Petra Martić ispala u Istanbulu

Petra MartićPetra Martić već je završila svoj ovotjedni nastup na WTA turniru u Istanbulu. Nakon dva sata i 17 minuta igre najbolja hrvatska tenisačica (86. na WTA listi) u izjednačenom je meču prvoga kola izgubila od 52. igračice svijeta, Ruskinje Vjere Duševine s 2:6, 7:5, 6:3. Nakon što je Dućanka uvjerljivo dobila prvi set, Duševina se u neizvjesnome drugome setu uspjela vratiti te zatim doći i do pobjede. O izjednačenosti meča dovoljno govori i omjer iskorištenih i neiskorištenih break lopti. Obje tenisačice realizirale su po sedam prilika za oduzimanje servisa, a Ruskinja je imala jednu više (14 prema Petrinih 13). No, Duševina je imala nešto bolji postotak prvoga servisa (65 prema 58 posto).