Vaterpolo: Večeras Zvončac u portu Orija

U četvrtak, 7.8.2014. vaterpolisti KORENTA u 8. kolu III HVL pred svojim navijačima u Oriju dočekuju vaterpoliste Zvončaca iz Splita. Kako novajlija u III HNL ima samo seniorsku ekipu na igralištu u portu Orija odigrati će se jedna utakmica s početkom u 21 sat. Vidimo se nakon Hajduka večeras na Portu Orija! I Korentu treba pomoći navijanjem da uspješno prebrodi sve nevere lige...
U ponedjeljak je KORENAT gostovao u Pučišćima. Mlađi kadeti su svladali svoje vršnjake iz Pučišća, seniori Korenta svoju su utakmicu izgubili. No utakmica juniora je ono što će se dugo pamtiti na obje strane obale. Bio je to pravi mali vaterpolo mirakul, čudo koje se u vaterpolu tako rjetko dešava. Juniori Korenta loše su krenuli u utakmicu, točnije rečeno mladi Pučišćani lijepo su im počeli vraćati za uvjerljivi poraz u Oriju. Na početku posljednje četvrtine rezultat je bio 7:2 za Pučišćane. Očekivalo se da puleni Mladena Hraste rutinski privedu utakmicu kraju. A onda se sve okrenulo... Gol za gol zabijale su domaćinima mlade nade Korenta, Čiko, Bokso, Kada, Leda, Josip... napokon su proigrali mladi dugoraćani i prednost domaćina je polako kopnila. Čudo koje smo spomenutli dogodilo se u zadnjoj minuti, minuti i po. Bračani su vodili s dva gola prednosti. Mladost Korenta uspjela je napraviti podvig i to stići te izjednačiti rezultat. Imali su potom domaćini posljednji napad, 20-ak sekundi za sačuvati barem nerješen rezultat, no pogrješili su u napadu. Svega je nekoliko sekundi do kraja i lopta je u posjedu Korenta. Vratar Banović je dodaje Anti Ledini koji je na pola igrališta. Lete već posljednje sekunde utakmice, posljednji zvižduk sirene samo što nije odjeknuo Pučišćima, Leda prima balun, diže se i u očaju puca jako prema golu... Balun leti, putanja mu, vidi se, nije dobra, ne ide prema golu, bit će gol-aut i kraj...  no u letu prema gol-autu igrač Pučišća pokušava blokirati posljednji udarac i loptu na nesreću domaćina skreće prema golu. Odbijena lopta vara domaćeg vratara i dvije sekunde prije kraja trese mrežu za pobjedu i veliko slavlje poslije zvuka sirene za juniore Korenta i sve dugoraćane u šokiranoj publici i obližnjim konobama... Izgubiti utakmicu, odnosno dobiti utakmicu na ovakav način u vaterpolu je zaista rijetkost. Sreća nas je ovaj put pomazila. Rekli bismo - bilo je i vrijeme ...

Piše: Mladen Banović