Dragovoljci ostali u prvoj ligi hrvatskog rukometa

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - MRK KOZALA  34:27 (15:11). Nakon nastupa najboljih veterana svijeta u kojem su veterani Hrvatskog Dragovoljca osvojili 3. mjesto u kategoriji +37 godina (a naše Orkanašice u dresu veteranki Splita drugo mjesto), na čemu im čestitamo i o čemu će uskoro biti još riječi na ovim stranicama, usljedila je posljednja ovogodišnja domaća prvoligaška utakmica naših Dragovoljaca. Nasuprot njima nalazila se mlada, ali odlična momčad Kozale iz Rijeke. Utakmica počinje uz standardno dobar pristup Dragovoljaca u kojem  rastrčani u napadu brzo stvaraju prednost od 3-4 pogotka. Sve je ukazivalo na "laganu" utakmicu pred skoro popunjenom dvoranom, pgootovo stoga što su nakon domaćeg kiksa Zadrana Dugoračani bili sigurni u ostanak u prvoligaškom društvu. No danas vrlo dobri i perspektivni mladi momci iz Rijeke se vraćaju u utakmicu, buše domaću obranu koja još nije na potrebnom nivou. Igra se gol za gol sve do kraja poluvremena koje završava rezultatom 15:11. Drugo poluvrijeme dragovoljci otvaraju očajno, upadaju u malu crnu rupu, a Kozala dolazi skoro do izjednačenja. Trener Pleić zove minutu odmora. Dočim su Dragovoljci skupili i sabrali glave te odlučnije izašli na parket stvorena je nova lijepa prednost od 5 pogodaka razlike koju su znalački i s pomlađenom ekipom, trener je dao priliku svim igračima s klupe što su neki izvrsno odradili, održali (a u završnici i povećali) do samog kraja utakmice. Pobjedio je tim, ekipa, no valja spomenuti "hobotnicu" na golu Dragovoljca, mladog Stipu Maleničića koji je u jednom periodu drugog poluvremena "spustija roletu" pred svojim golom. Seniori Hrvatskog Dragovoljca i dogodine će svojim prvoligaškim igrama uveseljavati publiku u dvorani na Ribnjaku.

Piše: Marko Perić / Hrvatski Dragovoljac