Kadeti Hrvatskog dragovoljca na završnici PH u Umagu

Ovog vikenda u Umagu se igra završnica rukometnog prvenstva Hrvatske za dječake rođene 2000. godine i mlađe. Ekipa kadeta RK Hrvatski Dragovoljac među osam najboljih ekipa u državi natječe se za što bolji rezultat i poredak na tablici prvenstva, premda je veliki uspjeh kluba i ove generacije i sam ulazak u završnicu. U prvom kolu odigranom u četvrtak naši su mladići loše ušli u utakmicu i izgubili od ekipe Dubrava rezultatom 23:18 (14:7), u petak ih čekaju odlučujući dvoboji s splićanima iz Akademije Balić-Metličić i ekipom riječkog Zameta za ulazak u polufinale. Bole, pojačaj zmajevima marendu! Ajmo naši!..

BOLINI ZMAJEVI NA ZAVRŠNICI U UMAGU

1.kolo
RK Dubrava - RK Hrvatski Dragovoljac 23:18 (14:7)

RK Dubrava - RK Hrvatski Dragovoljac

Na krilima raspoloženog Matije Matova na vratima i raspucanog Ante Ivankovića rukometaši Dubrave odmah su se na početku utakmice nametnuli. Utakmica pošteno nije ni krenula, a momčad s istoka Zagreba već je vodila sa 6:1. Na samom početku utakmica ta je serija dotukla Hrvatski Dragovoljac koji se nije uspijevao niti približiti raspoloženoj Dubravi koja je pogotke zabijala sa svih strana.

Momčad iz Dugog Rata ipak je nešto bolje zaigrala u nastavku pa se igralo gol za gol, no prednost Dubrave nije bila ugrožena. Bez većih su problema priveli susret kraju iako su puno zicera promašili u drugom poluvremenu. Ivanković je do kraja zabio šest pogodaka, a pet je dodao Marko Brajdić. Prvo ime Hrvatskog Dragovoljca bio je Nikola Kaštelan koji se u strijelce upisao čak osam puta.