KORENAT - STARI MORNAR 10:10

VK KORENAT - VK STARI MORNAR 10:10. VK Korenat pred svojim je navijačima u 5. kolu 3.HVL u utorak, 1. kolovoza u portu Orija odigrao nerješeno s seniorima Starog Mornara. Utakmica se igrala u 21 sat, a prethodile su joj utakmice mlađih kadeta i juniora VK KORENAT i VK OMIŠ. Utakmice su bile izvrsne za gledanje, pune lijepih poteza, atraktivnih golova i odličnih obrana. Dugorački mlađi kadeti u revijalnoj utakmici, kako mi se čini, slavili su rezultatom 5:4. U utakmici juniora dominirali su omiški mladići. Odlična mlada ekipa puna nadarenih pojedinaca uvjerljivo je slavila  protiv ekipe juniora Korenta u kojoj je nekoliko mladih igrača falilo (ljetni posao, konobarenje..). Semafor se zaustavio pri rezultatu od 6:22 za Omišane. Utakmica seniora između Korenta i Starog Mornara ponudila je odličan vaterpolo dvoje izjednačenih protivnika. U prvoj četvrtini nitko se nije rezultatski odljepio. U drugoj igrači Korenata su se raspucali, a Katura na golu zaključao svoja vrata sve do pred kraj četvrtine i Korenat je stvorio ljepu prednost od 7:3. No u trećoj četvrtini Stari Mornar se vraća u utakmicu, smanjuje rezultat i vraća neizvjesnost u ovu lijepu i korektnu vaterpolo utakmicu. U polsjednjoj četvrtini Korenat zabija pogodak, vodi 10:8 dvije, tri minute do kraja, no pažnja domaće obrane na mladom Butiću, najboljem igraču utakmice, malo je popustila i Stari Mornar do kraja utakmice uspjeva izjednačiti rezultat. Neodlučeno na Oriju.