Petra Martić uspješno startala na Roland Garrosu

petra martićDućanka Petra Martić uspješno je startala na drugom Grand Slam turniru sezone, pariškom Roland Garrosu. Martićeva je svoju prvu prepreku Nizozemku Michaelle Krajicek svladala nakon dva seta i rezultatom 6:2, 7:5. Petri je ovo treća pobjeda nad Krajicekovom u isto toliko odigranih međusobnih dvoboja, no i prva u dva seta, prijašnji su dvoboji bili neizvjesniji ...

PARIZ, ROLAND GARROS

Petra Martić uspješno startala na drugom Grand Slamu

Piše: Robert Radica / Slobodna Dalmacija

Mogla je Petra Martić ovaj dvoboj i puno brže okončati jer je u drugom setu kod 5:3 na servis krajicekova naša najbolje rangirana tenisačica imala i meč loptu, potom jednu nije realizirala na svoj servis kod 5:4.

I kada se činilo da se Krajicek "vratila" u meč imala 5:5, naša se tenisačica oporavila, prvo breakom vratila prednost na svoju stranu, a zatim sigurnom igrom na svom servisu okončala cijelu priču.

Petra Martić

Petra je iskoristila četiri od devet break lopti dok je Krajicek to pošlo za rukom samo jednom iz sedam prilika. Iako je ubacivala tek 48 posto prvih servisa, Martić je osvajala poene u 79 posto slučajeva nakon prvog.

Ovo je i poravnati najbolji rezultat Martićeve na Roland Garrosu gdje je posljednje dvije godine ispadala već u prvoj rundi.