RNK Split izborio Prvu ligu

vitaići u zagrljajuRNK SPLIT - NK VUKOVAR '91  3:0 (1:0). Četiri kola prije kraja natjecanja RNK Split je osigurao plasman među prvih pet momčadi što je uvjet za ulazak u prvu ligu. Još samo da kroz klupski faks procuri pozitivno riješenje o licenciji pa će crveni nakon predugih 49 godina opet biti prvoligaši. Za to ih je publika nakon slavlja nad Vukovarom već nagradila ovacijama. Do slavlja nad Vukovarom domaćin je došao u koprodukciji braće blizanaca Ante i Frane Vitaića. Nakon što su Splićani cijelo prvo poluvrijeme napadali, no uz tek jednu izgledniju prigodu Grizelja, a Vukovarci opasno prijetili iz kontri. Malecki se malo zaigrao kod desne korner zastavice pa mu je agilni Jurica Grizelj ukrao loptu i dao povratnu loptu za Antu Vitaića koji je pogodio suprotni donji kut vrata Matkovića. Taj pogodak dao je krila domaćinu koji je u nastavku izgledao kao sasvim druga momčad. Samo sedam minuta igre bilo je dovoljno crvenima da poduplaju vodstvo. Nakon ubačaja Pirića na drugoj stativi loptu je prsima primirio Frane Vitaić te tako izbacio čuvara iz igre, a zatim je rutinirano loptu pored Matkovića poslao u mrežu. Združena braća (i Grizelj!) prvoligašku kuću grade! ...

IGRAJ SPLITE!

Piše: Frane Vulas / Slobodna Dalmacija

vitaić
Zakon braće!

Nakon što je Žužul iz slobodnog udarca s više od 25 metara uzdrmao vratnicu točku na i pobjede Splita postavio je Milović glavom nakon ubačaja Žužula iz kornera.

Gosti su, uglavnom pokušajima iz velike udaljenosti, pokušavali smanjiti vodstvo, no sve što je išlo u okvir vrata pokupio je Vuković.