Pariz: Petra Martić svladala Bartoli

petra martićMartić - Bartoli (8) 6-2, 3-6, 6-3. Tenisačica s pijeska Duća plasirala se u 3. kolo Roland Garrosa nakon što je sa 6-2, 3-6, 6-3 pobijedila osmu tenisačicu na svijetu Marion Bartoli. Za najbolju hrvatsku tenisačicu Petru Martić ovo je najbolji rezultat u karijeri kada su u pitanju Grand Slam turniri. Naime, po prvi je put Martić došla do 3. kola nekog od četiri velika turnira (čeka je Španjolka Anabel Medina Garrigues (29)), i ne kani stati ...

ROLAND GARROS

Petra Martić svladala Bartoli

Nakon nešto više od dva sata igre na Suzanne Lenglen stadionu Martić je pobijedila najbolju domaću tenisačicu, te joj time uzvratila za ovogodišnji poraz u istom gradu. Tada, sa 7-5, 6-1, je Bartoli pobijedila na dvoranskom turniru.

petra martić

Martić je bila bolja većim dijelom meča protiv Bartoli, a jedini pad u meču, tijekom drugog seta, Dućanka je platila gubitkom te dionice. Naime, do početka drugog seta Bartoli nije imala niti jednu break-priliku, a Hrvatica je nakon dobivenog prvog seta imala i 2-0 u drugoj dionici.

No, tada je Bartoli zaredala sa pet gemova zaredom. Vratila se u igru, te potpirila vatru i među domaćim navijačima. Međutim, Martić je imala dovoljno snage još jednom zagospodariti terenom. Iako je kod vodstva 2-1 u trećem setu propustila mnogo prilika za 3-1, uspjela je od 2-2 pobjeći na 5-2 i potom na svoj servis zaključiti meč. Zabila je Martić as na meč-loptu, sedmi u meču, a od čak 15 break-prilika iskoristila je pet. Bartoli je imala sedam break-šansi, te je iskoristila tri.

Navedimo i to da je iduća suparnica hrvatske tenisačice, Španjolka Medina-Garrigues, u 2. kolu pobijedila Francuskinju(?) Irenu Pavlovic 6-3, 6-2.