GOŠK - Orkan 1:2

NK GOŠK - NK ORKAN 1:2 (0:0). Orkan nastavlja svoje putešestvije nogometnim travnjacima 1.ŽNL. Subotnja stanica na proljetnom putu kroz Dalmaciju odvela ga je u Kaštela, na megdan GOŠK-u. Gomiličani su dočekali Orkana kao deveta momčad lige, momčad koja već neko vrijeme ne zna za pobjedu. Ostalo je tako i nakon ove utakmice koja se rasplela tek u završnici. Vodeći Orkan pokazao je svoju kvalitetu i u Kaštel Gomilici iako je GOŠK odigrao dobru utakmicu. Sve zanimljivo dogodilo se u posljednjih 15 minuta utakmice. Nogometaši Orkana diktirali su ritam, imali veći posjed lopte i kao plod toga stigao je gol u 76. minuti. Bila je to akcija sa desne strane, dobar centaršut u sredinu, pred peterac, gdje dobro postavljeni Karlo Bilić pogađa mrežu vratara Zeca. Na sličan način Orkanaši su postigli i drugi gol. Akcija je ovaj put započela sa lijeve strane, pred petercom domaćina bio je sad Ivan Šarić koji ju je u skoku poslao u prazan gol. Obrana GOŠK-a u oba slučaja nije dobro reagirala. No domaćin je uspio smanjiti preko Danila u 88. minuti. Bio je to udarac sa 12-13 metara koji je pogodio uz samu lijevu vratnicu Baučićevog gola. Orkan ima pet bodova više od drugog pratitelja na tablici lige, ekipe Mladosti iz Prološca. Do kraja prvenstva čekaju ih još četiri kola. Orkan odlazi na teška gostovanja kod Sloge i Vinjana, a kod kuće dočekuje ih Jadran iz Kaštel Sućurca i uvijek dobri kliški Uskoci. Samo najbolji će izdržati na tom putu, a igrači trenera Ante Vitaića dokazati će još jedanput da su baš takvi..

Piše: Mladen Banović