio je na kraju jučerašnjeg dana još jedan bivši reprezentativac Nikša Kaleb. U sportskom dijelu turnira nastupaju i veterani Hrvatskog Dragovoljca te nekoliko veteranki Orkana koje na turniru nastupaju s veterankama Splita. Jučer su veterani Hrvatskog Dragovoljca pobjedili Bečane, danas pak izgubili utakmicu od Čeha iz Brna, a priliku za polufinale turnira imaju u nedjelju u 12:30 sati protiv Trogirana. Malo ćemo u nedjelju zakasniti na obiteljski ručak, ali nema veze, valja nam popratiti nastupe naših vječnih rukometaša..

U organizaciji Marija Čaljkušića (Kamp rukometnih vratara), najpoznatije hrvatske veteranske rukometne ekipe (Zlatne godine), te najpoznatijeg rukometnog portala (Planet Handball), u novoizgrađenom omiškom sportskom centru 'Ribnjak', od 28. travnja do 1. svibnja održati će se prvi Svjetski kup za rukometne veterane. Rekreativno rukometno natjecanje je organizirano u dvije starosne kategorije (+50 i +37), a prijavljena su 22 tima s preko 500 rukometašica i rukometaša, i to iz Hrvatske, Mađarske, Italije, Poljske, Ukrajine, Češke, Austrije, Crne Gore.. Na otvaranju, koje će biti upriličeno u petak 28. travnja u 18 sati, pojavit će se većina sudionika predvođeni najpoznatijim rukometnim imenima poput Patrika Ćavara, koji će i otvoriti natjecanje, a među ostalima će nastupiti i Nikša Kaleb, Silvio Ivandija, Mihovil Štimac, Slavko Goluža, Svitlana Pasičnik i veteranske zvijezde Hrvatskog Dragovoljca, faktički domaće momčadi u Omišu..

Biograd - Hrvatski Dragovoljac 33:32

RK BIOGRAD - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 33:32. Rukometaši seniorske ekipe RK Hrvatski dragovoljac u 20. kolu 1.HRL u nedjelju, 23.04.2017. su otišli u Biograd gdje su se u školskoj sportskoj dvorani s početkom u 20 sati susreli s istoimenim domaćinom. Biograđani su pri vrhu tablice lige, a Dragovoljci su željeli dobrom igrom u gostima osigurati ostanak u prvoj ligi.. Nažalost, u dobroj utakmici punoj tempa i dobrih poteza u uzbudljivoj završnici domaćin je bio s(p)retniji i zabilježio minimalnu pobjedu. Uskoro opširnije.. valjda.

Dubrovnik - Hrvatski Dragovoljac 31:29

RKHM DUBROVNIK - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  31:29 (15:14). Odgođenu utakmicu protiv Dubrovčana odradili su dugoratski rukometaši na Veliku subotu, 15.4. kada su se praćeni svojim vjernim navijačima rano ujutro "Duće Tours" karavanom uputili put Kraljeva Grudobrana iskovati u znoju lica svoga novu prvenstvenu pobjedu, ovaj put nad rukometnim trupama Ludog Kralja Prisavskih rukometnih komentatora.. Prve minute utakmice pripale su momčadi trenera Zlatka Saračevića, koja je tek pred utakmicu s Dugoraćanima, pobjedivši fenjeraša Crikvenicu u gostima, prekinula niz od sedam utakmica bez pobjede. Dragovoljcima je pripao središnji dio prvog poluvremena. U 16. minuti imali su čak četiri pogotka viška (6:10). Ipak, nakon minute dogovora, koju je pozvao Saračević, Dubrovčani se bude i s serijom 5:0 dolaze opet u vodstvo te odlaze na odmor s pogotkom viška (15:14). U nastavku Dubrovčani nastavljaju istim tempom, Dragovoljci s dva igrača više uspjevaju nadoknaditi dva pogotka minusa te izjednačiti na 27:27. Gol za gol igralo se do 55. minute. A onda u izjednačenoj i vrlo uzbudljivoj završnici najprije griješi domaćin, točnije, Tomislav Radić, pri ulasku u igru, no Dugoraćani taj poklon i igrača više za vodstvo ne koriste. Razbranio se vratar Dubrovnika Kristijan Janđel, a na drugoj strani pogodio je Čužić za vodstvo domaćina. Do samog kraja igralo se gol za gol, a onda su suci malo pretjerali s domaćinskim suđenjem, svirali su prekršaj Dragovoljcu u napadu, Dugoraćani su protestirali pa je isključen Marko Galiot Zele, a Dubrovnik uspjeva iskoristiti igrača više, s krila zabija Hrvoje Lončarica za konačnih 31:29. Uzbudljivo (pa i previše) je bilo i na tribinama gdje je policija u jednom trenutku morala sprječavati sukob između nekoliko gostujućih te domaćih navijača.