Ladies day u Wimbledonu

Petra MartićHrvatska tenisačica, 19-godišnja Petra Martić, uspješno je apsolvirala nastup u prvom krugu Wimbledona, kao i Karolina Šprem, no naši su tenisači Ivan Ljubičić i Marin Čilić izletjeli s turnira već u prvom kolu nakon poraza u tri seta. Petra Martić je preokrenula dvoboj prvog kola protiv domaće predstavnice Elene Baltache pobijedivši na kraju 2-6, 7-5, 6-3 nakon dva sata i devet minuta igre. Imala je Britanka, 52. igračica WTA ljestvice, priređenu pobjedu protiv 19-godišnje Dućanke, 76. igračice svijeta. Nakon uvjerljivo dobivenog prvog seta, vodila je i u drugome 4-2, no u tom je trenutku talentirana Petra u potpunosti preokrenula meč. Dobila je na kraju taj set 7-5, da bi na kraju trijumfirala 6-3 iskoristivši jednu od četiri break-prilike u toj dionici meča ...

TENIS

Ljubičić i Čilić poraženi u tri seta, Šprem i Matrić uspješne

Izvor: Jutarnji List

Za treće kolo Martić će se boriti protiv 11. nositeljice turnira, Francuskinje Marion Bartoli, koja je u svom dvoboju prvog kola nadigrala Njemicu Juliju Görges 6-4, 6-3. S Francuskinjom Hrvatica dosad nije igrala.

Petra Martić

Karolina Šprem pobijedila Amerikanku Bethanie Mattek-Sands u prvom kolu Wimbledona, trećeg Grand Slam turnira u godini, 6-3, 6-4, a u drugom kolu čeka je meč protiv osme igračice svijeta Kim Clijsters.

Nažalost, naši tenisači Ivan Ljubičić i Marin Čilić su poraženi u tri seta.

Od Ivana Ljubičića, 15. igrača svijeta i 17. nositelja turnira, bolji je bio nepostavljeni Poljak Michal Przysiezny (26), 93. igrač svijeta, pobijedivši 7-5, 7-6(5), 6-3.

Marin Čilić u prvom meču ovogodišnjeg Wimbledona nije uspio osvojiti niti set, pobijedio ga je sa 6-2, 6-4, 7-6(1) njemački tenisač Florian Mayer, inače 59. igrač na svijetu.