VK Podgora je novi prvak 3.HVL skupine Split

Odlučujuća utakmica za prvaka 3.HVL - skupine Split pripala je ekipi VK Podgore koja je svladala ekipu Pučišća rezultatom 14:8. Pučišća su pružala otpor Podgoranima u prvoj četvrtini, dok su već u drugoj Podgorani preuzeli blagu prednost, piše DalmacijaNews. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj Podgorani zabijaju pet golova, a primaju samo jedan. Tu razliku Pučišćani nisu uspjeli stići, u zadnjoj četvrtini su zabili svega dva gola, dok je Podgora bila efikasnija s tri. Poslije utakmice u podgorskom portu uslijedilo je veliko slavlje, koje je obilježeno veličanstvenom navijačkom atmosferom. Pred Podgoranima je sada sljedeći izazov, a to je doigravanje na nacionalnoj razini, s pobjednicima šibenske (Sv. Filip i Jakov), riječke (Mali Lošinj) i slavonske (Osijek) skupine s kojima bi VK Podgora u doigravanju trebala uskoro odmjeriti snage.

Izvor: DalmacijaNews