Mehanika uspješnija od Dragovoljca

RK METKOVIĆ MEHANIKA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 25:23 (12:12). Tvrda i neizvjesna utakmica odigrana je u subotu u 18. kolu 1. HRL jug u Gradskoj sportskoj dvorani u Metkoviću između RK Metković Mehanika i RK Hrvatski Dragovoljac. Na kraju je slavio Metković rezultatom 25:23.
Prvih dvadeset minuta je Metković držao prednost da bi ekipa iz Dugoga Rata prvi put povela u 23 minuti. Na odmor se otišlo pri rezultati 12:12. I u drugom poluvremenu su Dragovoljci bili neugodan suparnik domaćinu, imali su u više navrata prednost od čak tri gola razlike. Ipak, Metkovci su u 52. minuti uspjeli doći do izjednačenja (20:20), nakon čega su preokrenuli rezultat u svoju korist i na kraju su zasluženo pobijedili s rezultatom 25:23. Dugoračani su se pred Metkovčanima predstavili u dobrom svijetlu, igrali su borbeno i kvalitetno, vodili i imali sve u svojim rukama do same završnice kad su malo pali u igri, što je domaćin s(p)retno iskoristio.
Najefikasniji igrač na utakmici je bio Mislav Plazibat (Hrv. dragovoljac) s 10 pogodaka, Nikola Džono s 8 i Josip Čutura s 5 pogodaka.

Metković - Hrvatski Dragovoljac 25:23

RK METKOVIĆ Mehanika - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC. Čini mi se da se nakon duuuge epidemiološke odgode nastavljaju natjecanja seniora u 1.HRL. Naši Dragovoljci idu u subotu u Metković na rukometni megdan s domaćinom. Kako su "preživjeli" bez rukometa posjednjih mjesec, dva, u kakvoj su formi, s kojom željom će istrčati na parket te kako će se nositi s vrlo dobrim "Mehaničarima" saznati ćemo u subotu navečer. Utakmica počinje u 19 sati. Ajmo naši!

Odgođeno: Hrvatski Dragovoljac - Metković

Upravni odbor Hrvatskog rukometnog saveza (HRS-a), na svojoj redovitoj 9. sjednici, donio je niz važnih odluka. Ističemo onu o zastoju natjecanja u Premijer ligi, 1. HRL za žene, dvije Prve muške lige, u onoj južnoj se natječe i naš Hrvatski Dragovoljac, i tri druge ženske lige sve do sredine svibnja. Naravno, zbog epidemioloških neprilika. Uz samo jedan glas protiv. Onaj iz Našica, od Nexe-a, koji smatra da treba nastaviti natjecanje pa odgađati susrete kad i ako dođe do zaraze u rosteru pojedinih klubova.

Utakmica Hrvatskog Dragovoljca i Metković-Mehanike koja se trebala odigrati ovog vikenda u Metkoviću, sljedom gornje odluke odgođena je do daljnjega, baš kao i utakmica 17. kola 2.HRL između Orkanašica i Vranjičanki.

Hrvatski Dragovoljac - Mornar Crikvenica 33:26

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK MORNAR Dramalj Crikvenica 33:26 (14:13). Rukometaši Dragovoljca preteklog su vikenda u 17. kolu 1.HRL–jug, u svom Ribnjaku ugostili Mornare iz Crikvenice. Iako su Mornari na začelju tablice, bodovi nikako nisu bili unaprijed "upisani", već se je za njih trebalo dobro pomučiti na parketu.
Utakmica počinje dobro za Dugoraćane, piše nezgodno krilo Marko Perić u svom izvješću s utakmice koje se "urbi et orbi" svake svete nedjelje pomno čita i komentira u rukometnim kružocima. U prve dvije minute uspjeli su Dragovoljci faliti i dva sedmerca, ali to gosti iz Crikvenice nisu kaznili. Praktički cijelo prvo poluvrijeme igralo kao u NBA, neki čudni "run 'n gun" sistem. Oni gol, mi gol, mi se obranimo, oni obrane, te tako u krug, svih 30 minuta. Jedinu prednost od dva gola razlike napravili su Dragovoljci u 19. minuti kada je na semaforu zasvjetlilo 8:6. Do kraja poluvremena (14:13)... gori-doli, ko u NBA!
Na pauzi smo se dogovorili, piše Perić, da jednostavno moramo podić razinu agresivnosti u obrani jer izgledali smo loše u prvom dijelu. Po običaju ti naši dogovori propadaju kao maslačak na buri, pa ispada da ništa nismo ni rekli u svlačionici...

ŽARK Split - Orkan 29:16

ŽARK SPLIT - RK ORKAN 29:16 (18:6). Jednosmjerna utakmica na Gripama. Susret lidera i fenjeraša lige završio je bez iznenađenja, nažalost očekivano.. Nakon 5-6 minuta izjednačene igre Splićanke su se počele rezultatski odvajati i prednost domaćih igračica je samo rasla. U drugom dijelu Dugoraćanke su počele bolje igrati, no to je bilo dovoljno samo za poraz od 29:16. Bit će bolje.
Za Orkana su na Gripama nastupile: Petra Balić, Kristina Banović (9), Nora Herceg (1), Paola Ković (4), Laura Šinković, Andrea Martić, Petra Šaškor, Tara Tafra, Mirjana Ercegović (2), Petra Bartulin i Lucijana Vuković.

Hrvatski dragovoljac – Mornar, Split - Orkan

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK MORNAR Dramalj Crikvenica. Rukometaše Dragovoljca ovog vikenda u svom Ribnjaku dočekuju Mornare iz Crikvenice. Utakmica je to 17. kola 1.HRL–jug koja se igra u subotu, 27.03. u 18 sati, a u kojoj se naši najbolji rukometaši nadaju novoj pobjedi na domaćem terenu.
ŽARK SPLIT - RK ORKAN. U subotu igraju i Orkanašice. Točno u podne na parketu Gripa odigrati će utakmicu 16. kola 2.HRL–jug s ŽARK Split.
Obje utakmice igraju se bez publike. Ali ništa zato... ajmo naši!

Idemo dalje, bit će bolje..

RK BUZET - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 31:29 (15:13). U 16. kolu 1. HRL – jug rukometaši Hrvatskog Dragovoljca otišli su u goste Buzeti po nove prvenstvene bodove. Vrlo dobra momčad Buzeta, četvrta na tablici lige, bila je, ipak, preveliki izazov za Dugoraćanima koji nastoje što dalje u sredinu pobjeći od dna tablice. I dobro su krenuli u ovu proljetnu sezonu. Nakon domaćeg poraza od lidera Trogira poželjeli su se opet vratiti proljetnim običajima, pobjedama. No u subotu nije ispalo baš tako. Krenuli su Dragovoljci rasterećeni i već nakon 5 minuta poveli i vodili s par golova prednosti sve do završnice poluvremena kada je domaćin okrenuo rezultat. Uzbudljiva i neizvjesna igra nastavil se i u drugom dijelu. Dugoraćani su pružili vrlo dobru igru i u nastavku, prednost je bila čas u posjedu jedne, a čas druge ekipe, da bi u napetoj završnici Dragovoljcima  zafalilo malo sriće i koncentracije... što je Buzet znao iskoristiti. Idemo dalje, naprijed naši!
Za Hrvatski Dragovoljac u Buzetu su igrali: Hrvoje Jakelić, Petar Topić, Marko Perić, Antonio Bočkaj, Dino Banović, Stipe Maleničić, Ante Vukasović, Josip Zebić, Ferdo Mikulić, Marko Maleničić, Berislav Jakelić, Mislav Plazibat, Luka Milinović, Marino Kovačić. Trener: Marko Galiot.

Buzet – Hrvatski Dragovoljac 31:29

RK BUZET - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC. U 16. kolu 1. HRL – jug rukometaši Hrvatskog Dragovoljca nove će prvenstvene bodove tražiti ovog vikenda u gostima protiv Buzeta. Vrlo dobra momčad Buzeta, četvrta na tablici lige, biti će veliki izazov Dugoraćanima koji nastoje što dalje u sredinu pobjeći od dna tablice. I dobro su krenuli u ovu proljetnu sezonu. Nakon domaćeg poraza od lidera Trogira evo opet prilike za novi iskorak. I pobjedu u gostima, zašto ne?
Ajmo naši!!

Hrvatska muška rukometna reprezentacija nije izborila odlazak na Olimpijadu u Tokiju. Hrvatska je u nedjelju u trećoj utakmici kvalifikacijskog turnira pobijedila Tunis rezultatom 30:27, teže nego očekivano, no barem bez drame u završnici. Drame je zato bilo u utakmici Francuske i Portugala. Pobjeda domaćina ili barem nerješeno značilo bi odlazak Francuske i Hrvatske na OI, no u još jednoj dramatičnoj i ludoj završnici turnira Portugal je uspio pobjediti s golom prednosti, s 29:28. Francuzi su s istekom sirene zabili (Porte) za 29:29, ali su njemački suci pokazali da je vrijeme isteklo. Scheisse! Bio je to kraj za Hrvatsku i njene nade za Tokio... Hrvatski rukometaši su prvi put ostali bez nastupa na olimpijskom turniru još od Sydneyja 2000. "Kauboji" su odigrali dobar turnir, šteta samo što nisu izdržali u istom ritmu do kraja protiv Francuske, te ne mogu sebi ništa bitno zamjeriti, no sreća ovaj put nije bila na našoj strani. Ostavimo sad stožeru i stručnjacima analize, no hrvatski rukomet, unatoč bolnom "osiromašenju" baze, odnosno "presušenim" jadranskim bazenom novih talenata i čarobnjaka ove igre, te beskrupuloznoj monopolizaciji kako HRL tako sudaca i HRS od strane Zagreba i "velikog šefa", hrvatski rukomet ipak ima budućnost. A hoće li biti tako sjajna kao nedavna prošlost... e za to se sami akteri trebaju izboriti. Mi ćemo s tribina ili s kauča i dalje vjerno navijati... i marendavati uoči i sladiti se i skulirati se poslije epskih utakmica..

Trogir 58 - Orkan 27:21

ŽRK TROGIR 58 - RK ORKAN. Najavljeno 14. kolo 2. HRL – jug bit će na neko vrijeme odgođeno. Naime, tri od ukupno četiri utakmice odgođene su zbog pojave koronavirusa unutar dalmatinskih rukometašica. Među njima je i Marina Kaštela, koja je u subotu trebala odigrati utakmicu protiv vodeće ekipe lige, saznaje portal Kastela.org. Među odgođenim utakmicama je i ona između Petason Vranjica i Zadra te Split 2010 2 i Hoteli Makarska.
Jedina utakmica koja će se odigrati je ona između Trogira 58 i Orkana, a koja je na rasporedu u nedjelju u 17 sati. Orkanašice su u lošoj seriji, posljednje su na tablici, a idu u goste Trogirankama koje se bore za vrh tablice.